« Späť

Uzdravenie v mojom živote a nová práca

Uzdravenie v mojom živote a nová práca

Nemôžeme si hovoriť: ,,to sa nedá, toto už lepšie nebude“ alebo ,,ja mám vždy takú smolu.“ Takými rečami dávame ,,zelenú“ zlému a jeho cieľom je škodiť a zabíjať. Je preto dôležité každý deň hovoriť verše zo Svätého písma a vyhlasovať ich pre seba a pre svoje rôzne oblasti v živote a s vierou čakať na zmenu. Všetky modlitby sú vypočuté, musíme sa len modliť s vierou. A tak ďakujem Bohu za jeho lásku, milosrdenstvo a oddanosť.

Počas štúdia na vysokej škole som často snívala o tom, že budem mať dobrú prácu, že budem pracovať na super pozícii a že ma bude práca napĺňať a tešiť. Bola som v predposlednom ročníku, v prvom semestri, keď nám vedenie univerzity oznámilo, že škola nemá akreditáciu, že im bola skrátka odobraná. Zrazu som sa ocitla v situácii strachu a obáv, či vôbec dokončím štúdium. Od štátnic ma delili už iba tri semestre. Situácia s akreditáciou na univerzite sa komplikovala a ja som bola prinútená podať si prihlášku na inú univerzitu. Vôbec som nerozumela tejto situácii, nechápala som prečo sa to deje a prečo mi Pán Boh nepomáha.  Verila som však, že zmysel toho všetkého uvidím neskôr. V poslednom ročníku som sa ocitla už na novej škole. Bolo veľmi ťažké zvyknúť si na nové prostredie, nový systém výučby a na niekoľko hodinové cestovanie za výučbou. Štúdium na novej škole bolo náročné keďže som si musela splniť aj povinnosti zo predošlého ročníka. Počas toho ako som začala písať diplomovú prácu a učiť sa na štátnice som začala pociťovať silné bolesti nohy, ktoré boli najhoršie v noci a postupne aj cez deň. Neriešila som to, lebo som sa sústredila na štátnice a všetko úsilie a pozornosť som venovala tomu. Zhoršovalo sa to až tak, že som bola nútená vyhľadať pomoc. Bola som u rôznych masérov aj ľudových „naprávačov“, no nič nepomáhalo. Urobila som štátnice za čo som bola Pánu Bohu veľmi vďačná, že aj napriek prestupu na inú školu som to zvládla a že mi pomáhal a preniesol ma cez všetky ťažké dni a skúšky. Nadšená z ukončenia štúdia som si začala hľadať prácu, no moja situácia s nohou sa skomplikovala ešte viac a musela som vyhľadať neurológa. Nasledovali lieky, procedúry, infúzie, rehabilitácie – všetko bez výsledkov.

Niektoré obdobia nášho života nám pripadajú ako cesta tmavým lesom. Jedine Boh nás dokáže vyviesť von a obrátiť i to zlé na dobré. "Tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré." 

Opäť nasledovali rtg, ct, magnetická rezonancia a ozónové injekcie. Liečili ma na vyskočenú platničku, ktorá mala tlačiť na nerv, no mne žiadna liečba nepomáhala. Blížili sa Vianočné sviatky a ja som bola na silných liekoch, ktoré aj tak nepomáhali. Často som plakala a žila v beznádeji. V beznádeji som sa aj modlila k Bohu. Ale bola to modlitba zo zúfalstva, neverila som, že sa môže niečo zmeniť. Termín našej svadby sa približoval a ja som bola bez práce, bez peňazí, so zdravotným problémom, ktorý nikto nevedel vyliečiť a s pocitom nepotrebnosti, bezcennosti. Môj snúbenec mi veľmi pomáhal, aj keď aj jeho táto situácia už vyčerpávala.

Čas plynul a ja som sa mala vydávať o dva mesiace. Jeden večer som sa ocitla u dobrých známych, ktorí žijú s Bohom a povedali mi, že potrebujem oľutovať všetky hriechy (zvlášť spojené s okultizmom) a zriecť sa zlého. Vysvetlili mi,  že modliť sa musíme v nádeji a v istote, že Boh situáciu zmení a že s ňou niečo spraví a že musíme vždy každý deň prehlasovať požehnanie a Božie slovo do každej oblasti nášho života. Od vtedy sa začalo meniť mnoho. Ani som nevedela, ako môže Pán Boh tak rýchlo konať. Kamarátka mi poradila jednu rehabilitačnú doktorku, ktorá mi okamžite identifikovala môj zdravotný problém a nastavila cviky tak, že som v prvom mesiaci cvičenia začala pociťovať úľavu, to už bol mesiac do svadby a my sme mali nádherné prípravy a ešte krajší svadobný deň.

Boh nám daroval nádherný svadobný deň, lebo mu záleží na svojich deťoch.

Po svadbe koncom leta som si začala hľadať prácu a tu bolo vidieť tiež ako úžasne a rýchlo Pán Boh koná, bola som na troch pohovoroch v Mercedese, Peugeote a Mitsubishi, bola som presvedčená, že chcem robiť v tomto odvetví na pozícii ako recepcia alebo predaj a myslela som si, že to chce aj Pán Boh. Ale stále som z toho bola taká rozrušená, vedela som, že to chcem, ale pocity som z toho nemala dobré, tak som to premodlila. V Mercedese mi teda už prisľúbili nástup od začiatku novembra, to bolo ešte dovtedy ďaleko, no povedala som si, že počkám.

Až jeden večer na sociálnu sieť, na skupinu, ktorá bola vytvorená za účelom študijných oznamov, zavesilo jedno dievča príspevok o tom, že na Univerzite, na ktorej som ukončila definitívne svoje štúdium hľadajú študijnú referentku – sekretárku. Napísala som, bola som zavolaná na pohovor, vybrali si ma a ja som od októbra tam. Lepšiu prácu mi Pán Boh nemohol vybrať, lebo iba on vie čo je pre nás najlepšie. S odstupom času môžem povedať, že Pán Boh má náš život vždy pevne v rukách, ak mu to dovolíme, vie premeniť aj zlé veci, ktoré sa nám dejú v prospech nás a na dobré veci. Nemôžeme si hovoriť: ,,to sa nedá, toto už lepšie nebude“ alebo ,,ja mám vždy takú smolu.“ Takými rečami dávame ,,zelenú“ zlému a jeho cieľom je škodiť a zabíjať. Je preto dôležité každý deň hovoriť verše zo Svätého písma a vyhlasovať ich pre seba a pre svoje rôzne oblasti  v živote a s vierou čakať na zmenu. Všetky modlitby sú vypočuté, musíme sa len modliť s vierou. A tak ďakujem Bohu za jeho lásku, milosrdenstvo a oddanosť. 

Faustína

 

Oslovilo Vás toto svedectvo? Zdieľajte ho s ostatnými.

Máte svedectvo zo svojho života, ktoré by mohlo povzbudiť iných? Pošlite nám ho do redakcie na info@mojakomunita.sk

Ježiš, Tebe som to urobil!

Ježiš, Tebe som to urobil!

Matka Tereza dvíha dlaň a ukazuje 5 prstov. Jej znak, ktorý hovorí: „TEBE SOM TO UROBILA!“ Toto gesto používa, keď prejavuje milosrdenstvo, keď dvíha malomocného, ale tiež vtedy, keď ju chcú oslavovať médiá.
Ako pomôcť iným prekonať alkoholizmus

Ako pomôcť iným prekonať alkoholizmus

V článku 10 hlavných príčin, prečo ľudia podľahnú alkoholizmu sme si vysvetlili, že ak chceme pomôcť závislým ľuďom, musíme najprv pochopiť príčinu, prečo začali piť.
Podmienky pre odpustky pre duše v očistci v novembri

Podmienky pre odpustky pre duše v očistci v novembri

Odpustky znamenajú odpustenie časného trestu pred Bohom za hriechy, ktoré sú už odpustené, čo sa týka viny... Odpustky sú čiastočné alebo úplné podľa toho, či oslobodzujú od časného trestu za hriechy čiastočne alebo úplne. Každý veriaci môže odpustky... získať buď pre seba, alebo aplikovať za zosnulých (KKC 1471).
Rivalita medzi súrodencami

Rivalita medzi súrodencami

Rivalita medzi súrodencami býva častá. Hovoríme, že je normálna, ale je aj dobrá? V slovenských pomeroch sa „bojový stav“ medzi súrodencami (mladšími či staršími, dokonca dospelými) vyskytuje ako bežný jav. Náhle nás potom zarazí, že niektoré národy prirodzene vedú deti k vzájomnej súdržnosti, láske a rešpektu bez porovnávania a večného vzájomného súťaženia. Ako to potom s tou súrodeneckou rivalitou skutočne je?
Videokatechéza pre rodiny 4: Láska v manželstve

Videokatechéza pre rodiny 4: Láska v manželstve

Videokatechézu publikujeme s osobným súhlasom Prof. Františka Trstenského, ktorý je jej autorom
Modlitba sv. Gertrúdy Veľkej za duše v očistci

Modlitba sv. Gertrúdy Veľkej za duše v očistci

Sv. Gertrúda Veľká ako jedna z prvých zanechala písomné zmienky o víziách a návštevách duší z očistca. Po skončení tejto krátkej modlitby mala vždy obraz mnohých duší odchádzajúcich z očistca do neba.
Modlitba za pápeža Františka

Modlitba za pápeža Františka

Stáť na čele Cirkvi je zodpovednou a náročnou úlohou. Svätý otec potrebuje podporu mnohých modlitieb, aby pod vedením Ducha Svätého mohol vykonávať svoje poslanie a mal k tomu potrebnú múdrosť, silu a zdravie.
NEDEĽA a jej náboženský a sociálny význam AUDIOKATECHÉZA

NEDEĽA a jej náboženský a sociálny význam AUDIOKATECHÉZA

Nedeľa sa stala súčasťou „weekendu“ a v našom chápaní sa doslova dostala na chvost týždňa. Pre prvých kresťanov to však vždy bol prvý deň, ktorý dával orientáciu pre celý nový týždeň. V tetjo časti sa dozviete o význame a rizikách, ktorým je vystavený Pánov deň nielen zo strany spoločnosti, ale aj v postoji mnohých veriacich.
Videokatechéza pre rodiny 3: Povolanie rodiny

Videokatechéza pre rodiny 3: Povolanie rodiny

Videokatechézu publikujeme s osobným súhlasom Prof. Františka Trstenského, ktorý je jej autorom
Opravme si svoj obraz o Márii Magdaléne

Opravme si svoj obraz o Márii Magdaléne

O Márii Magdaléne čítame v Lk 8,2, že z nej Pán Ježiš vyhnal 7 zlých duchov. Mnohí to spájajú s hriechom v sexuálnej oblasti. Evanjeliá však nič také neuvádzajú. V tejto časti podávam pohľad na túto biblickú postavu, ako ho nachádzame v Svätom písme. Prajem Vám príjemné počúvanie.
Ako Cirkev naloží so skúsenosťou pandémie

Ako Cirkev naloží so skúsenosťou pandémie

Slovenská spoločnosť a Cirkev má skúsenosť s prvou a druhou vlnou pandémie.
Videokatechéza pre rodiny 2: Skutočnosť a výzvy rodín

Videokatechéza pre rodiny 2: Skutočnosť a výzvy rodín

Videokatechéza je publikovaná s osobným súhlasom Prof. Františka Trstenského, ktorý je jej autorom
Videokatechéza pre rodiny 1: Vo svetle slova

Videokatechéza pre rodiny 1: Vo svetle slova

S osobným dovolením publikujeme videokatechézu Prof. Františka Trstenského pre rodiny.
Domáca cirkev podľa vzoru prvých kresťanov

Domáca cirkev podľa vzoru prvých kresťanov

Prednáška na počúvanie Prof. Františka Trstenského
Modlitba sv. Františka Saleského v starobe

Modlitba sv. Františka Saleského v starobe

Pane, ty vieš lepšie ako ja, že zo dňa na deň starnem a jedného dňa budem starý. Chráň ma pred myšlienkou, že musím pri každej príležitosti a ku každej téme niečo povedať. ...
Litánie pokory

Litánie pokory

Autor: kardinál Rafaela Merryho del Val
Dôvera a túžba po dieťatku

Dôvera a túžba po dieťatku

Dva skutočné príbehy so spätným pohľadom na čakanie na dieťa.
Dôvera a túžba po životnom partnerovi

Dôvera a túžba po životnom partnerovi

Dva skutočné príbehy o čakaní na toho pravého/ tú pravú.
Modlitba za dôverujúce srdce

Modlitba za dôverujúce srdce

Drahý Bože, odovzdávam Ti moju túžbu po ____________________ .   Verím, že ma miluješ a robíš pre mňa a mojich blízkych len dobré. Pomôž mi rozumieť, čo ma touto situáciou...
Modlitba za dobrotivé srdce

Modlitba za dobrotivé srdce

Dobrý Bože, Ty si vždy dobrý ku všetkým bez ohľadu na to, či si to zaslúžia. Aké ťažké je mi milovať tých, ktorí mi ublížili alebo tých, ktorí sa ku mne správajú nepriateľsky. Ty však...