Blogy

« Späť

Kresťanskí konvertiti z Iránu boli prepadnutí davom

Kresťanskí konvertiti z Iránu boli prepadnutí davom

Moslimský dav zaútočil na skupinu kresťanov, ktorí sa modlili v gréckom utečeneckom tábore

27. júna 2018 skupina iránskych moslimov žijúcich v tábore utečencov Koutsochero v Grécku zaútočila na skupinu iránskych kresťanov, ktorí mali biblické štúdium. Títo kresťania všetci konvertovali a boli aktívni pri zdieľaní svojej viery.

Podľa 222 Ministries sedem Iráncov "prešlo z Turecka do Grécka v oblasti Solúna a skončilo v utečeneckom tábore asi 150 km južne od Larissy. Stretli sa ako malá skupinka spoločne v jednom z táborov Conex, kde boli zhromaždení aj iní

"Nejako sa dostali do pozornosti ostatných obyvateľov tábora ... dav, sa stretol v nedeľu večer, keď oni začali biblické stretnutie. Dav mužov ich napadol, vyhrážal sa im nožmi a zbili mužov, čo viedlo k hospitalizácii dvoch z nich. Dvom ženám a dvom deťom bolo tiež hrozené nožmi. Potom naliali benzín do ich Conex ubytovania. Označili ich ako "kaffirs" a prikázali im, aby opustili tábor. Jeden z mužov mal predtým srdcovú chorobu a útok mu spôsobil, že odpadol. Bola zavolaná aj ambulancia, ale dav sa snažil zabrániť jej vstupu do tábora. Grécka polícia neurobila nič, lebo bolo proti nim 30-40 ľudí, " avizovalo 222 Ministries .

Pastor Apostolos Theodorakos zo slobodnej evanjelickej cirkvi v Larisse hovorí: "Skôr ako som sa zobudil kvôli svojej práci, zavolala ma jedna žena a povedala mi, že je vo fakultnej nemocnici, pretože s manželom boli napadnutí skupinou moslimov. Utekal som do nemocnice a našiel som túto milovanú dušu so svojím dieťaťom, vystrašenú a dobitú. "Pokračuje, " prišla skupina 30-40 ľudí ... obviňujúc ich, že sú kresťania a chodia do kostola. Potom niekto vzal tekutinu do nádoby a pokúsil sa zapáliť oheň. "

Všetky obete útoku odvtedy utiekli do bezpečného domu. Na polícii bola podaná  sťažnosť a proti útočníkom daná žaloba.

Claire Evansová, regionálna riaditeľka ICC, povedala: "Kedykoľvek moslim prejde na kresťanstvo, robí to s veľkým rizikom. Od takýchto veriacich často bočí vlastná rodina, sú násilne prepadávaní svojimi rovesníkmi, ktorí ich považujú za odpadlíkov. Často musia utekať zo svojich domovov a začať život od začiatku. Nie je náhodou, že títo veriaci v Koutsochero boli davom vyčlenení z tábora a napadnutí. Hoci sme vďační, že nikto nebol vážne zranený, je alarmujúce, že tento dav mal dovolené pokračovať v násilí bez policajnej intervencie. Útočníci musia byť braní na zodpovednosť podľa riadneho zákona. "

Zdroj:  222 Ministries, ICC

Foto: ICC

Najnovšie

" NEBUDEM SA MODLE KLAŇAŤ, RADŠEJ ZOMRIEM.." - ODVÁŽNA VIERA KHUSHALA Z INDIE

"Asi 250 ľudí obkolesilo môj dom, chytili ma a odtiahli ma asi pol kilometra do blízkeho chrámu. Keď sme prišli do chrámu, tlačili ma k modle a nariadili, aby som sa poklonil. Zozbieral som všetku silu, ktorá zostala vo mne a povedal som: " Nebudem sa tejto modle klaňať, radšej zomriem."
30 ROKOV AKO EVANJELIZÁTOR V INDII, 30 ROKOV PRENASLEDOVANIA A CELÝ ŽIVOT V BOŽEJ VERNOSTI: RAVIOV PRÍBEH

30 ROKOV AKO EVANJELIZÁTOR V INDII, 30 ROKOV PRENASLEDOVANIA A CELÝ ŽIVOT V BOŽEJ VERNOSTI: RAVIOV PRÍBEH

65 ročný Ravi* čelil všetkým druhom prenasledovania za svoju vieru v Ježiša.  ...
Miestni moslimovia ukameňovali troch kresťanov počas protestov

Miestni moslimovia ukameňovali troch kresťanov počas protestov

Washington DC   (International Christian Concern)   -   Dňa 22....
BÔLE SRDCA, UZDRAVENIA A NÁDEJE: ROZHOVOR S KRESŤANSKOU MATKOU V INDII

BÔLE SRDCA, UZDRAVENIA A NÁDEJE: ROZHOVOR S KRESŤANSKOU MATKOU V INDII

Jaanvi * nevie presne koľko má rokov - myslí si, že má asi 37 alebo 38. Je vydatá a má štyri deti. Žije v dedine s približne 500 domami - ale nemajú žiadnu budovu kostola. V dedine sú iba štyri kresťanské rodiny. Videla ako Boh úžasne pracuje, ale tiež čelí odmietaniu a hnevu zo strany jej susedov kvôli svojej viere. Rozpovie nám svoj príbeh.
JEHO KOSTOL V INDII BOL TRIKRÁT ZNIČENÝ - ALE SUJIT SA NEVZDÁVA

JEHO KOSTOL V INDII BOL TRIKRÁT ZNIČENÝ - ALE SUJIT SA NEVZDÁVA

"Videl som zázraky, ktoré sa diali v Ježišovom mene a som svedkom toho ako Boh premenil životy mnohých ľudí. Mohol som doviesť 60 ľudí ku Kristovi v dedine, kde žijem."