MALÁ MISIONÁRKA VO VEĽKEJ ARGENTÍNE (Ach, tá láska...)

Tak. A je to tu. Stalo sa. Malá misionárka sa zaľúbila.
Čítaj ďalej o MALÁ MISIONÁRKA VO VEĽKEJ ARGENTÍNE (Ach, tá láska...) »

MALÁ MISIONÁRKA VO VEĽKEJ ARGENTÍNE (Vianoce v sandáloch)

Verím, že aj v mojom srdci sa narodil Ježiš.
Čítaj ďalej o MALÁ MISIONÁRKA VO VEĽKEJ ARGENTÍNE (Vianoce v sandáloch) »

MALÁ MISIONÁRKA VO VEĽKEJ ARGENTÍNE (Búrka)

Búrka sa však neprehnala len Patagóniou, ale aj srdcom malej misionárky.
Čítaj ďalej o MALÁ MISIONÁRKA VO VEĽKEJ ARGENTÍNE (Búrka) »

MALÁ MISIONÁRKA VO VEĽKEJ ARGENTÍNE (Cesta)

Moja komunita bola vzdialená od tej, v ktorej som doteraz bývala 1500 km, čo malo trvať asi 22 hodín autobusom. Podotýkam, malo :-).
Čítaj ďalej o MALÁ MISIONÁRKA VO VEĽKEJ ARGENTÍNE (Cesta) »

MALÁ MISIONÁRKA VO VEĽKEJ ARGENTÍNE (Povolanie)

Keď sa ľudia pýtajú nejakého kňaza alebo rehoľnej sestry na príbeh ich povolania, mnohokrát očakávajú nejakú dych-vyrážajúcu storku. Príbeh môjho povolania taký nie je. Naopak, je veľmi jednoduchý.
Čítaj ďalej o MALÁ MISIONÁRKA VO VEĽKEJ ARGENTÍNE (Povolanie) »

Stratili sa hviezdy

Ó, Hviezda, čo vychádza, jas večného Svetla a Slnko spravodlivosti, príď a osvieť tých, čo sedia v temnotách a v tieni smrti.
Čítaj ďalej o Stratili sa hviezdy »

Nikdy nebudem veriť

Nikdy nebudem veriť: - v Boha, ktorý by nestál o človeka a nemal v ňom zaľúbenie, - v Boha, ktorý by si želal, aby som sa ho bál,  a ktorý by striehol na človeka, ako ho nachytať pri hriechu, - v Boha, ktorý by vyžadoval, aby sme každú skúšku zložili na výbornú, - v Boha, ktorý by hrozbou ohňa stíhal každú ľudskú radosť, - v Boha, neschopného pochopiť, že deti sa...
Čítaj ďalej o Nikdy nebudem veriť »

DNES

Krátke zamyslenie vo veršoch o tom, aký je dnešný svet a čo máme s ním robiť.
Čítaj ďalej o DNES »

Piatok trinásteho 2015

V súvislosti s tým, čo sa deje vo svete mi len napadá toto: Vám, svojim priateľom hovorím: "Nebojte sa tých, čo zabíjajú telo, a potom už nemajú čo urobiť! Ukážem vám, koho sa máte báť. Bojte sa toho, ktorý keď zabije, má moc uvrhnúť do pekla! Áno, hovorím vám: Tohto sa bojte! Nepredáva sa päť vrabcov za dva haliere? A Boh ani na jedného z nich nezabudne. Vy však máte aj všetky vlasy na hlave spočítané. Nebojte sa, vy ste cennejší ako mnoho vrabcov!"
Čítaj ďalej o Piatok trinásteho 2015 »

Keď väčšina ľudstva odhlasuje, že 1+1=3, tak to znamená, že to platí?

Okrem iného študujem aj matematiku. Tam, keď máte nejakú vetu, najskôr ju musíte dokázať, až potom môžte tvrdiť, že platí. Darmo budete hovoriť, že 1+1=2, ak to nedokážete, je to také isté tvrdenie, akoby ste tvrdili, že 1+1=3. aj keby sme celá trieda tvrdili, že to platí, nie je to pravda len preto, že to tvrdí 99% ľudí, lebo učiteľ nám dokáže, že 1+1=2.... Okrem iného študujem aj teológiu. A tam sa samozrejme učíme, že nie všetko sa dá dokázať (potom by sa to nevolalo viera :-)). Ale predstavte si, že existovali aj matematici, ktorý svojimi vetami a definíciami dokázali existenciu Boha ... ale nie o tom som chcela...proste si myslím, že pravda nie je to, na čom sa zhodne väčšina ľudí....a občas ma mrzí, že tento svet sa aspoň v tom, čo sa dá, nevyvíja (aj napr.) podľa matematický zákonitostí...a Diabol momentálne často vyhráva...ale z takej aritmetiky by mal určite Fx...Neodsudzujem ľudí, ale hriech! (dúfam, že báseň nikoho nepobúri...)
Čítaj ďalej o Keď väčšina ľudstva odhlasuje, že 1+1=3, tak to znamená, že to platí? »

SMS od Ježiša

Chcela by som sa s vami podeliť o jeden zážitok. Tieto dni som sa modlila deviatnik k svätému Jozefovi (za jednu kritickú vec...). a v predvečer jeho sviatku mi kamarátka poslala takúto sms. (skoro som sa rozplakala, keď som ju čítala...).,,, Myslím, si, že túto vetu Ježiš adresuje každému z nás :-)
Čítaj ďalej o SMS od Ježiša »

Krátke zamyslenie jedného človeka na večer z dnešného dňa

Len som sa potrebovala trošku vyrozprávať...ak to niekomu vadí, nemusí to čítať :-)
Čítaj ďalej o Krátke zamyslenie jedného človeka na večer z dnešného dňa »

Taká pôstna Kalvária...

Čím viac človek trpí, tým viac si uvedomuje ako trpel Ježiš. Kiežby sme aj my trpeli tak ako on: bez reptania, v tichosti, a hlavne z lásky k druhým. "Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme každý deň svoj kríž a nasleduje ma." ...často rozjímam nad Jeho utrpením, keď čítam túto báseň a ďakujem mu, že mi pomohol prejsť nejednou krížovou cestou. A keby bolo aj najhoršie, veď predsa vieme, že ukrižovaním sa táto "epizóda" nekončí...
Čítaj ďalej o Taká pôstna Kalvária... »
Ukazujem 14 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 1