SVIATOSŤ ZMIERENIA V AKTUÁLNEJ SITUÁCII PANDÉMIE

Z Nóty Apoštolskej penitenciárie O SVIATOSTI ZMIERENIA V AKTUÁLNEJ SITUÁCII PANDÉMIE

UDEĽOVANIE MIMORIADNYCH ODPUSTKOV VERIACIM V AKTUÁLNEJ SITUÁCII PANDÉMIE

Z Dekrétu Apoštolskej penitenciárie O UDEĽOVANÍ MIMORIADNYCH ODPUSTKOV VERIACIM V AKTUÁLNEJ SITUÁCII PANDÉMIE

O SLÁVENÍ VEĽKEJ NOCI V AKTUÁLNEJ SITUÁCII PANDÉMIE

Výber z dekrétov Kongregácie pre Boží kult a disciplínu sviatostí O SLÁVENÍ VEĽKEJ NOCI V AKTUÁLNEJ SITUÁCII PANDÉMIE
Farské oznamy 30. marec – 5. marca 2020

Farské oznamy 30. marec – 5. marca 2020

Je IV. pôstny týždeň. Platí zákaz verejného slávenia sv. omší a iných pobožností. Úmysly sv. omší slávime súkromne podľa kalendárneho rozpisu. Pripravujeme živý prenos z nášho kostola zo slávenia svätých omší na Kvetnú nedeľu a počas Veľkonočného trojdnia.

Výnimočné požehnania Urbi et Orbi

Pápež František oznámil, že dnes, v piatok 27.3. o 18.00, na úplne prázdnom Námestí sv. Petra vyloží Sviatosť Oltárnu a neplánovane udelí požehnanie Urbi et Orbi (mestu a svetu), ktoré pápež bežne udeľuje na Vianoce a Veľkú noc. S týmto požehnaním je pri dodržaní podmienok (vzbudenie si dokonalej ľútosti a modlitba Verím v Boha, Otče náš, Zdravas Mária) spojená možnosť získať úplné odpustky.

Sväté omše počas sprísnených opatrení NESLÁVIME (aktualizované)

Z dôvodu ochrany pred šírením koronavírusu Konferencia biskupov rozhodla nesláviť sväté omše do 31. marca 2020. Náš farský kostol sv. Petra a Pavla v Záhorskej Bystrici bude otvorený pre súkromnú modlitbu od 10.00 do 18.00 hod. a tiež z dôvodu svätej spovedi Pon – Pia od 17.00 do 18.00 hod.

Farské oznamy 23. - 29. marec 2020

Je IV. pôstny týždeň. Platí zákaz verejného slávenia sv. omší a iných pobožností. Úmysly sv. omší slávime súkromne podľa kalendárneho rozpisu.

Modlitba v čase epidémie

Ako si poradiť so svetovou epidémiou súčasného koronavírusu? Pomôcť nám môžu aj dvaja svätí, ktorí zázračným spôsobom zastavili šíriaci sa mor: sv. Róchus a sv. Rozália.

Epidémie a postoj cirkvi

Je zatváranie kostolov, rušenie svätých omší riešením pri epidémiách? V minulosti dopadli rany v podobe epidémií mnohokrát. Ako sa k nim cirkev postavila? Dá sa z minulosti poučiť?

Niekoľko slov od otca Ľudovíta

Ako predchádzajúce aj táto dnešná epidémia predstavuje „vyššiu moc“, ktorá nás núti upraviť, resp. zmeniť náš bežný spôsob konania. V čase demokracie a globalizácie, kedy sme si zvykli hovoriť a robiť, čo sa nám chce a páči bez ohľadu na to, aký to bude mať dopad na druhého, nové generácie a celú spoločnosť, ani vo sne sme si nemysleli, že sa budeme musieť prispôsobovať vonkajším obmedzeniam.