« Späť

Krivda

Krivda je to čo používa diabol na to, aby medzi nami rozosieval zlo.

Všetci to poznáme. Krivdí sa nám, keď na nás žena kričí, krivdí sa ženám, keď muž ide na pivo a nepomôže žene s domácnosťou a deťmi. Krivdí sa nám keď nás šéf kritizuje v práci. Krivdí sa deťom, keď dostanú menší darček. Krivdí sa nám, keď rodičia prepíšu majetok na brata, sestru. Krivdí sa nám, že nám niekto ublíži. Krivdi sa nám, že robíme prácu, ktorá sa nám nepáči. Stále sa nám krivdí. Krivda v nás vyvoláva hnev a to je hriech. Krivda nám spôsobuje, že nepoznáme brata, sestru. Že nevieme odpustiť tomu, kto nám ublížil.

Diabol vie veľmi dobre, že udržiavať v ľuďoch krivdu je pre každého človeka cesta do pekla. A preto sa stará hlavne o to, aby sa nám krivdilo. Diabol nám stále pripomína, aká veľká krivda sa nám stála, ako to veľmi bolí, akí sú tí druhí zlí, ako nám veľmi ublížili, aké je to nespravodlivé, že rodičia na nás neprepísali majetok.

Keď si niečo veľmi želáme, tak prosíme nášho Pána, aby nám to dal. Vieme sa modliť za naše šťastie, za to, aby naše dieťa urobilo skúšku v škole, aby sme si mohli kúpiť nové, lepšie auto alebo novú sedačku do obývačky.   

Prečo si ale veľmi neželáme a nemodlíme za to, aby nás náš Pán zbavil pocitu krivdy, keď tento pocit nám spôsobuje toľko nesváru, zla a nešťastia? Veď keď sa modlíme za nový televízor alebo za lepšiu prácu, pripojme k tomu aj modlitbu za to, aby nám náš Pán pomohol, aby sme sa zbavili pocitu krivdy. A môžeme to robiť pri každom pocite krivdy, ktorý nás stretne. Aby sa nezmenil na hnev. Lebo hnev je hriech a ovládať je ho ťažšie. Keď sa budeme modliť za zbavenie sa pocitu krivdy, ľahšie sa nám bude odpúšťať a budeme vedieť byť  k sebe milší. Veď predsa o to ide nášmu Pánovi. Aby sme medzi sebou šírili lásku a šťastie.


Celý profil

Peter patrí aj do:

Priatelia

decembra 2
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Proste a bude Vám dané.
13:04
novembra 28
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Prečo sa stále hádame?.
17:13
novembra 13
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Buďme v neustálom spojení s Bohom.
12:20
februára 6
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Ako bojovať proti diablovi.
0:34
septembra 6
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Krivda.
11:07
novembra 10
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Najdôležitejší moment našej viery.
11:22
októbra 22
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Sme silní veriaci?.
23:23
augusta 11
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Ale zbav nás zlého....
0:23
apríla 7
Miroslav Priecel komentoval príspevok od autora Peter Bálint, blog Aj ja som mal problém odpustiť jednej blízkej osob....
22:57
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Ako odpúšťať.
13:11
Odoberať aktivity Peter Bálint. (Otvorí sa v novom okne)