« Späť

Ale zbav nás zlého...

Je to nenápadná časť modlitby, ale je veľmi dôležitá pre naše životy. Každý si pod tým zlým predstaví niečo iné, napr. človeka, vec, situáciu, neúspech, ale aj pocit. A práve pocit je to zlé, o čo máme nášho Pána prosiť, aby nás zbavil, aby sme v živote boli šťastní. Ide o všetky hriešne pocity, ako hnev, závisť, pýcha, ale aj strach, krivda, poníženie, vina.

Lebo život prežívame práve cez pocity a nie cez to čo máme, vlastníme, robíme alebo sa s inými na niečom porovnávame. Tieto všetky veci a situácie nám len vytvárajú nejaké pocity a ak sú nepríjemné, nevieme ako sa ich zbaviť, a nútia nás robiť zlé veci, hádame sa, hneváme sa, nevieme odpustiť, rozmýšľame o pomste, lebo diabol nás ovláda práve cez tie zlé a hriešne pocity. A práve modlitba je tá, ktorá nám môže pomôcť zbaviť sa zlého pocitu a nerobiť ďalej zlo. Najčastejšie počas dňa pociťujeme krivdu, ktorá súvisí s ponížením a spôsobuje hnev. Takže stále, ak pociťujeme krivdu, ale aj iné pocity, prosme nášho Pána, aby nás týchto pocitov zbavil.

Pomôže nám to nielen zastaviť eskaláciu konfliktov a hádok medzi ľuďmi, ale nás aj zbaví trápenia z krívd, ktoré prežívame.

 

Ďalej

Celý profil

Peter patrí aj do:

Priatelia

augusta 11
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Ale zbav nás zlého....
0:23
apríla 7
Miroslav Priecel komentoval príspevok od autora Peter Bálint, blog Aj ja som mal problém odpustiť jednej blízkej osob....
22:57
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Ako odpúšťať.
13:11
apríla 5
Miroslav Priecel komentoval príspevok od autora Peter Bálint, blog Veľkou pomocou k prekonaniu zlých emócií je naprík....
18:53
apríla 1
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Modlime sa za odstránenie hriešnych emócií z našich duší.
22:21
decembra 21
Peter Bálint komentoval príspevok od autora Vlastislav Beňa, blog Pozdravujem Ťa čítal som ebook od autora Peter Me..., v MPKS.
22:52
októbra 9
Daniel Ruščák komentoval príspevok od autora Peter Bálint, blog http://modlitba.sk/?p=10753....
16:41
októbra 8
Peter Bálint napísal nový príspevok, blog Prečo ľudia umierajú hriešni.
20:59
Odoberať aktivity Peter Bálint. (Otvorí sa v novom okne)