Blog

« Späť

Prečo žena uteká

Prečo žena uteká

Stačí malé nedorozumenie a už sa rozchádza, stačí banálny konflikt a hneď ide vypĺňať rozvodové papiere - muž nevidí žiaden problém, žena zasa žiadne riešenie. Typická situácia, na ktorú mnoho žien odpovedá svojou typickou reakciou - ÚTEKOM !

Oproti logickému úteku, keď sú žena alebo deti vystavené skutočnému psychickému alebo fyzickému ohrozovaniu, sa "bežné úniky" žien môžu zdať naozaj iracionálne. Toto správanie je však veľmi intuitívne a najčastejšie je reakciou na vnútorné zranenie alebo klamstvo, ktoré jej pomaly a šikovne podsúva zlý. Potom aj v maličkom náznaku vidí nežné stvorenie katastrofu a nedokáže presvedčiť samú seba, že sa všetko nejako vyrieši.

Von z bludného kruhu

 

Žena hysterizuje a uteká a muž to berie ako útok priamo proti nemu. Práve tu sa však môže podariť bludný kruh vzájomného obviňovania roztrhnúť. Nejde totiž o to, žeby sa žena necítila v bezpečí pri svojom mužovi /hoci to môže tvrdiť/, ale o to, že sa necíti v bezpečí. Bojí sa a stresuje. Vtedy potrebuje, aby muž bol pri nej, nepustil ju a neopúšťal ju, hoci sa môže zdať, že ona bojuje proti nemu. Často sa zvyknem pousmiať nad tým, že "keď to ja princezná pľuje, trieska, nadáva a hryzie, nebude to ona, ale zlý, ktorý ju oklamal." Muž jednoducho potrebuje ostať svoju milú z drápov zlého a pomôcť jej uzdraviť sa.

Čoho sa bojí , čo ju bolí a čomu uverila

 

Niežeby muž nemal žiaden podiel viny, ale za prehnanou reakciou ženy je vždy niečo viac. Ak sa mužovi podarí odosobniť, rýchlo môže zistiť, o čo vlastne ide. Možno je vystrašená z rozpadnutých alebo boľavých manželstiev okolo seba, možno ubolená z nekonečného dokazovania, že je dosť dobrá, možno sa bojí statusu slúžky namiesto milovanej manželky, ktorý vidí u svojej mamy. Možno uverila, že je na všetko sama, že nemá budúcnosť, že happyendy neexistujú... 
Keď žena uteká, potrebuje pomoc a potrebuje ju práve v tom čase.Zrejme sa cíti ako v Žalme 55:"Ktože mi dá holubičie krídla, aby som mohla odletieť a odpočinúť si?
Aby som mohla utiecť do diaľav a pobudnúť v samote? Vyčkávam, kto by ma zachránil pred búrkou a víchricou."
Verím, že málo mužov rozumie tomuto vzorcu správania a už vôbec nie tomu, čo majú vtedy robiť. Či už je to teda jej milý, sestra, priateľka, či iná spriaznená duša, žena potrebuje niekoho, kto by ju zastavil, pretože miesto, z ktorého uteká je práve to, kde chce najviac ostať.

Oplatí sa to

 

Utekať za ženou a snažiť sa ju zastaviť nemusí byť príjemné, nie sme v tom však samy. Boh je s nami v každom našom boji o každé ľudské srdce.Božie Slovo o tom krásne hovorí v Žalme 56: "Ty vieš, koľko ráz som musel utekať: pozbieraj moje slzy do svojich nádob; či nie sú zapísané v tvojich účtoch?" A ďalej spomína, aký hrdinský charakter u nás tento čin buduje: "A čo mám ešte povedať? Veď by mi nestačil čas, keby som mal rozprávať o Gedeonovi, Barakovi, Samsonovi, Jeftem, Dávidovi, Samuelovi a o prorokoch, ktorí vierou dobývali kráľovstvá, vykonávali spravodlivosť, získali prisľúbenia, levom zapchávali tlamy, uhášali silu ohňa, unikali ostriu meča, z nevládnych sa stávali mocnými, mužneli v boji, na útek zaháňali cudzie šíky; Hebr 11,32-34 Utekajme teda za tými žienkami, ktoré utekajú, oplatí sa to pre ich srdce ! ...a za nás sa modlím:

Pane,prosím Ťa za nás, aby sme dokázali pomáhať a stáť za tými druhými a aby sa aj nám dostalo pomoci práve v čase, keď ju budeme potrebovať.Amen


Ak si myslíš, že by sa o tomto princípe mali dozvedieť aj iní, skús im tento článok poslať alebo ho daj zdieľať. 

Komentáre

Najnovšie články

Duchovný otec – fráza alebo skutočnosť

Duchovný otec – fráza alebo skutočnosť

Kňaz by mal... Byť taký či onaký a robiť to či ono... A – hlavne – by NEMAL robiť to či ono... Samozrejme.
Zradení

Zradení

Žiaľ, občas musím vidieť úžasných ľudí trpieť. Oni verní, hlbokí, úprimní ostali zranení, zradení...sami. Nedokážem vstúpiť do tej samoty. Je to tá, ktorej chýba životný partner, miesto, kde patrí iba on či ona a aj dobrí priateľ a priateľka je tu primálo.
Šľachtická rošáda-parádny tip na leto

Šľachtická rošáda-parádny tip na leto

Miranda Hawthornová mi asi bola súdená. Nielen kvôli tomu, že som v Londýne bývala na Hawthorn Avanue, ale najmä kvôli jej sympatickej, trošku rebelantskej povahe.
Dôvera vo vzťahu

Dôvera vo vzťahu

Dôvera je v každom kladnom vzťahu nevyhnutnou súčasťou, žiaľ, bežne vo vzťahoch - a teraz hovorím o tých partnerských, vôbec nebýva samozrejmosťou.
9 Krokov k budovaniu dôvery

9 Krokov k budovaniu dôvery

Dôvera je nevyhnutná pre budovanie dobrých vzťahov, úspešnej spolupráce a kultúry úcty. Bez dôvery láska nedokáže existovať.
Život, v ktorom strach nemá miesto - skutočný príbeh

Život, v ktorom strach nemá miesto - skutočný príbeh

Nemyslím, že by som bola zo začiatku vyslovene bojko, hoci prejavy ako poriadna tréma, strach zo včiel, z husí, z hlbokej vody a kde aké iné „menšie“ strachy som mala od kedy si pamätám. Nejako som to nikdy neriešila, pretože sa mi to zdalo normálne.
Ako sa zbaviť strachu

Ako sa zbaviť strachu

Strach nevyzerá až tak hrozne, ako v skutočnosti je. Snaží sa nám nahovoriť, že je dobrý a pomáha nám, ba dokonca nás ochraňuje - ale opak je pravdou. Nie – nehovoríme tu o inštinkte, ktorý nás prirodzene varuje pred nebezpečenstvom, ani o bázni- rešpekte pred veľkosťou niekoho či niekoho, ale o tom viac- či menej zväzujúcom a skľučujúcom pocite bezradnosti, bezmocnosti, paniky alebo fóbie.
Modlitba za uzdravenie zo strachu

Modlitba za uzdravenie zo strachu

Táto modlitba nadväzuje na článok vysvetľujúci jednotlivé kroky potrebné k uzdraveniu zo strachu. Odporúčame ho prečítať ako prvý: Ako sa zbaviť strachu   Drahý Trojjedinný Bože,...
Ako sa modliť za záchranu manželstva

Ako sa modliť za záchranu manželstva

Manželstvo je krásny dar, ktorý chce diabol zničiť. Používa každý spôsob, aby spôsobil aspoň malú trhlinku, cez ktorú by manželov mohol pomaličky, ale predsa úplne odlúčiť. Napriek tomu, je tu Boh, ktorý je verný a stojí za každým manželstvom. Ak Ho do nášho vzťahu zavoláme, dovolíme mu tým, aby nám pomohol.
Modlitba za záchranu manželstva

Modlitba za záchranu manželstva

Táto modlitba má pomôcť ukázať ako sa modliť za záchranu manželstva a ako sa otvoriť Božej pomoci a vedeniu.
Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Príbeh mladej ženy Crystal o záchrane jej manželstva.
Manžel prikrytý modlitbou

Manžel prikrytý modlitbou

Tento blog nepíšem preto, že by som chcela rozdávať rozumy. Pokračujem v písaní, pretože túžim šíriť niečo, čo ma veľmi zasiahlo- posolstvo vety jedného manžela, ktorý napísal predhovor ku knihe svojej manželky a ukončil ho slovami : „Tvoj modlitbou krytý manžel“.
Ako sa Boh stará

Ako sa Boh stará

Boh má rôzne spôsoby ako nás posunúť správnym smerom a urobiť v našom živote niečo veľké, na čo by sme si my nikdy netrúfli. A hoci ako vždy - je to to najlepšie, čo sa nám mohlo stať, len ťažko by sme sa dali na to prehovoriť. V tomto skutočnom príbehu si použil male 13 ročné dievčatko a jej 3 súrodencov, aby kompletne zmenil život ôsmim ďalším ľuďom vrátane ich rodičov.
Bohu dala 3 týždne

Bohu dala 3 týždne

Nie je bežné, aby ľudia kládli ultimátum Bohu, Vicky Duffy bola ale zúfalá zo svojho života v depresii a navyše - neveriaca.
Boh neopúšťa

Boh neopúšťa

Môže sa zdať, že je koniec. Všetky možnosti sme vyčerpali a už neostáva nič. Ale Boh neopúšťa nikdy a vždy má záložný záchranný plán. Záleží mu na každom z nás a aj v tých najťažších situáciách je prítomný s novou nádejou a riešením. O tom je aj svedectvo mladej ženy Ginny z Midwest USA:
Veľký týždeň: Pôst dôvery

Veľký týždeň: Pôst dôvery

„Láska všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ Dá sa to? Zniesť ďalšiu bolesť, sklamanie, skúšku, stratu? Veriť, keď sa zdá- a to úplne, že niet riešenia, nádeje a šance? Vydržať to, prežiť a prechádzať cez skutočné „peklo“?
5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

"Láska nie je nehanebná, nerozčuľuje sa a nemyslí na zlé." Skutky začínajú v mysli.
4. pôstny týždeň: Pôst pokory

4. pôstny týždeň: Pôst pokory

"Láska sa nevypína,nevystatuje a nie je sebecká." Kor 13,4 Úprimná a skutočná láska je skromná, nenadutá, miluje a robí dobro nezištne. Samozrejme, každý z nás túži po uznaní, pekných slovách a hoci sme akokoľvek vyrovnaní a silní, kritika nás zamrzí.
3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

"Láska nezávidí." Mnoho ľudí si myslí, že závisť sa ich netýka. Keď sa ale položí otázka v znení: "Dokážeš sa úprimne tešiť z úspechu iných?", ich presvedčenie sa rýchlo zmení.
2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

Nie je nič krajšie ako mať milé srdce - srdce plné milosti, dobroty, lásky. Prvým krokom je byť trpezlivý a zdržať sa neláskavých prejavov- kritiky, negatívnych giest, mimiky, sarkazmu, irónie, neúctivých prejavov. Druhým krokom je prejaviť dobrotivosť.