Blog

« Späť

Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Príbeh mladej ženy Crystal o záchrane jej manželstva.

Všetko začalo 30. novembra 2010, keď ma opustil môj manžel, ale vďaka a chvála Bohu za to, že dnes budujeme nanovo naše manželstvo a on je zasa späť doma. Zažili sme separáciu a ľúbostnú aféru, no Boh je silnejší a ja som Mu sľúbila, že ak zachráni moje manželstvo, budem o tom hovoriť všetkým.

„Nikdy som Ťa nemiloval. Ľutujem, že som si Ťa zobral. V tomto manželstve sa cítim ako v pasci. Nemilujem Ťa tak, ako by muž mal milovať ženu. City, ktoré k Tebe prežívam sú ako ku starej známej. Nechcem viac žiť s Tebou. Ži si svoj život sama. Ja sa už k Tebe nevrátim.“ Povedal mi môj manžel, keď mi napokon po 5 dňoch od jeho odchodu zodvihol telefón.

Ak si dobre spomínam, boli sme perfektný pár – chodili sme na rande, smiali sme sa a žartovali, boli sme ako dve hrdličky. Samozrejme – aj my sme mali bežné nezhody a bežné hádky, ale napriek tomu som verila, že ja milujem svojho manžela a on rovnako miluje mňa.

Jedného dňa sme však mali krátku výmenu názorov- a to myslím naozaj krátku – trvajúcu niekoľko minút. Môj manžel si zbalil veci a odišiel z môjho života. Zo začiatku som mu nevolala , pretože som nevidela žiadnu chybu na mojej strane a ani skutočnosť, žeby som mu ublížila. Bol to predsa on, kto ubližoval nášmu manželstvu. Hoci mi nebol fyzicky neverný, už 5 mesiacov rozvíjal vzťah na internete so ženou, s ktorou bol kedysi vo vzťahu.

Nikdy v živote som necítila takú bolesť, ako po tom telefonáte, keď mi oznámil, že ma nemiluje a ľutuje, že sa so mnou oženil. Je ale úžasné, ako rýchlo si človek v stave beznádeje a totálneho smútku spomenie, že existuje BOH. Veru, Boh má rôzne spôsoby ako upútať našu pozornosť – a vtedy upútal tú moju.

Preplakala som celé hodiny a dni a prežívala úplnú stratu nádeje. Ako sa predsa dá niekoho donútiť, aby vás miloval ?! Človek to nedokáže, ale Boh áno. Celý môj život sa točil okolo môjho manžela, on bol teraz preč a zo mňa akoby odišla tá najlepšia časť. Nedokázala som jesť, spať a musela som sa nútiť vôbec chodiť do práce, no Boh mal svoj plán, aj keď sa už všetko zdalo stratené. To, čo diabol chcel, aby bolo pre mňa zlé, Boh obrátil na dobré.

Poprosila som o pomoc troch ľudí: kňaza a dvoch ľudí, ktorí mali silný vzťah s Bohom, pretože ja som o sebe vedela, že to duchovne nezvládnem- bola som slabá a nemala som žiadnu vieru. Stále som plakala, ale rozhodla som sa, že budem za môjho manžela duchovne bojovať. Každý deň som nahlas čítala úryvky zo Svätého Písma a prehlasovala ich do môjho manželstva, prehlasovala som Ježiša ako Pána nad naším manželstvom a nad svojím manželom som vyznávala ochranu krvi Ježiša Krista. Moja modlitba sa každým dňom zlepšovala a moja viera rástla.

Modlila som sa, aby Boh obmäkčil srdce môjho manžela a pripomenul mu lásku, aká medzi nami bola, aby ho obklopil božími ľuďmi, ktorí k nemu budú hovoriť, keď ja nemôžem – a Boh ma vypočul. Myslím, že som si požičala a kúpila každú knihu, na akú si len spomeniete o duchovnom boji, modlitbe a manželstve a prešla každý článok na internete. Jednoducho som môjho manžela zabalila do modlitby, a to každého druhu. Stala sa zo mňa akoby jednočlenná armáda.

V časoch, keď sa mi diabol snažil šepkať do ucha nevieru a pochybnosti som volala mojim trom pomocníkom v boji, o ktorých som už hovorila. Oni ma povzbudzovali a modlili sa za mňa, takže za pár hodín som bola znova schopná ísť až do pekla a dostať môjho manžela odtiaľ von.

Aby som to skrátila, v nedeľu 16.januára 2011 po tom, čo mi pred dvomi dňami znova povedal, že sa nič nezmenilo a mám si pokračovať v živote bez neho, som dostala od manžela SMS s tým, že sa chce porozprávať. Odovzdala som svoje manželstvo i jeho do Božích rúk a vedela som, že Boh niečo urobí, no myslela som, že to bude len také „Ahoj“. Ani by mi  nenapadlo, že môj Boh mi prinesie môjho manžela tak náhle späť: poprosil ma o odpustenie a presne v ten deň sa ku mne vrátil.

Môj manžel mi povedal, že po tom hroznom telefonáte sám šiel a začal sa s Bohom rozprávať. Prosil ho, aby mu ukázal, čo má robiť – a potom sa akoby všetko zbláznilo. Všetko mu pripomínalo mňa, každý sen bol o našom spoločnom živote, ktorý sme mali pred tým a začal nad všetkým uvažovať.

V skratke- Boh sa môjmu manželovi snažil od začiatku ukazovať a hovoriť, čo má urobiť a čo je pre neho dobré, on však- ako sám hovoril- bol príliš pyšný, aby priznal, že urobil chybu. Vedel, že ma miluje a chce byť so mnou.

Nezáleží na tom, ako situácia v Tvojom manželstve vyzerá alebo ako stratené sa všetko zdá. Tvoj partner môže mať svoje plány, ale aj Boh má svoj plán. Bohu je všetko možné.  A hoci ťa môže diabol alebo aj vlastná myseľ nabádať, aby si to už nechal/a tak a posunul/a sa ďalej. Nevzdávaj sa a never tomu. Aj keď plačeš, plač pred Bohom, On tejto reči dobre rozumie a bude konať. Existujú mnohé ďalšie svedectvá zachránených a obnovených manželstiev- napr. aj po 14 a viac rokoch po rozvode. Nevzdávaj sa, modli sa a ver.

Preložené a krátené z originálu

Prečítajte si tiež:

Ako sa modliť za záchanu manželstva

Modlitba za záchanu manželstva

Keď padá vzťah, treba ho chytať

Zvonenie na poplach vo vzťahu

Manžel prikrytý modlitbou

Najnovšie články

Duchovný otec – fráza alebo skutočnosť

Duchovný otec – fráza alebo skutočnosť

Kňaz by mal... Byť taký či onaký a robiť to či ono... A – hlavne – by NEMAL robiť to či ono... Samozrejme.
Zradení

Zradení

Žiaľ, občas musím vidieť úžasných ľudí trpieť. Oni verní, hlbokí, úprimní ostali zranení, zradení...sami. Nedokážem vstúpiť do tej samoty. Je to tá, ktorej chýba životný partner, miesto, kde patrí iba on či ona a aj dobrí priateľ a priateľka je tu primálo.
Šľachtická rošáda-parádny tip na leto

Šľachtická rošáda-parádny tip na leto

Miranda Hawthornová mi asi bola súdená. Nielen kvôli tomu, že som v Londýne bývala na Hawthorn Avanue, ale najmä kvôli jej sympatickej, trošku rebelantskej povahe.
Dôvera vo vzťahu

Dôvera vo vzťahu

Dôvera je v každom kladnom vzťahu nevyhnutnou súčasťou, žiaľ, bežne vo vzťahoch - a teraz hovorím o tých partnerských, vôbec nebýva samozrejmosťou.
9 Krokov k budovaniu dôvery

9 Krokov k budovaniu dôvery

Dôvera je nevyhnutná pre budovanie dobrých vzťahov, úspešnej spolupráce a kultúry úcty. Bez dôvery láska nedokáže existovať.
Život, v ktorom strach nemá miesto - skutočný príbeh

Život, v ktorom strach nemá miesto - skutočný príbeh

Nemyslím, že by som bola zo začiatku vyslovene bojko, hoci prejavy ako poriadna tréma, strach zo včiel, z husí, z hlbokej vody a kde aké iné „menšie“ strachy som mala od kedy si pamätám. Nejako som to nikdy neriešila, pretože sa mi to zdalo normálne.
Ako sa zbaviť strachu

Ako sa zbaviť strachu

Strach nevyzerá až tak hrozne, ako v skutočnosti je. Snaží sa nám nahovoriť, že je dobrý a pomáha nám, ba dokonca nás ochraňuje - ale opak je pravdou. Nie – nehovoríme tu o inštinkte, ktorý nás prirodzene varuje pred nebezpečenstvom, ani o bázni- rešpekte pred veľkosťou niekoho či niekoho, ale o tom viac- či menej zväzujúcom a skľučujúcom pocite bezradnosti, bezmocnosti, paniky alebo fóbie.
Modlitba za uzdravenie zo strachu

Modlitba za uzdravenie zo strachu

Táto modlitba nadväzuje na článok vysvetľujúci jednotlivé kroky potrebné k uzdraveniu zo strachu. Odporúčame ho prečítať ako prvý: Ako sa zbaviť strachu   Drahý Trojjedinný Bože,...
Ako sa modliť za záchranu manželstva

Ako sa modliť za záchranu manželstva

Manželstvo je krásny dar, ktorý chce diabol zničiť. Používa každý spôsob, aby spôsobil aspoň malú trhlinku, cez ktorú by manželov mohol pomaličky, ale predsa úplne odlúčiť. Napriek tomu, je tu Boh, ktorý je verný a stojí za každým manželstvom. Ak Ho do nášho vzťahu zavoláme, dovolíme mu tým, aby nám pomohol.
Modlitba za záchranu manželstva

Modlitba za záchranu manželstva

Táto modlitba má pomôcť ukázať ako sa modliť za záchranu manželstva a ako sa otvoriť Božej pomoci a vedeniu.
Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Príbeh mladej ženy Crystal o záchrane jej manželstva.
Manžel prikrytý modlitbou

Manžel prikrytý modlitbou

Tento blog nepíšem preto, že by som chcela rozdávať rozumy. Pokračujem v písaní, pretože túžim šíriť niečo, čo ma veľmi zasiahlo- posolstvo vety jedného manžela, ktorý napísal predhovor ku knihe svojej manželky a ukončil ho slovami : „Tvoj modlitbou krytý manžel“.
Ako sa Boh stará

Ako sa Boh stará

Boh má rôzne spôsoby ako nás posunúť správnym smerom a urobiť v našom živote niečo veľké, na čo by sme si my nikdy netrúfli. A hoci ako vždy - je to to najlepšie, čo sa nám mohlo stať, len ťažko by sme sa dali na to prehovoriť. V tomto skutočnom príbehu si použil male 13 ročné dievčatko a jej 3 súrodencov, aby kompletne zmenil život ôsmim ďalším ľuďom vrátane ich rodičov.
Bohu dala 3 týždne

Bohu dala 3 týždne

Nie je bežné, aby ľudia kládli ultimátum Bohu, Vicky Duffy bola ale zúfalá zo svojho života v depresii a navyše - neveriaca.
Boh neopúšťa

Boh neopúšťa

Môže sa zdať, že je koniec. Všetky možnosti sme vyčerpali a už neostáva nič. Ale Boh neopúšťa nikdy a vždy má záložný záchranný plán. Záleží mu na každom z nás a aj v tých najťažších situáciách je prítomný s novou nádejou a riešením. O tom je aj svedectvo mladej ženy Ginny z Midwest USA:
Veľký týždeň: Pôst dôvery

Veľký týždeň: Pôst dôvery

„Láska všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ Dá sa to? Zniesť ďalšiu bolesť, sklamanie, skúšku, stratu? Veriť, keď sa zdá- a to úplne, že niet riešenia, nádeje a šance? Vydržať to, prežiť a prechádzať cez skutočné „peklo“?
5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

"Láska nie je nehanebná, nerozčuľuje sa a nemyslí na zlé." Skutky začínajú v mysli.
4. pôstny týždeň: Pôst pokory

4. pôstny týždeň: Pôst pokory

"Láska sa nevypína,nevystatuje a nie je sebecká." Kor 13,4 Úprimná a skutočná láska je skromná, nenadutá, miluje a robí dobro nezištne. Samozrejme, každý z nás túži po uznaní, pekných slovách a hoci sme akokoľvek vyrovnaní a silní, kritika nás zamrzí.
3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

"Láska nezávidí." Mnoho ľudí si myslí, že závisť sa ich netýka. Keď sa ale položí otázka v znení: "Dokážeš sa úprimne tešiť z úspechu iných?", ich presvedčenie sa rýchlo zmení.
2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

Nie je nič krajšie ako mať milé srdce - srdce plné milosti, dobroty, lásky. Prvým krokom je byť trpezlivý a zdržať sa neláskavých prejavov- kritiky, negatívnych giest, mimiky, sarkazmu, irónie, neúctivých prejavov. Druhým krokom je prejaviť dobrotivosť.