« Späť

6. Svieca, ktorá nezhára

6. Svieca, ktorá nezhára

Pieseň "Svieca, ktorá nezhára" je mojou osobnou výpoveďou o tom, ako som zistila, čo Boh odo mňa vlastne chce. Keď som sa obrátila, začala som chodiť do pastoračného centra v našom meste, vstúpila som do služby. Začala som hrať v zbore na gitaru, robiť stretká s mladými ľuďmi, stretká pre birmovancov a kopu iných vecí okolo. Bola som zapojená vo viacerých službách. Zo začiatku to bolo všetko fajn.

Postupne však služieb pribúdalo a ja som z nich bola čoraz viac unavená, nemohla som sa zastaviť. Služby predstavovali pre mňa stres, pretože som si nemala kedy oddýchnuť pomedzi službu, školu a rodinu. Stále som niekde lietala. Táto únava sa postupne pretransformovala aj do rôznych zdravotných problémov, ktoré som mala. Nejako som to však neriešila. Myslela som si, že Boh chce, aby som slúžila iným. Chce, aby som sa obetovala pre iných. Myslela som si, že keď to neurobím ja, tak nikto iný. Vo svojej pýche som si myslela, aká som nenahraditeľná.

Vo svojom vnútri som však bola čoraz viac smutnejšia a nepokojnejšia. Často krát som sa pred ľuďmi tvárila, že je vlastne všetko v poriadku. Tvárila som sa, že som fajn. Mala som na tvári masku toho, ako všetko zvládam. Mala som umelý úsmev tak mnoho krát. Málo kto vedel, ako sa naozaj vo vnútri cítim, pretože som im ani nedovolila, aby to videli. Navonok som bola milá, usmievavá, ale keď som bola sama, tak sa mi chcelo plakať z toho, ako veľmi som unavená.

Potom na jednej duchovnej obnove mi Boh povedal, že chce, aby som odišla z jednej služby. Bol to pre mňa šok. Ťažká vec, ale odišla som. Boh niečo týmto začal a pokračoval ďalej. Nakoniec mi povedal, že chce, aby som odišla zo všetkého a aby som mala rok „oddychu od služby“. Pre mňa to bola nepredstaviteľná vec. Ja, ktorá som bola zapojená do x služieb mám odísť? Nechápala som to, bojovala s Bohom, ale nakoniec som to urobila. Dala som si rok oddychu od služby, od všetkej. Tento rok som bola len s Ním.

Počas tohto času a aj teraz som zistila, že mám veľmi veľký problém s výkonom. Mala som pocit, že keď niečo budem robiť, tak ma ľudia za to budú mať radi a hlavne som si myslela, že Boh ma bude mať rád len vtedy, keď budem slúžiť. Že musím podať nejaký výkon, aby som si zaslúžila Jeho lásku. Aký veľký omyl. Boh mi ukázal a naučil ma, že Jemu nejde o moju službu, o môj duchovný výkon. Jemu ide hlavne o moje srdce. Chce ho držať vo svojich rukách.

Ide Mu o to, aby ma držal v náručí. Chce, aby som bola s Ním. Trávila s Ním čas. Momentálne fungujem tak, že som stále v „šetriacom režime“. Boh mi hovorí do čoho mám ísť a do čoho nie. Chráni tým moje srdce, aby som opäť nespadla do výkonu. Toto zistenie bolo kľúčové pre môj život. Prinieslo mi to veľkú slobodu. Slobodu od služby, očakávania iných, od ich rečí a od toho, čo si o mne myslia. Presne o tejto zmene zmýšľania je táto pieseň.

Odkaz na song story piesne "Svieca, ktorá nezhára": https://www.youtube.com/watch?v=9RZ8KW0USzs

Odkaz na samotnú pieseň "Svieca, ktorá nezhára": https://www.youtube.com/watch?v=G6XjvkqfH-U