Veľmi odporúčam blogy o rodine, manželstve a výchove mojej drahej manželky.

« Назад

Zázračné dieťa

Zázračné dieťa

Jamesov príbeh je o tom, ako viera preniká aj za hranice života a smrti a Božia ruka sa láskavo dotýka životov nielen celej jeho rodiny, ale omnoho viac ľudí, ako len kto mohol tušiť

Bonnie mala bezproblémové tretie tehotenstvo a spolu s manželom sa veľmi tešili na nového člena rodiny. Pri pôrode však ich maličký synček James nedýchal a nehýbal sa. Zdravotnícky personál začal ihneď prvú pomoc, no bábätko bolo stále modré a vôbec nejavilo známky života. Bonnie sa s manželom ihneď začala modliť. Po 20 minútach pokračovalo oživovanie na inom oddelení nemocnice. Pred prevozom stihol ešte Bonnin manžel synčeka pokrstiť a dal mu meno James Fulton po známom americkom biskupovi, ktorý žil v blízkom okolí a viedol svätý život. Spolu s manželkou prosili o pomoc práve tohto biskupa. Lekári sa snažili Jamesa priviesť opäť k životu celú ďaľšiu hodinu a nakoniec z ničoho nič bábätko začalo normálne dýchať a hýbať sa.

Malý James po narodení

Lekári prirodzene manželov Engstormovcov varovali, že orgány ich syna po takmer hodine a pol bez kyslíka budú masívne poškodené a ich syn bude s najväčšou pravdepodobnosťou -takmer isto vážne postihnutý. Nič z toho sa však v Jamesovom živote neudialo. 7 týždňov v nemocnici presvedčilo celý personál, že dieťa je 100% zdravé, normálne a životaschopné a pustili ho domov. V septembri 2017 bude mať James 7 rokov a je úplne zdravý, bez akýchkoľvek následkov.

Dnes má James 7 rokov a je úplne zdravý

Jeho prípad bol vyšetrovaný 7 člennou komisiou z Vatikánu, ktorá potvrdila, že neexistuje prirodzené vysvetlenie prečo James začal po hodine  sám dýchať a prečo nemá žiadne následky dlhodobého nedokysličenia. Rovnako teológovia z komisie potvrdili, že všetko, čo Jamesovi rodičia povedali o priebehu a ich modlitbe, je v súlade s učením Cirkvi a celý prípad sa stáva plnohodnotným materiálom pre blahorečenie biskupa Fultona z Illinois. Jamesov zázrak sa tak dotýka nielen jeho rodiny, ale aj celej Cirkvi a je úžasným svedectvom o dobrom Bohu, ktorý neprestáva konať nadprirodzené veci pre obyčajných, ale Ním milovaných ľudí.

Manželia Engstormovci s Jamesom a arcibiskupom

Комментарии

 

Momentálne píšem adventné zamyslenia pre mužov zamerané na mužskú identitu a spiritualitu: rok 2018, rok 2017rok 2016, rok 2015, rok 2014.