« Späť

Marián Kuffa v kinách už v týchto dňoch

Marián Kuffa v kinách už v týchto dňoch

Asi je málo ľudí medzi kresťanmi na Slovensku, ktorí by nepoznali Mariána Kuffu a jeho Inštitút Krista Veľkňaza v Žakovciach. V týchto dňoch sa v mnohých kinách na Slovensku premieta celovečerný dokumentárny film Všetky moje deti, ktorý zobrazuje obetavú pomoc Mariána Kuffu v okolitých rómskych osadách.

Film sa stretáva s veľkým záujmom u divákov, čoho dôkazom je, že mnohé kiná presúvajú premietanie filmu Všetky moje deti do väčších sál alebo pridávajú ďalšie časy a miesta premietania. Napr. záujemcovia z Prešova a okolí, kde bolo predstavenie na 18.2. od 18,30 už vypredané, si tak môžu ešte kúpiť lístky. Projekcia je spojená s výstavou fotografií Michaela Kaboša a besedou s producentkou filmu a režisérom – prešovským rodákom Ladislavom Kabošom. V Banskej Bystrici sa projekcia s tvorcami filmu uskutoční 22.2. Detailný program premietania nájdete TUDávame do pozornosti, že film beží aj v kine Ster Century v Košiciach od 15.2 do 19.2 o 19 hodine.

Režisérom filmu je Ladislav Kaboš a producentkou je Svatava Maria Kabošova. Ladislav Kaboša, ktoprý je okrem iného aj autorom dokumentu Zmenil tvár Šanghaja, tu poznajú ako objaviteľa diela banskobystrického rodáka  – otca ázijských mrakodrapov Ladislava Hudeca a známeho šanghajského architekta. V neďalekých Vyhniach Kaboš objavil jedinú stavbu Hudeca mimo Číny – kostolík Panny Márie Kráľovnej a po premiére filmu v Šanghaji naštartoval celosvetový záujem o dielo Ladislava Hudeca. Tentoraz Kabošovci veria, že film Všetky moje deti rozprúdi diskusiu na tému riešenia rómskej otázky.