Dianie vo farnosti

Páter Elias Vella u minoritov

Farskú duchovnú obnovu v Bratislave - Karlovej Vsi viedol v dňoch 1. - 3. mája páter Elias Vella, minorita z Malty. Hlavnou témou duchovnej obnovy bola mariánska spiritualita súčasného kresťana.
Čítaj ďalej o Páter Elias Vella u minoritov »

Pozvánka do sv. Zeme

Organizujeme v púť do svätej zeme v čase od 9. do 16. októbra. Svätá Zem je krajinou, kde Boh mimoriadne oslovil celé ľudstvo v záujme jeho ďalšieho harmonického vývoja. Tu vznikli biblické dejiny Starého a Nového zákona. Tu je kolíska troch svetových náboženstiev – židovstva, kresťanstva a islamu.
Čítaj ďalej o Pozvánka do sv. Zeme »

Veľkonočné trojdnie u nás

Slávnostná glória a zvonenie zvonov zazneli na sv. omši v predvečer Pánovho umučenia (teda na zelený štvrtok) poslednýkrát počas tohto svätého trojdnia. V piatok je tiež ticho a pri Božom hrobe pod vyloženou sviatosťou oltárnou je tajomne. Všetci čakáme na Jeho príchod. Kedy to bude?
Čítaj ďalej o Veľkonočné trojdnie u nás »

Kvetná nedeľa a krížová cesta detí

V nedeľu 4. apríla nám počasie trochu pripomenulo nedávnu zimu. V to chladné ráno by človek zostal asi najradšej pod perinou spať. Avšak táto nedeľa bola veru zvláštna, mimoriadna, bola Kvetná nedeľa. S radosťou sme sa stretli v kostole, tam sme si pripomenuli dávne udalosti – ako kedysi Pán Ježiš vchádzal slávnostne do Jeruzalema.
Čítaj ďalej o Kvetná nedeľa a krížová cesta detí »

Príprava ihriska na sezónu

V sobotu 24. marca ráno hneď od 9-tej nastal na ihrisku bl. sr. Zdenky nezvyčajný ruch napriek tomu, že sa nepripravovala žiadna súťaž, stretnutie ani iná akcia pre deti. V sobotu by si asi každý rád pospal trochu dlhšie, avšak niekoľko z nás prišlo na ihrisko, pretože po zime je vždy potrebné dať ihrisko do poriadku.
Čítaj ďalej o Príprava ihriska na sezónu »
Ukazujem 206 - 210 z 217 výsledkov.
Položiek na stránku 5
z 44

Odkazy na videá