« Späť

Ak chceš nájsť šťastie tu dole, musíš hľadieť hore...

Ak chceš nájsť šťastie tu dole, musíš hľadieť hore...

Ľudia hľadajú šťastie, pochopenie a zmysel svojho života na rôznych miestach a u rôznych ľudí.

 
V motivačných knihách, v psychologických poradniach, v kluboch či na večierkoch. Niektorí končia v snahe po hľadaní svojho šťastia na psychiatrických klinikách. Ľudia hľadajú a volajú po láske na internetových zoznamkách. Niektorí si zase myslia, že si šťastie možno kúpiť. Obklopujú sa krásnymi ľuďmi a drahými vecami, aby ľudia nezistili akí sú vo vnútri prázdni. Niektorí v snahe zažiť trocha lásky precestujú celý svet, stretnú sa s mnohými ľuďmi, aby pochopili ako fungujú vzťahy. Niektorí vystriedajú mnohých partnerov, aby konečne našli tú svoju spriaznenú dušu. Mnohí odchádzajú ďaleko, lebo majú pocit, že na opačnom konci sveta budú viac užitoční. Človek odchádza s mnohými otázkami, a vracia sa domov s tými istými a ďalšími...
 
Všetky odpovede však človek nosí celý čas v sebe a tou odpoveďou je BOH. Ako povedal Sv- Augustín:  "Nespokojné je moje srdce, Bože, kým nespočinie v Tebe."
 
Pokiaľ nemáš Ježiša vo svojom srdci vždy budeš niečo hľadať a vždy Ti bude niečo chýbať. Je jedno, či si bohatý, chudobný, zdravý alebo chorý, silný alebo slabý, dieťa či starec. Máš prirozdenú túžbu po Bohu, lebo pochádzaš z Boha. On ťa stvoril. Je tvojim OTCOM, a preto tvoje uspokojenie a šťastie Ti môže priniesť len Ježiš. Musíš upriamiť svoju pozornosť na neho, ak chceš nájsť POKOJ a RADOSŤ vo svojom živote aj tu na zemi.
 
Robte to, čo ste sa naučili, prijali, počuli a videli na mne! A Boh pokoja bude s vami.  Filipanom 4,9