Článok

10-12.5.2013 sa v Spišskej Belej počas celého víkendu konala konfrencia s názvom Robiť ťažké veci Spolu. Na túto konferenciu boli pozývaní ľudia z celého Slovenska. Prišlo zhruba 25 účastníkov. Bol to víkend, na ktorom sme hľadali v modlitbe aké veci chce Boh aby sme robili. Neskôr to pokračovalo modlitbami za nápady v daných oblastiach a konkrétne tvorenie, a plánovanie jednotlivých projektov.

Zažili sme super spoločenstvo, kde bolo na každom človeku vidieť, ako sa do tých vecí priam zahryzol a šiel do toho v plnom nasadení. Počas celého víkendu prebiehal pestrý program plný dynamiky. :)

A tu je zopár fotiek z víkendovky RTV-S. :)

tím RTV-S, 
tím rebelution.sk

Článok

28. januára sa vo Face clube uskutočnila konferencia s názvom „Robiť ťažké veci". Túto konferenciu
zorganizovali mladí ľudia z nášho mesta na podnet knihy Robiť ťažké veci.v Spišskej Belej sa zúčastnilo 75 ľudí.

Pripravil sa pre nich celodenný program, ktorého súčasťou boli prednášky, aktivity a workshopy. Cieľom tohto stretnutia bolo aj v našom regióne povzbudiť mladých ľudí k aktivite a k participácii na živote v ich komunite.

Na konferenciu boli pozvaní lektori, manželia Lipovský, ktorí s mládežou pracujú už viac ako 20 rokov, ich úlohou bolo mladých ľudí povzbudiť aby sa nebáli „robiť ťažké veci". Na hlavné slovo nadväzovalo 5 workshopov so zameraním na rôzne oblasti spoločenského života. Tu sa mohli viac dozvedieť  ako naplánovať, pripraviť a zorganizovať rôzne akcie a podujatia. V druhej časti workshopov už tínedžeri prakticky plánovali realizáciu akcií.Konferencia priniesla mladým pozitívny stimul pre vykročenie do nových výziev.

tím rebelution.sk