Blog

« Späť

Veľký týždeň: Pôst dôvery

Veľký týždeň: Pôst dôvery

„Láska všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ Dá sa to? Zniesť ďalšiu bolesť, sklamanie, skúšku, stratu? Veriť, keď sa zdá- a to úplne, že niet riešenia, nádeje a šance? Vydržať to, prežiť a prechádzať cez skutočné „peklo“?

„I keby som mal ísť tmavou dolinou, nebudem sa báť zlého, lebo ty si so mnou. Tvoj prút a tvoja palica, tie sú mi útechou.“ Ž 23,4 Boh nás chráni a sprevádza vo všetkých situáciách. S istotou Jeho lásky a pomoci dokážeme cez ne prejsť ako keď horolezec vidí svojich priateľov istiť ho zhora I zdola. V našej minulosti môžu byť okamihy, ktorým nerozumieme. Modlitby, ktoré sa nám zdajú nevypočuté. Boh však hovorí: “Nenechám ťa bez pomoci, ani ťa neopustím..”Joz 1,6 a On je verný. Odpovede prídu a On  nenechá ani jednu našu modlitbu bez odozvy. Boh je tá láska, ktorá nikdy nezanikne, nikdy jej nebude málo, nikdy nebude rezervovaná a vždy tu bude pre nás. Ako z nej načerpať? Jednoducho. Boh je blízko pri nás, stačí Mu dovoliť naplniť naše srdce a život Jeho láskou. Nezáleží na tom, kým a akí sme, Boh nás miluje maximálne. S Jeho láskou dokážeme milovať, veriť a vydržať znova a znova. Ak nám v ceste stojí vlastné neodpustenie- sklamanie zo seba, prežívanie hriešnosti a nedostatočnosti, potrebné je hriechy oľutovať a prijať Boží pohľad na nás samotných. K tomu nech nám pomôže aj modlitba k Duchu Svätému za dar lásky.

 

Modlitba k Duchu Svätému za dar lásky

Drahý Duchu Svätý. Potrebujem Ťa. Pomôž mi otvoriť milovať seba i mojich blížnych. Otváram sa Božej láske, prosím, naplň ma ňou. Daj mi Tvoju lásku, ktorá všetko znáša, verí, dúfa, vydrží. Spolieham sa na Teba a dôverujem Ti. Verím, že mi chceš pomáhať a že ma nikdy neopustíš. Pozývam ťa do každého môjho dňa, vzťahu a situácie. Veď ma svojou múdrosťou a láskou. Amen

 

Praktická aplikácia

Skúsme odhaliť oblasti, v ktorých sme sa vzdali vo viere, trpezlivosti či nádeji a rozhodnime sa veriť, že Boh je mocnejší a s Ním to zvládneme.

Ďalej
Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Nádherné povzbudenie, ktoré stojí nie len na našej ľudskej empatii, ale na skale, ktorou je Božie Slovo. Vďaka srdiečko, za povzbudenie a modlitbu emoticon
Odoslané 11.4.2017 13:52.