Blogy

« Späť

Preethe bolo po drsnom útoku odoprené ošetrenie

Preethe bolo po drsnom útoku odoprené ošetrenie

Preetha bola pri modlitbe s niekoľkými priateľmi tvrdo napadnutá - a potom jej kvôli viere odmietli ošetrenie v nemocnici. Tu je jej príbeh - aj informácia ako jej pomáhate a ako môžete podporiť ostatných veriacich, ktorí čelia rovnakému utrpeniu.

Na Preethu brutálne zaútočili hinduistickí extrémisti. Keď sa Preetha* zobudila v nemocnici, prvá vec, ktorú pocítila, bola bolesť - bolesť celého tela. Najviac ju bolela ruka. Pozrela sa na ňu - sotva to vyzeralo ako ruka. V štyroch prstoch a dlani mala hlboké rany a krv bola všade.

Preetha uvidela svoju dcéru Mirai*v posteli vedľa nej s hlbokými ranami a tmavými modrinami. 

Jej syn, ktorý bol pri jej lôžku, jej povedal: „Lekári hovoria, že vás nebudú liečiť, pretože sme kresťania. Kam teraz môžeme ísť?" Začala spomínať na to, čo prežila predtým, ako stratila vedomie.

Hrozný útok

Preetha a jej manžel, pastor, boli na návšteve u ženy z ich kostola - Vinity*. Bola nedávno obťažovaná a chcela sa s nimi modliť. Keď sa začal hrozný útok, nemodlili sa ešte dlho.

Osem alebo deväť mužov vtrhlo do domu so zbraňami a volalo: „Kde sú kresťania? Nechceme tu kresťanov! “

Ostatní muži začali rozbíjať všetko, čo bolo v dohľade, a divoko útočili na malú zhromaždenú skupinu veriacich. Posledné čo si Preetha pamätá, je muž, ktorý dvíha železnú tyč, aby na ňu zaútočil. Zdvihla ruku, aby sa pokúsila zastaviť úder.

"Keď ma udreli tyčou, upadla som do bezvedomia," hovorí Preetha. "Nič si nepamätám - bola som ako mŕtva." Moja dcéra ma videla a odvliekla ma do iného domu. Nasledovali nás dovnútra a znova ma zbili. "

Je prekvapujúce, že útok všetci prežili - ale teraz im nemocnica odmietala ošetrenie, jednoducho kvôli ich viere.

Preethin manžel kedysi sám prenasledoval kresťanov

Len niekoľko rokov predtým to bol Preethin manžel Navin*, ktorý útočil na kresťanov. Rovnako ako svätý Pavol - prešiel od prenasledovania veriacich k horlivej službe Bohu. Preetha si spomína, ako jedného dňa videla, ako vytrhol jednému mužovi z ruky zväzok evanjeliových letákov. 

"Nemáme záujem o tvojich zahraničných bohov," povedal Navin, roztrhal letáky na kusy a hodil ich mužovi do tváre.

Kresťanov bil v nádeji, že ich to odradí. Ale stále prichádzali - a niektorí z ich priateľov v dedine dokonca konvertovali na kresťanstvo. Preetha vnímala kresťanov rovnako, až kým jedného dňa nebola zvedavá na boha, o ktorom vždy hovorili. 

Ich dcéra Mirai trpela od detstva kožnou chorobou. Dievčatku to spôsobilo vážnu psychickú traumu. Manželský pár vyskúšal všetko, čo miestny hinduistický kňaz navrhol - pôst a modlitbu k hinduistickým bohom, účasť na všetkých druhoch rituálov a obradoch. Nič nepomáhalo. 

Kresťania z ich dediny im navrhli, aby zobrali Miraiu do kostola. Preetha bola v tejto chvíli ochotná vyskúšať čokoľvek, a preto dievča vzala ku kňazovi, ktorý sa za ňu modlil. Miraihin stav sa zázračne začal zlepšovať! Preetha a Navin boli takí ohromení, že začali kresťanstvo skúmať dôkladnejšie - a nakoniec sa rozhodli nasledovať Ježiša. Navin sa dokonca stal pastorom.

Odmietnutí ich komunitou

Toto rozhodnutie neprijala ich dedina a príbuzní. Bolo im povedané, že kresťanstvo je cudzie náboženstvo a že sú „protiindickí“. 

"Predtým sa nám vyhrážali," hovorí Preetha. "Boli sme prenasledovaní a napádaní." Povedali nám, aby sme zastavili cirkevnú službu.“ Hrozby sa napokon zmenili na akciu, ktorá vyústila do tohto násilného útoku.

Preetha našla pomoc prostredníctvom partnerov Open Doors

Našťastie Navin mohol svojej manželke na nemocničnom lôžku poskytnúť dobrú správu: „Preetha, hovoril som s pastorom Jeetom. Jeho tím nám pomôže - prevezú nás do inej nemocnice, kde sa môžete liečiť. “

Pastor Jeet* je miestnym partnerom Open Doors v Indii. Vďaka darom a modlitbám priaznivcov Open Doors bol vybavený na to, aby Preethu a ostatných previezol do inej nemocnice, zaplatil účty za lekársku pomoc a pomohol Vinite znovu rozbehnúť firmu, ktorá bola pri útoku poškodená. Miestni partneri tiež pomohli s právnym postupom proti útočníkom.

"Ďakujem nielen Bohu, ale aj jeho ľudu, ktorý nám pomohol," hovorí Preetha. "Áno, videla som Božiu priazeň, ako aj priazeň Božieho ľudu." 

Napriek traume, ktorú zažila, hovorí, že ju Božie slovo teší. Cituje Izaiáša 49:15, ktorý hovorí: „Môže matka zabudnúť na dieťa a nemať súcit s dieťaťom, ktoré porodila? Aj keď by zabudla, ja na teba nezabudnem! “

"Toto slovo ma posilňuje," hovorí. "Boh je vždy so mnou."

Je smutné, že tento útok nie je v žiadnom prípade výnimočným incidentom. Hinduistickí extrémisti sa zaviazali, že zakrátko zničia kresťanov a ďalších nehinduistov z Indie, a na uskutočnenie svojich plánov používajú extrémne násilie.

Mnoho ďalších indických kresťanov je v rovnakej situácii ako Preetha - uväznení medzi dvoma strašnými krízami, prenasledovaním a pandémiou. Dnes potrebujú vašu pomoc, aby mohli pokračovať - ​​a udržať Cirkev v Indii pri živote. 

Meno zmenené z bezpečnostných dôvodov

Skrátené

Zdroj: Open Doors

Foto: pixnio