Článok

Priatelia, 

18. januára 2018 začína oficiálne prihlasovanie na Národné stretnutie mládeže P18. Počas prvých 24 hodín prihlasovannia máte šancu získať balíček za polovicu. 

Viac info...

Článok

Článok

Článok

Informácie o prihlasovaní na P18

 
Na Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove sa bude dať oficiálne prihlásiť od 18. januára 2018.
Prihlásiť sa bude dať vyplnením formulára na stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk.
 
Prihlásenie bude platné po uhradení a prijatí registračného poplatku. Ponúkneme prihlasovanie pre účastníkov i dobrovoľníkov. Z organizačných dôvodov sa bude dať prihlásiť do 1. júla 2018. Po tomto dátume sa bude dať prihlásiť už len len na mieste, ale bez možnosti získať ubytovanie a stravu.
Prvých 24 hodín po spustení prihlasovania bude platiť špeciálna akcia, že kompletný balíček zložený z programu, ubytovania a stravy, bude možné získať za cenu 18 eur. V ďalšom časovom období narastie o päť, neskôr o desať a 15 eur. K dispozícii budú aj vstupy na vybrané časti programu. Lacnejšie vstupy budú mať zdravotne postihnutí. Dobrovoľníci zaplatia za celý prípravný týždeň pred akciou a podujatie 15 eur. Novinkou budú vstupy na vybrané časti programu. Neplnoletí účastníci budú musieť mať súhlas rodičov.
 
VARIANTY PRIHLASOVANIA 
CENY VOPRED
Celý program + ubytovanie + strava Prvých 24 hodín za 18 € (od 18. 1. 2018 00:01 do 18. 1. 2018 23:59)
Do 31.03. za 25 € Do 31.05. za 30 € Do 01.07. za 35 €
 

Článok

 

 

Článok

 
Autorom logo P 18 je Peter Sedlák z Prešova. Definitívne o tom rozhodol centrálny tím P18. Víťazné logo uspelo vo viacmesačnej verejnej súťaži, do ktorej sa zapojili tvorcovia s desiatkami návrhov. Generálny predstavený saleziánov a desiaty nástupca svätého don Bosca don Ángel Fernández Artime ho oficiálne odhalil na slávnostnom ceremoniáli po blahorečení slovenského saleziána kňaza Titusa Zemana (30. septembra 2017).
 
Celkové grafické poňatie loga je vo farebných plochách a v kombinácii výrazných farebných odtieňov. Základom je štylizovaná skratka názvu podujatia P18. Grafické znaky písmena a čísloviek majú tvarovú aj farebnú symboliku. Písmeno „P" obsahuje červenú, oranžovú a žltú farbu ohňa Ducha svätého. V spodnej časti písmena je červeno-biely náznak erbu mesta Prešov s troma ružami. Ústrednú pozíciu loga má číslovka „jeden", ktorá je zároveň krížom – symbolom kresťanov. Aj preto je v dôstojných fialových odtieňoch. Štylizovaná číslovka „osem" má tvar zelených listov, ako symbol mladosti, rastu a rozkvetu.
 
Peter Sedlák sa narodil v roku 1966 v Prešove. Študoval na Strednej umelecko-priemyselnej škole v Košiciach (odbor reštaurovanie nástenných malieb a sgrafít) a na Pedagogicke fakulte – odbor učiteľstvo 5-12 s aprobáciou slovenský jazyk – výtvarná výchova. Pracoval ako reštaurátor na oddelení nástenných malieb v Štátnych reštaurátorských ateliéroch v Levoči a reštaurátor v starožitníctve v gréckych Aténach. V súčasnosti je učiteľom výtvarného odboru na Cirkevnej základnej umeleckej škole sv. Mikuláša v Prešove. Venuje sa kreslenému humoru, grafickému dizajnu, ilustrácii a fotografii. Je ženatý, má dve deti.
 
"Teším sa, že svojím návrhom a talentom môžem prispieť svojim k takej významnej udalosti, ako je Národné stretnutie mladých," hovorí víťaz súťaže. "Nápadov bolo viac, ale finálny je ten, ktorý uspel. Som vďačný za to, že bol vybratý môj návrh. Vďaka patrí v prvom rade tomu najväčšiemu tvorcovi – Bohu, lebo dar tvoriť, je jeho darom. Ja mu môžem len z veľmi malej časti vrátiť niečo z toho obrovského dobra, ktorým mňa a mojich blízkych zahrňuje," hovorí Peter Sedlák.
 
Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove nebude mať vlastnú hymnu, pretože súčasťou duchovnej prípravy Odvážny rok bude každý mesiac aj originálna pieseň z dielne najznámejších slovenských gospelových interpretov – Sima Martausová, Dominika Gurbaľová, Eva Hrešková, Heartbeat, Poetica Musica, F6, FireFly, Lámačské chvály a ESPÉ.
 

Článok

SÚŤAŽ O LOGO NÁRODNÉHO STRETNUTIA MLÁDEŽE P18 V PREŠOVE

 

Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) vypisujú verejnú súťaž na vytvorenie loga Národného stretnutia mládeže P18, ktoré sa uskutoční v lete 2018 v Prešove. Cieľom je vytvoriť dynamickú, mládežnícku a modernú značku. Ide o historicky tretie Národné stretnutie mládeže (po R13 v Ružomberku a P15 v Poprade).

Národné stretnutie mládeže v Prešove má svoju oficiálnu skratku - P18. Obsahuje počiatočné písmeno mesta, v ktorom sa bude konať - Prešov - a dvojčíslie kalendárneho roka Národného stretnutia mládeže. Zároveň predstavuje počiatočné písmeno krajiny najbližších Svetových dní mládeže. Práve v Prešove sa začnú chystať mladí do Panamy. Zámer pripraviť celoslovenské podujatie mladých odsúhlasili v októbri 2016 biskupi Slovenska.

Súťaž je verejná a neanonymná a nie je vekovo ani inak ohraničená. Návrhy môžu záujemcovia posielať do piatku 30. júna 2017 na adresu: mladez@kbs.sk.

Zaslaním návrhu do súťaže sa autor loga automaticky zaväzuje k súhlasu s podmienkami súťaže, s použitím osobných údajov pre potreby súťaže a s používaním loga organizátormi P18.
Výherca súťaže získa symbolických 118 € a dva voľné vstupy na P18. Odmena bude víťazovi odovzdaná v čase konania P18 v Prešove. Autorovi víťazného loga Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove bude zároveň ponúknutá spolupráca na grafickom prevedení brožúrky - sprievodca pre pútnikov Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove.

VIAC INFO A PODMIENKY SÚŤAŽE NÁJDETE NA www.narodnestretnutiemladeze.sk/sutaze

Článok

PRVÉ INFO o P18

Milí priatelia, 

Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove sa uskutoční v lete 2018. Oficiálna príprava sa spustí v septembri 2017.

Za prípravu podujatia je zodpovedná Rada KBS pre mládež a univerzity (ktorá spravuje i túto webstránku). Všetky informácie o tomto podujatí nájdete na tejto stránke.

Národné stretnutie mládeže P18 v Prešove nadväzuje na Národné stretnutie mládeže R13, ktoré sa konalo v roku 2013 v Ružomberku, a na Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade (v roku 2015). Prvé podujatie bola alternatíva pre tých, ktorí nemohli vycestovať na Svetové dni mládeže do Ria de Janeira. Na druhom podujatí sa oficiálne začali mladí pripravovať na Svetové dni mládeže v Krakove (2016).

Po dohode s našimi otcami biskupmi sme sa rozhodli, že akcie v podobných rozmeroch budeme pre vás organizovať nielen počas Svetových dní mládeže, ale aj samostatne. P18 otvorí príprav na Svetové dni mládeže v Paname.

Na všetky vaše otázky radi odpovieme, môžete sa na nás obracať na adrese: Rada KBS pre mládež a univerzity, Kapitulská 11, P.O.Box 113,  814 99 Bratislava 1 alebo e-mailom: mladez@kbs.sk. Médiá sa môžu ozvať na adresu: lipiak@kbs.sk.

Rada pre mládež a univerzity KBS