Vitajte

Milí návšteníci webových stránok rímskokatolíckej farnosti Stará

Ľubovňa. Na týchto stránkach vám prinášame informácie o dianí vo farnosti.

Farské oznamy na 29. nedeľu cez rok

Farské oznamy na 28. nedeľu cez rok

Farské oznamy na 27. nedeľu cez rok

 

Všetky farské oznamy sa zobrazia TU.

 

OTÁZKY PRE BIRMOVANCOV

 

Nové termíny manželských stretnutí

domanželstva.sk

 

 
Vzájomnú komunikáciu môžu podporiť KONTAKTY na kňazov farnosti.

Na stránke sú informácie pre snúbencov, ktorí chcú vstúpiť do kresťanského manželstva, pre rodičov, ktorí sa tešia z maličkého človiečika a chcú ho pokrstiť a tiež pomoc pre tých, ktorým zomrel niekto blízky a potrebujú vybaviť pohreb.

 

Môžete sa na tejto stránke zaregistrovať, podľa pravidiel systému "mojakomunita.sk". Získate tým prístup do diskusie pri článkoch a k veciam, ktoré nevidia neregistrovaní užívatelia.

Nedávno aktívni blogeri

Mária Stanislavová
Príspevky: 25
Hviezdičky: 64
Dátum: 12.1.2019
Adam Takáč
Príspevky: 24
Hviezdičky: 68
Dátum: 10.3.2018
Anna Högerová
Príspevky: 142
Hviezdičky: 226
Dátum: 13.10.2016
Jakub Senko
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 18.4.2016
Anna Högerová
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 1.3.2016

Blogy

« Späť

Sv. rodina hľadá prístrešie v SL

Modlitba spája rodiny v našej farnosti.

Spoločná modlitba rodín v predvianočnom adventnom čase veľmi posilňuje nielen priateľské vzťahy a súdržnosť, ale aj osobný vzťah k Bohu. V našej farnosti je 6 modlitebných skupín (jedna skupina obsahuje 9 zapojených rodín) ktoré sa každý večer stretávajú vždy v inaj domácnosti počas 9 dní pred vianocami. Každá modlitebná skupina má svoj vlastný obraz, na ktorom je znázornená sv. rodina ako hľadá prístrešie. Týmto úkonom rodiny dávajú najavo, že v ich rodinách JE MIESTO pre Ježiša, že ho očakávajú klaňajú sa mu a milujú ho. 

 

foto: Štefan Hrbček

fotky sú z 3 modlitebných skupín, ktoré som navštívil

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Mám veľmi rád, keď sa kresťania stretávajú aj po domoch. Je to ako za čias prvotných kresťanoch. Do domácnosti to prináša neopakovateľnú atmosféru, ktorá zostáva v tej rodine aj naďalej.
V našej rodine tieto deviatniky priniesli veľmi dobré ovocie. Každý večer sme sa s rodičmi modlievali pri obraze sv. rodiny. Boli to nádherné zjednocujúce chvíle. Pán Boh nás v ten čas zliepaval akoby lepidlom.

Vďaka za pozdieľanie sa. Prajem všetko dobré vašej farnosti a veľa síl pri pastoračných povinnostiach. Nech je tento čas aj pre kňazov veľmi milostivý, aby ste sa drahí kňazi cítili ako nosení na orlích krídlach emoticon
Odoslané 17.12.2012 7:22.
Z celého srdca ďakujem za tento príspevok. Okrem nadšenia z predstavy, koľkou láskou a radosťou sú obdarené domácnosti, ktorým sa táto milosť ujde, napĺňa ma nesmierna vďačnosť Evičke Vrábľovej, že ma pri tejto príležitosti zahrnula do svojich modlitieb v rodinnom kruhu.
Odoslané 17.12.2012 9:59.
zistil som, že ešte máme vo farnosti ďalšiu modlitebnú skupinu - františkánske rodiny. Keď sa podarí pridám fotky aj z ich stretnutia.
Odoslané 17.12.2012 10:11.
niektore fotky ste tam nemusel dávať.. emoticon emoticon
Odoslané 17.12.2012 22:13.
tak toto sa mi páči.. LIKEE emoticon
Odoslané 17.12.2012 22:16.