Článok

Priatelia, aj keď je čas DAŠ-ky možno už dávno za vami, pozývame vás na duch. obnovu, kde môžete nanovo pookriať či načerpať duch. síl a nadšenia do života s Bohom. 

Prihlásiť sa môžete mailom na: lubo@komisia.sk alebo cez tento formulár do 20. februára 2018.

Tešíme sa na vás ;)

Článok

Svedectvo leta ide do sveta

 

Drahí priatelia, milé spoločenstvá, 

máme tu nový školský rok a sním aj čas začiatok nových výziev. Než sa však do toho celého poriadne "zahryznete", chcem vás poprosiť, aby ste sa s nami podelili o najkrajšie letné zážitky, ktoré ste prežili so svojimi spoločenstvami. Radi by sme o vašej službe, o vašej radosti a odhodlanosti povedali ďalej. Chceli by sme ukázať ľuďom v našej diecéze nielen potenciál, ale aj vzácnosť vás, mladých spoločenstiev, ktoré tu sú.

Napíšte nám teda pár slov (cca 300 slov) o nezabudnuteľných chvíľach počas leta, ktoré ste strávili so svojím spoločenstvom (prečo boli nezabudnuteľné, čo vás naučili, čím vás alebo iných obohatili) a pošlite ich na daniel.komisia@gmail.com, najlepšie do 24. 9. 2017 a možno sa to vaše dostane aj do diecézneho časopisu Kapitula ;)

Tak berte pero do ruky či sadajte za počítač a poďte na to, veľmi sa na vaše zážitky tešíme :) :) :)

 

Článok

Poďte s nami na Festival radosti do Pavloviec nad Uhom

 

 

Drahí priatelia, 

srdečne vás pozývame na Festival radosti do Pavloviec nad Uhom, ktorý bude 10. - 14. augusta 2017. Objednali sme pre vás dokonca bus za zvýhodnenú cenu (7€/os tam a späť), ktorým môžeme všetci cestovať ako jedno spoločenstvo zo Sp. diecézy. Nástupné miesta sme sa usilovali prispôsobiť tak, aby boli čo najbližšie vám. Trasa autobusu teda bude: Trstená, Dolný Kubín, Ružomberok, Lipt. Mikuláš, Poprad, Levoča, Sp. Podhradie.
Cena za festival je 30€ (zaplatiť bude možné cestou v autobuse).
Prihlásiť sa môžete prostredníctvom tohto registračného formulára. Registrácia bude kompletná až po zaplatení cestovného poplatku 7€ na účet*: (IBAN): SK68 0900 0000 0050 3462 2468 - do poznámky uveďte svoje meno a priezvisko.
Prihlasovať sa môžete najneskôr do 4. 8. (piatok) 2017.
Program, hostí festivalu, možnosti zliav a všetky ostatné info nájdete na www.domcek.org
 
*V prípade odhlásenia sa je potrebné za seba nájsť náhradu. V opačnom prípade je storno poplatok 4€. 
 

Článok

Mladí z Diec. animátorskej školy pripravujú misijný večer. 

Pozvanie platí aj pre teba ;)

Dva týždne prázdnin sú za nami a my ti chceme povedať, kde môžeš načerpať energiu a inšpiráciu na ďalšie letné dni.

Mladí z Diecézneho centra Premeny vo Važci už tri dni usilovne pripravujú jedinečné evanjelizačné podujatie, aby ti mohli priblížiť Krista. Program sa začne sv. omšou v kostole v Spišskej Teplici. Súčasťou asi hodinového programu bude okrem hudby a rôznych dynamík slovo o Božom srdci a o tom, ako On mení naše životy.

Evanjelizácia je súčasťou každého ročníka diecéznej animátorskej školy a tento rok sa uskutoční opäť. Zatiaľ čo minulý rok prebiehala individuálne vo dvojiciach, tento krát bude mať misijnejšiu formu.

Tak, ako Nikodém potreboval zažiť obnovu srdca, aj my veríme, že sa môžeme druhýkrát narodiť z vody a vetra (Ducha). Ak váhaš a hľadáš dôvody prečo by so mal prísť, tak ťa chceme povzbudiť tým, že je to perfektná akcia pre nových členov tvojho spoločenstva, birmovancov či kamarátov z okolia. Spoločne sa budeme snažiť vytvoriť spoločenstvo a chváliť Boha.

Príď teda v piatok 14.7. 2017 o 18.00 do Spišskej Teplice. Tešíme sa na teba :D

Článok

Putuj s Komisiou pre mládež v Sp. diecéze do Levoče

Drahí priatelia,

chceli by ste sa ešte pred letnými prázdninami duchovne nabudiť a pritom zažiť výnimočné chvíle putovania? Ponúkame vám skvelú príležitosť pridať sa spolu s nami (teda s Komisiou pre mládež v Sp. diecéze - KPM) na skrátenú verziu púte Muráň-Levoča.

Tento rok sme sa rozhodli pripojiť k púti prvýkrát a naša spoluúčasť potrvá od 29. 6. – 1. 7. 2017. Táto púť môže byť pre nás všetkých výbornou skúsenosťou, plnou nezabudnuteľných chvíľ a nových priateľstiev. Na púť vás osobne pozýva aj nový riaditeľ KPM o. Ľuboš Laškoty, ktorý povedie skupinu mladých z našej diecézy. Je to teda výborná šanca, ako ho spoznať osobne :)

Pozývame vás teda, aby ste sa k nám pridali ;)

Praktické info

1.      Stretneme sa 29. 6. 2017 (štvrtok) pred vstupom do budovy na autobusovej stanici v Poprade o 15:00 – ak by ste z nejakých príčin mali meškať, ozvite sa telefonicky (kontakt nájdete v dolnej časti). Z Popradu budeme putovať do Hranovnice (cca 12km), kde sa pripojíme k hlavnej skupine pútnikov; - ak putujete z Oravy a máte problém s dopravou do Popradu, ozvite sa Zdenke Greštiakovej (kontakt nájdete v dolnej časti).

2.      Registračný formulár – zaregistrujte sa najneskôr do 28. 6. 2017 (streda) do 12:00 – registračný príspevok je 5€ - platiť sa bude po stretnutí vo štvrtok večer;

3.      Mladí vo veku do 18 rokov sa môžu prihlásiť len v sprievode s niekým dospelým + informovaný súhlas od rodičov;

4.      Ak navštevujete strednú školu, nezabudnite si vyžiadať vysvedčenie už vo štvrtok, príp. v stredu;

5. Nezabudnite si pripraviť úmysly vašej púte :)

 

Čo so sebou?

Tu zoznam vecí, ktoré by ste si nemali zabudnúť priniesť so sebou:

1.      – oblečenie do každého počasia – putuje sa v každom počasí, takže netreba zabudnúť niečo proti slnku, opaľovací krém a pršiplášť, ďalej niečo teplé – na Levočskej hore býva zima;

2.      – pohodlnú obuv – aspon 2 páry;

3.      – karimatka, spacák, stan;

4.      – doklady, lieky, hygienické potreby;

5.      – Sväté písmo (stačí vreckové);

 

Putovanie

Nie je to nič hrozné a zvládne to každý, kto chce! Denne prejdeme približne po cca 12 km, striedavo po lesných cestách aj v premávke. Putujeme v skupinách, kde je čas na rozhovor, spievanie, hry... Počas putovania je prestávka na obed a prácu v skupinách. Veľké batohy sa cez deň prevážajú autami, takže sa netreba báť túry so 60-kilovým batohom. Ale určite si nezabudnite doniesť menší batoh, v ktorom si budete so sebou nosiť jedlo, vodu, pršiplášť a iné potrebné veci počas putovania.

 

Ubytovanie

Ubytovanie je na väčšine miest zabezpečené v školách a telocvičniach – treba si doniesť vlastné karimatky a spacáky. Je dobré doniesť si aj stan, lebo na Levočskej hore sa spí na lúke. Nezabudnite si zabaliť prezuvky do telocvične, inak budete musieť behať naboso alebo upratovať :)

 

Stravovanie

Každé ráno je pre každého pútnika pripravená 1⁄4 čerstvého chleba a teplý čaj. Pitná voda je k dispozícii na školách, ako aj počas niektorých prestávok cez putovanie, preto si nezabudnite fľašu. Nejaké tie syry, paštéty či lekváre si musíte kúpiť, ale ak aj zabudnete, hladom neumriete. V Hranovnici pre nás miestni obyvatelia spolu s podnikateľmi už pravidelne pripravujú milé privítanie s malým prekvapením. A v Spišskom Štvrtku pre nás Spolok sv. Ruženca pripravuje teplú polievku, takže sa nemusíte báť hladovania o chlebe a čaji. Navyše sú v každej dedinke malé obchody, kde sa dá čo to kúpiť.

 

Kontakt

Zdenka Greštiaková – 0908 956 772

kpm@komisia.sk

www.komisia.sk

 

 

Článok

Príď pookriať na duchu...

 

Veríme, že tvoj čas na Diecéznej animátorskej škole bol požehnaný a že si počas nej získal nielen vedomosti, ale najmä priateľov, radosť zo života a odhodlanie svedčiť o Ježišovi. 

Opäť je tu čas, keď môžeš prísť a duchovne sa povzbudiť, napiť sa z prúdu Jeho milosti. 31. 3. - 2. 4. 2017 bude vo Važci duchovná obnova pre teba, ak túžiš čerpať z hlbín Božieho srdca. Prihlásiť sa môžeš prostredníctvom tohto formulára sa nám najneskôr do 27 .3. (pondelok). 

Príspevok je 20€ (študenti) a 24€ (pracujúci) za celý víkend.

Pre viac info nas kontaktuj na mail: lubo@komisia.sk

Tešíme sa na teba +

Článok


Pôstna púť mladých zo Spišskej diecézy do Zabawy

 

Drahí mladí priatelia,

Oravské centrum mládeže a Diecézne centrum Premeny vás pozývajú na pôstnu víkendovú púť do Zabawy (PL), na miesto čistej lásky a obety bl. Karolíny Kozkownej. Táto púť bude 17. – 19. 3. 2017.

Na miestach spojených s jej životom a hrdinskou smrťou bude v rámci pestrého programu svätá omša v jej sanktuáriu, krížová cesta s mladými Poliakmi vo Wal-rude a taktiež aj „zábawný" večer ;)

Odchádzame 17. 3. (piatok) v popoludňajších hodinách a predpokladaný návrat je v nedeľu medzi 14.00 -15.00. Nástupné miesta budú tieto: Ružomberok, Trstená, Poprad, Stará Ľubovňa. Ak by ste mali problém s dopravou na tieto miesta, pokúsime sa niečo vymyslieť.

Príspevok za víkend je 15 € a prosíme, aby ste nám hneď pri prihlasovaní poslali zálohu 5 € na účet SK5709000000005080070561. Zvyšok príspevku sa bude uhrádzať v autobuse počas cesty do Poľska. Registrácia je platná až po uhradení zálohy a deadline na prihlasovanie a uhradenie zálohy je 13. 3. 2017 (pondelok)!

Prihlasovací formulár nájdete na tomto linku: http://bit.ly/2kp0q63

Všetky podrobné informácie pošleme prihláseným záujemcom mailom v týždni pred púťou. Ak máte nejaké otázky, píšte na grestiakova.zdenka@gmail.com. 

Púť je určená pre mladých vo veku 15 rokov.

Ubytovaní budeme v rodinách, ktoré počas SDM 2016 prijali slovenských pútnikov do svojich domovov a aj tentokrát to chcú  urobiť znova. Už sa na nás veľmi tešia :) Rovnako sa na vás tešíme aj my z centier pre mládež.

Prihláste sa a putujeme spolu, bude to ZABAWA :)

 

Článok

Kurz základov kresťanského života

 
 
 
 
 
Srdečne Vás pozývame na víkend Základov kresťanského života:
 
Termín:                   3.2. 2016 - 5. 2. 2017
Miesto:                    DCVČ Važec          
Začiatok víkendu:   piatok   -    3. 2. 2017 o  17,30 hod.
Koniec víkendu:      nedeľa   -   5. 2. 2017 o  12,30 hod.
Príspevok:              študenti a nezamestnaní:             18 €
                               pracujúci:                                       22 € 
 
So sebou si prines:     - Sväté Písmo
                                    - písacie potreby
                                    - teplé oblečenie
                                    - spacák
Pre všetkých, ktorí majú záujem hlbšie spoznať nášho Nebeského Otca a jeho lásku.   Odporúčaný vek na tomto kurze je od 16 rokov.
Prihlásiť sa môžete e-mailom na adresu lubo@komisia.sk, telefonicky 0917350159, počet účastníkov je obmedzený, tak to urobte čím skôr.
Ponúkaný víkend „Základov kresťanského života"  bude mať tieto nosné témy: Božia láska, hriech, spása, viera, Duch Svätý, spoločenstvo /kurz Filip s malými úpravami/.

Článok

Povolaní k chvále 3 - Chvála ako životný štýl

 

Drahé spoločenstvá, milí mladí priatelia,
modlitba chvál je súčasťou nielen našich spoločenstiev, ale veríme, že aj nášho osobného času s Pánom. Chceme vás preto pozvať na modlitbový seminár Povolaní k chvále, ktorý pre vás už tretí rok pripravujeme. Tento krát bude 21.  - 23. 10. 2016 v našom Centre Premeny vo Važci.
Tento seminár predstavuje možnosť formácie vašich spoločenstiev a vedúcich modlitby chvál. Oslovte vašich ľudí, ktorí majú túžbu rásť vo chvále Boha a povzbuďte ich, aby prišli spoznať nový rozmer tejto modlitby.
Hosťami seminára budú tento rok manželia Venglíkovci zo Spišskej Belej, ktorí sa na vás už teraz veľmi tešia.
Okruhy tém seminára:
- chvála ako životný štýl,
- chvála za zatvorenými dverami,
- biblický pohľad na chválu,
- bázeň pred Pánom ako prameň chvály,
- chvála v ťažkých životných situáciách.
 
Prihlásiť sa môžete do 16. 10. 2016, cena za seminár: 20€

Článok

Stretnutie účastníkov SDM 2016 zo Spišskej diecézy

Priatelia, veľmi sa tešíme z toho, koľko milostí a radostí sme mohli načerpať na tohtoročných Svetových dňoch mládeže v Krakove. Aby to všetko, čo  sme si odtiaľ odniesli neupadlo do zabudnutia, pozývame vás na spoločné stretnutie, kde môžeme spoločne vydať svedectvo o tom, že náš Boh je dobrý. 

29. augusta (pondelok) sa teda všetci stretneme v Ružomberku. O 10:30 začneme stretnutie spoločnosu sv. omšou spolu s o. biskupom Štefanom v Kostole sv. Rodiny v Rybárpoli a následne sa presunieme do Auly Jána Pavla II. v priestoroch Katolíckej univerzity.

Na program sme pozvali vzácnych hostí zo Slovenska i z Poľska, takže budeme mať jedinečnú možnosť stretnúť sa s tými, ktorí pre nás tieto svetové dni v Poľsku pripravovali.

Tak čo, pridete? ;)

cover na facebook

plagát

Článok

Týžden modlitieb mladých za mladých

Počas týždňa od 15. do 22. mája 2016 bude prebiehať na celom Slovensku podujatie s názvom Týždeň modlitieb mladých za mladých pripravované Radou pre mládež a univerzity KBS v spolupráci s Komisiou pre mládež Spišskej diecézy.

Nosnou témou celého týždňa modlitieb mladých bude milosrdenstvo. Pozýva nás k tomu pápež František. Zvolil ako motto piate z ôsmych blahoslavenstiev: "Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo" (Mt 5,7). Aj my, mládež na Slovensku, sa pripájame k tejto výzve celkom konkrétnym spôsobom.  Svätý otec nás vo svojom posolstve na tohoročné SDM v Krakove vyzýva, aby sme konali konkrétne skutky telesného a duchovného milosrdenstva a odpustili tým, ktorí nás urazili.

Chceme preto sláviť týždeň od Turíc do nedele Najsvätejšej Trojice v modlitbách a aktivitách, ktoré budú obetované na zmenu atmosféry v našich vzťahoch. Chceme tak nadviazať na Rok čistoty, ktorý sme prežívali a máme ho ešte v živej pamäti a posunúť naše dozrievanie do ďalšieho levelu: prinášať do našich vzťahov odpustenie a vďačnosť. Preto sme vybrali heslo: „Chceš so mnou chodiť?"

Do týždňa modlitieb mladých za mladých sa dá zapojiť viacerými spôsobmi:

  1. Osobnou modlitbou.
  2. Spoločnou modlitbou v našich spoločenstvách, farnostiach, či rodinách.
  3. Propagáciou cez FACEBOOK, prostredníctvom PLAGÁTOV, OZNAMOM, osobným pozvaním.
  4. Slávením  sv. omše na tento úmysel.
  5. Vlastnými nápadmi.

V časti "Udalosti" je možné vložiť modlitebné aktivity, ktoré budete realizovať vo vašej farnosti alebo spoločenstve

Viac info na www.t3m.sk

Článok

 
Srdečne Vás pozývame na víkend Základov kresťanského života, ktorý sa uskutoční:
Termín:                      29.1. 2016 - 31.1. 2016
Miesto:                      DCVČ Važec          
Začiatok víkendu:   piatok   -    29. 1. 2016 o  17,30 hod.
Koniec víkendu:      nedeľa   -   31. 1. 2016 o  12,30 hod.
Príspevok:                študenti a nezamestnaní:             18 €
                                   pracujúci:                                       22 € 
 
So sebou si prines: - Sväté Písmo
                                    - písacie potreby
                                    - teplé oblečenie
                                    - spacák
Pre všetkých, ktorí majú záujem hlbšie spoznať nášho Nebeského Otca a jeho lásku.   Odporúčaný vek na tomto kurze je od 16 rokov.
Prihlásiť sa môžete e-mailom na adresu lubo@komisia.sk, telefonicky 0917350159 do 26. 1. 2016, počet účastníkov je obmedzený, tak to urobte čím skôr.
Ponúkaný víkend „Základov kresťanského života"  bude mať tieto nosné témy: Božia láska, hriech, spása, viera, Duch Svätý, spoločenstvo /kurz Filip s malými úpravami/.

Článok

Seminár Povolaní k chvále 

http://on.fb.me/1E8sYVb

 

Duchovné obnovy pre absolventov DAŠ

http://on.fb.me/1FRkkFv

 

Púť Kríža SDM po našej diecéze

http://on.fb.me/1G3yLvE

 

Púť mladých k Sedembolestnej do Šaštína

http://on.fb.me/1aCSfJm

Článok