Veľmi odporúčam blogy o rodine, manželstve a výchove mojej drahej manželky.

« Back

Robo Neupauer, budeš nám chýbať

Robo Neupauer, budeš nám chýbať
Robert Neupauer, prečo?! Asi sa na to budeme pýtať ešte dlho a vo viacerých kontextoch a asi sa len v nebi dozvieme správnu odpoveď. Ťažko mi je chápať. Modlili sme sa celý čas, bojovali, plakali a bojovali sme aj po tej najsmutnejšej správe, ale... :( Nerozumieme a cítime sa rozhorčene.
 
Roba som poznal od roku 2002, kedy ma na fare v Spišskej Belej učil zalamovať grafiku pri spravovaní diecézneho  časopisu Slovo zo Srdca. Robo mi od začiatku zaimponoval svojím odhodlaním. Bol pre mňa vzorom spravodlivosti a nekompromisného nasledovania Pána Ježiša Krista v dnešnej dobe.
 
Robo bol nevídaným mostom medzi Rómami a Slovákmi. Bol prorokom dnešnej doby. Fandil som mu od začiatkov, keď začínal stretká v rómskej osade v Krížovej Vsi. Mnohým sa zdalo na začiatku, že je príliš naivný, ale keď sa začali obracať desiatky Rómov, ich posmešky sa začali vytrácať. Robova horlivosť a vytrvalosť nemala konca-kraja. Vďaka jeho službe prišlo do osady Božie kráľovstve. Potom postavil pastoračné cetrum, znikli tam spoločenstvá, stretká, evanjelizačné kapely, detské tábory, animátorské školy pre rómov a rôzne tréningové a formačné programy.
 
Služba Rómov expandovala ďalej. Postupne sa zapaľovali ďalšie Rómske osady a my sme videli, ako sa Romovia menia a čo je dôležitejšie, ako sa mení náš pohľad na Rómov. Robov vplyv sa rozširoval, spojil sa so služobníkmi s rovnakou víziou a Božie kráľovstvo napredovalo. Festrom, časopis Rómska samária a desiatky aktivít v jeho službe boli  v plnom prúde. Ak by som tu chcel rozpísať celú jeho službu, asi by to bolo dlhé čítanie.
 
S Božou pomocou sa mu podarilo niečo, čo tu ešte nebolo. Spojil dva svety.
Dnes máme deň boja proti fašizmu a zároveň deň poslednej rozlúčky s ním. Zvláštnu kontroverziu a príval nových otázok. Fašisti ponúkajú rýchle extrémne odpovede, Robo však priniesol funkčné riešenie lásky a žitého evanjelia.
 
Robo bude chýbať, bol nenahraditeľným bojovníkom.  Musíme pokračovať v jeho príklade.
 
Robov blog  zo služby nájdete na Mojej Komunite: www.mojakomunita.sk/web/rdss-kv/za-nami
 
Robo, viem, že si blízko pri Pánovi, prihováraj sa za nás. Za Slovenský a Rómsky národ.
Comments
sign-in-to-add-comment
[...] Vždy som mala pri ňom pocit, že keď niečo hovorím, som na leveli 2 a on na 24. Napriek tomu ma počúval, akoby to bolo niečo nové a nechal ma dopovedať až do úplného konca. Keď sme sedeli v kruhu na... [...] Čítať viac
Posted on 5/10/19 2:26 PM.

 

Momentálne píšem adventné zamyslenia pre mužov zamerané na mužskú identitu a spiritualitu: rok 2018, rok 2017rok 2016, rok 2015, rok 2014.