Kresťan má byť netolerantný

Kresťan má byť netolerantný,
Узнать больше О Kresťan má byť netolerantný »

Voda

Jn 4;7,10-11,13-14 Tu prišla po vodu istá Samaritánka. Ježiš jej povedal: „Daj sa mi napiť!“ Samaritánka mu povedala: „Ako si môžeš ty, Žid, pýtať vodu odo mňa, Samaritánky?“ Ježiš jej odpovedal: „Keby si poznala Boží dar a vedela, kto je ten, čo ti hovorí: »Daj sa mi napiť,« ty by si poprosila jeho a on by ti dal živú vodu.“ Žena mu povedala: „Pane, ani vedro nemáš a studňa je hlboká. Odkiaľ máš teda živú vodu? Ježiš jej odvetil: „Každý, kto pije túto vodu, bude znova smädný. Ale kto sa napije z vody, ktorú mu ja dám, nebude žízniť naveky. A voda, ktorú mu dám, stane sa v ňom prameňom vody prúdiacej do večného života.“
Узнать больше О Voda »

Imigranti atď.

Nedeľa popoludní, píšem svoju krátkosiahlu laickú úvahu. :)
Узнать больше О Imigranti atď. »

Šelma, ktorej sa zahojila smrteľná rana

Maršal Stalin, verím, že Boh je na našej strane. Aspoň ja som urobil všetko pre to, aby bol našim verným spojencom. Winston Churchill A diabol je na mojej strane. Lebo celý svet vie, že diabol je komunista a Boh dozaista dobrý konzervatívec. Josif V. Stalin Teheránska konferencia, november 1943
Узнать больше О Šelma, ktorej sa zahojila smrteľná rana »

Vojna vo Vendee

O čo teda ide? Jedná sa tu o film War of the Vendee, ktorý získal aj nejaké ocenenia, zobrazuje povstanie katolíkov vo Vendee proti predstaviteľom Veľkej francúzskej revolúcie a rád by som ho preložil do slovenčiny. Keby sa niekomu ho podarilo zohnať celý, bol by som veľmi rád. Urobil som taký stručný hrubý preklad úryvku z neho, aby ste mali predstavu a či vás zaujal. Keď by som ho mal celý, urobil by som ešte lepší preklad. Toto bolo tak narýchlo. Ďakujem.
Узнать больше О Vojna vo Vendee »

Máte radi klasiku?

Ak máte radi klasiku, tak si vychutnáte určite tento môj pripravený mix na meditáciu a relax. Aj tí, čo ju radi však nemajú, odporúčam im vrelo si vypočuť. Krásna hudba. Vo videu sú maľby od Akiane Kramarik, mladej a talentovanej maliarky. Odporúčam si pozrieť viac jej diel. Ospravedlňujem sa za nie dobrý blog, kedže mi robí problém vložiť odkaz a napísať k nemu niečo do článku. Neviem prečo. Mix si môžete aj stiahnúť zo servera uloz.to. Stačí, ak kliknete dolu v článku na vyznačený odkaz a ten vás presmeruje už priamo na stránku, kde si ho môžete stiahnúť. Je v ňom zahrnutý aj zoznam skladieb, teda playlist. Musím to riešiť takto, lebo mi tu všetko štrajkuje a neviem prečo.
Узнать больше О Máte radi klasiku? »

Musím nájsť seba

Je ťažké nájsť tú správnu cestu, ktorou kráčať k prvému miestu. A hlavne, keď ťa sto iných láka, a tá pravá sa v tých zlých stráca.
Узнать больше О Musím nájsť seba »

Preklad?

Patrónom prekladateľov a teda aj mojim je sv. Hieroným. Mnohí ľudia o práci prekladateľa majú veľmi nízke povedomie. Divili by sa, že existujú rôzne teórie, postupy prekladu. Nejde len o prácu so slovníkom a hľadaním zodpovedajúcich ekvivalentných slovíčok. Ak chcete mať spravený kvalitný preklad, investuje do skúseného prekladateľa. Nemyslite si, že stačí akákoľvek priemerná znalosť jazyka, aby vám niekto niečo preložil. Najmä ak nechcete byť na smiech, alebo vám ide o biznis a skutočné pochopenie zdeleného u príjemcu.
Узнать больше О Preklad? »

Symbolika dvojitého kríža

Tento článok je z portálu sho.sk. Napísal ho Václav Kocian. Uverejňujem ho tu, pretože si myslím, že je to dobrý článok a chcem ho rozšíriť medzi ďalších ľudí. Týka sa to Slovenska, ako aj kresťanstva.
Узнать больше О Symbolika dvojitého kríža »

Prednáška o "čistote?"

Čistota, pol života, takže je potrebné sa umývať a nejesť špinavými rukami, alebo... Alebo je táto prednáška o inom? Sex je cool, je fajn, ak má muž čo najviac partneriek, inakšie je asi nezaujímavý. Je to dnes len ako o cigarete, že začnem fajčiť, aby som bol cool, dospelejší, zaujímavejší? No nič, v každom prípade je to zaujímavé a zábavné videjko.
Узнать больше О Prednáška o "čistote?" »

Hurikán a Supernova

Nič prieborné, chcem si tu len pridať svoje dve staršie skladby, ktoré som dávnejšie nahral.
Узнать больше О Hurikán a Supernova »

Moja láska

Tak teda po dlhom čase som sa pokúsil niečo napísať a nahrať opäť. Nemám čas na písanie a rozoberanie nejakých vážnych textov, čo napíšem je väčšinou v priebehu hodinky, čo ma napadne. Počas cestovania sa naskytne čas. Nemám štúdio, mám len webkameru, kde mám mikrofón, preto sa ospravedlňujem za zlý zvuk a nahrával som priamo live do hudby. Moja láska je veľmi krátka skladba, v ktorej chcem vyjadriť svoju životnú lásku a vášeň k hudbe. Hádam mi bude Boh milostivý za toto. Takže môj hudobný Mlog, ako music, :). Kliknite pre prehratie na trojuholník. Nech vás žehná Pán! †
Узнать больше О Moja láska »

Husľový mix

Tak teraz som si pre vás pripravil husľový mix, v ktorom nenájdete Pucciniho ani známu Vanessu Mae, ale interprétov nie až tak známych tu na Slovensku ako sú Nuttin but stringz, Lindsey Stirling, Taylor Davis, David Garret, Clocks & Clouds či Josh Vietti.
Узнать больше О Husľový mix »

Krídla

Nová skladba od rapera Delika s názvom Krídla. Je to celkom fajn pesnička, ak odhliadneme od tej reklamy. Úvodný singel z jeho pripravovaného albumu, ktorým si robil promo a vyjadril vďaku, aj odpustenie svojim rodičom. Dúfam ma nik neodsúdi za to, ak to tu nahodím. Je to vec o živote zo života.
Узнать больше О Krídla »

Kresťan a politika

Základná otázka je, či sa má vôbec kresťan zaoberať politikou.Na jednej strane je kresťan určitý typ globalistu, existuje pre neho len jediná vlasť, ktorou je nebo, jediný Pán, ktorý má všetku moc a nemajú existovať akékoľvek rozdiely medzi postavením, rasou, pohlavím či vierovyznaním.
Узнать больше О Kresťan a politika »

Antikoncepcia ju stála mŕtvicu

Mladá zdravá žena, študentka, ktorá zrazu dostane mŕtvicu. Čo jej to spôsobilo? Hormonálna antikoncepcia. Niečo, čo dnes berie množstvo žien už ako tabletky od bolesti. Lekári povedia výhody, neraz to odporúčia už len pri akné. Máloktorá žena si však uvedomuje aj skutočné riziká, ktoré HA skrýva. Článok s názvom 1440, z českého serveru respekt.ihned.cz
Узнать больше О Antikoncepcia ju stála mŕtvicu »

Ľudia počatí zo znásilnenia nemajú mať právo na život!

Je to článok z portálu hlavnespravy.sk s názvom: Znásilnenie, potrat a zopár ignorovaných faktov. Záležitosti v ňom rozoberané sú kruté, ale v takom svete už žijeme.
Узнать больше О Ľudia počatí zo znásilnenia nemajú mať právo na život! »

Šaty robia človeka

Je pravda odveká. Takto sa to hovorí a tak to aj je.
Узнать больше О Šaty robia človeka »

Zabime všetko prirodzené

Maršal Stalin, verím, že Boh je na našej strane. Aspoň ja som urobil všetko pre to, aby bol našim verným spojencom. Winston Churchill. A diabol je na mojej strane. Lebo celý svet vie, že diabol je komunista a Boh dozaista dobrý konzervatívec. Josif V. Stalin Teheránska konferencia, november 1943
Узнать больше О Zabime všetko prirodzené »

Košická afterparty

Tak toto je ozaj dobré, článok, ktorý napísala pani Oľga Pietruchová pod svojim pseudonymom Anna Göldi, na ešte "lepšom" serveri Jetotak. Napchajme sa Bruselu do anusu všetci, a zakážme Cirkev. No asi tak by si to pani želala.
Узнать больше О Košická afterparty »

Očakávať nečakané: Ako sa vyrovnať s neplánovaným tehotenstvom?

Preklad z anglického originálu z pro-life stránky.http://www.neworleansmomsblog.com/2013/09/12/expecting-the-unexpected-dealing-with-an-unplanned-pregnancy/
Узнать больше О Očakávať nečakané: Ako sa vyrovnať s neplánovaným tehotenstvom? »

Magnificat Slovakia - Miroslav Čonka

Predstavenie strany. V rámci kandidatúry a oboznámenia sa ľudí so stranou Magnificat Slovakia.
Узнать больше О Magnificat Slovakia - Miroslav Čonka »

Staré babky s ružencom.

Veľa ľudí spoločne s kostolom pozná vždy skupinu starých žien, teda väčšinou, ktoré sa pred omšou modlia ruženec. Vulgárnejší vtip vraví o tom, že sa pripravujú na zloženie posledných skúšok.
Узнать больше О Staré babky s ružencom. »

Zážitok z pochodu za život?

Abstrakt nech ostane abstraktom. Poďme k podstate.
Узнать больше О Zážitok z pochodu za život? »
Показывается результатов: 1 - 25 из 108.
Предметов на странице 25
из 5