« Späť

Uzdravenie v mojom živote a nová práca

Uzdravenie v mojom živote a nová práca

Nemôžeme si hovoriť: ,,to sa nedá, toto už lepšie nebude“ alebo ,,ja mám vždy takú smolu.“ Takými rečami dávame ,,zelenú“ zlému a jeho cieľom je škodiť a zabíjať. Je preto dôležité každý deň hovoriť verše zo Svätého písma a vyhlasovať ich pre seba a pre svoje rôzne oblasti v živote a s vierou čakať na zmenu. Všetky modlitby sú vypočuté, musíme sa len modliť s vierou. A tak ďakujem Bohu za jeho lásku, milosrdenstvo a oddanosť.

Počas štúdia na vysokej škole som často snívala o tom, že budem mať dobrú prácu, že budem pracovať na super pozícii a že ma bude práca napĺňať a tešiť. Bola som v predposlednom ročníku, v prvom semestri, keď nám vedenie univerzity oznámilo, že škola nemá akreditáciu, že im bola skrátka odobraná. Zrazu som sa ocitla v situácii strachu a obáv, či vôbec dokončím štúdium. Od štátnic ma delili už iba tri semestre. Situácia s akreditáciou na univerzite sa komplikovala a ja som bola prinútená podať si prihlášku na inú univerzitu. Vôbec som nerozumela tejto situácii, nechápala som prečo sa to deje a prečo mi Pán Boh nepomáha.  Verila som však, že zmysel toho všetkého uvidím neskôr. V poslednom ročníku som sa ocitla už na novej škole. Bolo veľmi ťažké zvyknúť si na nové prostredie, nový systém výučby a na niekoľko hodinové cestovanie za výučbou. Štúdium na novej škole bolo náročné keďže som si musela splniť aj povinnosti zo predošlého ročníka. Počas toho ako som začala písať diplomovú prácu a učiť sa na štátnice som začala pociťovať silné bolesti nohy, ktoré boli najhoršie v noci a postupne aj cez deň. Neriešila som to, lebo som sa sústredila na štátnice a všetko úsilie a pozornosť som venovala tomu. Zhoršovalo sa to až tak, že som bola nútená vyhľadať pomoc. Bola som u rôznych masérov aj ľudových „naprávačov“, no nič nepomáhalo. Urobila som štátnice za čo som bola Pánu Bohu veľmi vďačná, že aj napriek prestupu na inú školu som to zvládla a že mi pomáhal a preniesol ma cez všetky ťažké dni a skúšky. Nadšená z ukončenia štúdia som si začala hľadať prácu, no moja situácia s nohou sa skomplikovala ešte viac a musela som vyhľadať neurológa. Nasledovali lieky, procedúry, infúzie, rehabilitácie – všetko bez výsledkov.

Niektoré obdobia nášho života nám pripadajú ako cesta tmavým lesom. Jedine Boh nás dokáže vyviesť von a obrátiť i to zlé na dobré. "Tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré." 

Opäť nasledovali rtg, ct, magnetická rezonancia a ozónové injekcie. Liečili ma na vyskočenú platničku, ktorá mala tlačiť na nerv, no mne žiadna liečba nepomáhala. Blížili sa Vianočné sviatky a ja som bola na silných liekoch, ktoré aj tak nepomáhali. Často som plakala a žila v beznádeji. V beznádeji som sa aj modlila k Bohu. Ale bola to modlitba zo zúfalstva, neverila som, že sa môže niečo zmeniť. Termín našej svadby sa približoval a ja som bola bez práce, bez peňazí, so zdravotným problémom, ktorý nikto nevedel vyliečiť a s pocitom nepotrebnosti, bezcennosti. Môj snúbenec mi veľmi pomáhal, aj keď aj jeho táto situácia už vyčerpávala.

Čas plynul a ja som sa mala vydávať o dva mesiace. Jeden večer som sa ocitla u dobrých známych, ktorí žijú s Bohom a povedali mi, že potrebujem oľutovať všetky hriechy (zvlášť spojené s okultizmom) a zriecť sa zlého. Vysvetlili mi,  že modliť sa musíme v nádeji a v istote, že Boh situáciu zmení a že s ňou niečo spraví a že musíme vždy každý deň prehlasovať požehnanie a Božie slovo do každej oblasti nášho života. Od vtedy sa začalo meniť mnoho. Ani som nevedela, ako môže Pán Boh tak rýchlo konať. Kamarátka mi poradila jednu rehabilitačnú doktorku, ktorá mi okamžite identifikovala môj zdravotný problém a nastavila cviky tak, že som v prvom mesiaci cvičenia začala pociťovať úľavu, to už bol mesiac do svadby a my sme mali nádherné prípravy a ešte krajší svadobný deň.

Boh nám daroval nádherný svadobný deň, lebo mu záleží na svojich deťoch.

Po svadbe koncom leta som si začala hľadať prácu a tu bolo vidieť tiež ako úžasne a rýchlo Pán Boh koná, bola som na troch pohovoroch v Mercedese, Peugeote a Mitsubishi, bola som presvedčená, že chcem robiť v tomto odvetví na pozícii ako recepcia alebo predaj a myslela som si, že to chce aj Pán Boh. Ale stále som z toho bola taká rozrušená, vedela som, že to chcem, ale pocity som z toho nemala dobré, tak som to premodlila. V Mercedese mi teda už prisľúbili nástup od začiatku novembra, to bolo ešte dovtedy ďaleko, no povedala som si, že počkám.

Až jeden večer na sociálnu sieť, na skupinu, ktorá bola vytvorená za účelom študijných oznamov, zavesilo jedno dievča príspevok o tom, že na Univerzite, na ktorej som ukončila definitívne svoje štúdium hľadajú študijnú referentku – sekretárku. Napísala som, bola som zavolaná na pohovor, vybrali si ma a ja som od októbra tam. Lepšiu prácu mi Pán Boh nemohol vybrať, lebo iba on vie čo je pre nás najlepšie. S odstupom času môžem povedať, že Pán Boh má náš život vždy pevne v rukách, ak mu to dovolíme, vie premeniť aj zlé veci, ktoré sa nám dejú v prospech nás a na dobré veci. Nemôžeme si hovoriť: ,,to sa nedá, toto už lepšie nebude“ alebo ,,ja mám vždy takú smolu.“ Takými rečami dávame ,,zelenú“ zlému a jeho cieľom je škodiť a zabíjať. Je preto dôležité každý deň hovoriť verše zo Svätého písma a vyhlasovať ich pre seba a pre svoje rôzne oblasti  v živote a s vierou čakať na zmenu. Všetky modlitby sú vypočuté, musíme sa len modliť s vierou. A tak ďakujem Bohu za jeho lásku, milosrdenstvo a oddanosť. 

Faustína

 

Oslovilo Vás toto svedectvo? Zdieľajte ho s ostatnými.

Máte svedectvo zo svojho života, ktoré by mohlo povzbudiť iných? Pošlite nám ho do redakcie na info@mojakomunita.sk

Dôvera a túžba po dieťatku

Dôvera a túžba po dieťatku

Dva skutočné príbehy so spätným pohľadom na čakanie na dieťa.
Dôvera a túžba po životnom partnerovi

Dôvera a túžba po životnom partnerovi

Dva skutočné príbehy o čakaní na toho pravého/ tú pravú.
Modlitba za dôverujúce srdce

Modlitba za dôverujúce srdce

Drahý Bože, odovzdávam Ti moju túžbu po ____________________ .   Verím, že ma miluješ a robíš pre mňa a mojich blízkych len dobré. Pomôž mi rozumieť, čo ma touto situáciou...
Modlitba za dobrotivé srdce

Modlitba za dobrotivé srdce

Dobrý Bože, Ty si vždy dobrý ku všetkým bez ohľadu na to, či si to zaslúžia. Aké ťažké je mi milovať tých, ktorí mi ublížili alebo tých, ktorí sa ku mne správajú nepriateľsky. Ty však...
Posolstvo Svätého Otca Františka na Pôstne obdobie 2021

Posolstvo Svätého Otca Františka na Pôstne obdobie 2021

Hľa, vystupujeme do Jeruzalema“ (Mt 20, 18) Pôstne obdobie: čas na obnovu viery, nádeje a lásky
nšpirácia pravej lásky priamo od sv. Valentína

nšpirácia pravej lásky priamo od sv. Valentína

Niekto tvrdí, že tento sviatok neznáša a má ho plné zuby, niekto sa čuduje kde sa tu (asi z Ameriky) zas nabral, niekoho však 14.február privedie k osobe sv. Valentína- k inšpirácii pravej obetavej lásky.
Neplánované dieťa nemusí byť nechcené

Neplánované dieťa nemusí byť nechcené

Každé dieťa je obrovský Boží dar. Počatie každého dieťatka je hotový zázrak, predsa sa niekedy žena či manželský pár akosi nedokáže na fakt, že čakajú bábätko, pozerať hneď tak s nadšením. Ľudia sú rýchli do odsudzovania a posudzovania, ale to nechajme na Boha. My sa poďme pozrieť na to, ako môže zaskočený pár či žena začať s radosťou očakávať nový život.
Každý deň na sv. omši s Mojou Komunitou

Každý deň na sv. omši s Mojou Komunitou

Vďaka spolupráci sa podarilo na Mojej Komunite vytvoriť zoznam takmer 70 farností, z ktorých si môžete pozrieť priamy prenos sv. omše každý deň.
Víťazstvo nad alkoholizmom v rodine

Víťazstvo nad alkoholizmom v rodine

„Ver v Pána Ježiša a budeš spasený ty aj tvoj dom.“ Sk 16,31 Alkoholizmus v rodinách dokáže narobiť neskutočné trápenie a rany na duši i tele. Ježiš Kristus je však mocnejší aj ako tento problém.
Zmeň svoju mentalitu obete na mentalitu víťaza

Zmeň svoju mentalitu obete na mentalitu víťaza

Ublížil Ti niekto neprávom? Nedostáva/lo sa Ti dostatok lásky, pozornosti, ochrany, pochopenia? Si obeťou traumy, psychického, fyzického, sexuálneho zneužívania? Zažil/a si zradu, opustenie rodičom, partnerom, neochotu pomôcť od najbližších, šikanu, výsmech, nezáujem od autorít a ľudí, ktorí mali moc ovplyvniť Tvoj pokrok? Ak áno, môžeš byť v pokušení prisvojiť si zmýšľanie obete, ktorým sa nakoniec úplne zničíš.
Ako pomôcť iným prekonať alkoholizmus

Ako pomôcť iným prekonať alkoholizmus

V článku 10 hlavných príčin, prečo ľudia podľahnú alkoholizmu sme si vysvetlili, že ak chceme pomôcť závislým ľuďom, musíme najprv pochopiť príčinu, prečo začali piť.
10 hlavných príčin, prečo ľudia podľahnú alkoholizmu

10 hlavných príčin, prečo ľudia podľahnú alkoholizmu

Alkoholizmus je závislosť pozostávajúca zo závažnej príčiny, prečo človek chce piť a návyku, pre ktorý nemôže prestať piť.
Modlitba za oslobodenie od závislosti na alkohole

Modlitba za oslobodenie od závislosti na alkohole

„Ver v Pána Ježiša a budeš spasený ty aj tvoj dom.“ Sk 16,31 "Lebo Bohu nič nie je nemožné." Lk 1,37
Modlitba za rodinu Jána Pavla II.

Modlitba za rodinu Jána Pavla II.

Modlitba za rodinu Pane, ty si Otcom každej rodiny na Zemi, ty si Otcom všetkých ľudí. Daj, skrze tvojho Syna, Ježiša Krista, ktorý sa pre nás stal človekom a skrze Ducha Svätého,...
Čo znamená milovať skutkami od Alície Lenczewskej

Čo znamená milovať skutkami od Alície Lenczewskej

„Milovať skutkami znamená múdro slúžiť a pomáhať- podľa mojej vôle, aby si neupadla do krajnosti, ktorá by zničila tvoju dušu. Každú biedu nevyriešiš, pretože máš len dve ruky. Slúž preto...
Čo znamená milovať slovami od Alície Lenczewskej

Čo znamená milovať slovami od Alície Lenczewskej

„Milovať slovami znamená nerozsievať okolo iných to, čo je zlé. Neopakuj to, čo vieš, čo si videla a spoznala z ľudskej biedy svojich blížnych- blízkych aj vzdialených. A nesťažuj...
Čo znamená milovať myšlienkami od Alície Lenczewskej

Čo znamená milovať myšlienkami od Alície Lenczewskej

„Milovať myšlienkami znamená ponoriť do milosrdenstva každé zlo a slabosť, ktoré vidíš vo svojom blížnom a o ktorom sa dozvieš- modliť sa, odpúšťať a túžiť po tom, aby blížny vstal.
Dobrá správa pre mamy, ktoré sú samé na výchovu

Dobrá správa pre mamy, ktoré sú samé na výchovu

Úloha otca je nezastupiteľná a je to práve Boh, kto otca ustanovil na to, aby bol hlavou rodiny, zabezpečoval ju a chránil. Čo ak ale otec v rodine pre rôzne dôvody chýba: náhla smrt‘, práca vyžadujúca odlúčenie hoci aj na rok, ale i opustenie rodiny otcom alebo najčastejšia neprítomnosť otca vo výchove, hoci je prítomný, ale o výchovu sa nezaujíma, nie je ochotný sa na nej podieľať alebo ju dokonca sabotuje?
Uzdravenie v mojom živote a nová práca

Uzdravenie v mojom živote a nová práca

Nemôžeme si hovoriť: ,,to sa nedá, toto už lepšie nebude“ alebo ,,ja mám vždy takú smolu.“ Takými rečami dávame ,,zelenú“ zlému a jeho cieľom je škodiť a zabíjať. Je preto dôležité každý deň hovoriť verše zo Svätého písma a vyhlasovať ich pre seba a pre svoje rôzne oblasti v živote a s vierou čakať na zmenu. Všetky modlitby sú vypočuté, musíme sa len modliť s vierou. A tak ďakujem Bohu za jeho lásku, milosrdenstvo a oddanosť.
Modlitba sv. Gertrúdy Veľkej za duše v očistci

Modlitba sv. Gertrúdy Veľkej za duše v očistci

Sv. Gertrúda Veľká ako jedna z prvých zanechala písomné zmienky o víziách a návštevách duší z očistca. Po skončení tejto krátkej modlitby mala vždy obraz mnohých duší odchádzajúcich z očistca do neba.