Anča umy pekáč a dostaneš koláč

V jednu septembrovú nedeľu sme sa celá rodina vybrali na púť do Levoče. Pešo sme prešli iba kúsok, z parkoviska k bazilike, no púť to bola pre nás ozajstná. Toto miesto pritiahne srdce každého človeka, ktorý ho aspoň raz navštívil a zároveň cíti pri odchode, že ho láka, aby sa zanedlho vrátil späť a pobudol tam. Mariánska hora je pre mňa miestom, kde stále ostáva...
Čítaj ďalej o Anča umy pekáč a dostaneš koláč »

Moje zrkadielka

Milan Rúfus "Dajte si pozor na deti, vy veľkí. To zbierajú váš peľ tie drobné Božie včielky. Zaviečkujú si ho do zvedavého tielka. Napodobňujú vás. Sú to o vás tie najpresnejšie žijúce zrkadielka. Ich tvar je z vašej nákovy. Žijú na vašom chlebe. Raz budú také ako vy. Tak buďte ľudskí k sebe."
Čítaj ďalej o Moje zrkadielka »

Malý darček

Nič nepoteší detské srdce viac ako nečakaný darček. Milá drobnosť zabalená v lesklom papieri, ktorý dieťa nedočkavo roztrhne a zajasá od radosti. Rada vidím iskričky radosti v očiach mojej dcéry, preto ju často poteším maličkosťou.
Čítaj ďalej o Malý darček »

Čítanie duše

V článku by som sa chcela podeliť s čitateľmi s malými postrehmi vo vzťahu s deťmi. Sú to maličkosti, ktoré počas dňa môžeme prehliadnuť, no veľa by sme sa z nich mohli naučiť. Dôležité je len všimnúť si, priblížiť sa detskému svetu, vycítiť, čo celá detská duša na nás kričí. Čisté očká detí sú okienkami do duše, ktorej sa každá mama, či otec snažia porozumieť, učia sa vďaka nej načúvať a správne reagovať na pravý význam detských gest a slov. A takto to raz dopadlo s „čítaním dušičky“ mojej malej princezny.
Čítaj ďalej o Čítanie duše »
Ukazujem 4 výsledkov.