História

Ukazujem 1 - 10 z 411 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 42

Oznamy

« Späť

6. nedeľa v cezročnom období 2019

Liturgický kalendár

Piatok: KATEDRA SV. PETRA, APOŠTOLA. Sviatok.
Sobota: Sv. Polykarpa, biskupa a mučeníka. Spomienka.
NEDEĽA: SIEDMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Oznamy

Adorácie vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda sú podľa bežného poriadku okrem soboty. Prosíme aj ďalších veriacich, aby sa zapojili do tejto služby. Jedná sa o jednu hodinu do týždňa s možnosťou zastúpenia v prípade nemožnosti prísť. Moderátorkou rozpisu adorácii je p. Anička Summerová (t.č. 0918480538), u ktorej sa môžete nahlásiť.

Svätá omša pre prípravu detí na 1. sväté prijímanie ako obvykle v stredu o 18.00. Tretiakom pripomínam, aby si vyzdvihli a naučili sa otázky z 2. časti o Božích prikázaniach. Druháci môžu prísť na preskúšanie z 1. časti: Verím v Boha.

Svätá omša pre prípravu mladých na birmovku v piatok o 18.00 a po nej bude stretnutie s animátormi.

Ďakujem všetkým, ktorí prispievate na opravu Kúpeľnej Kaplnky BSJ. Číslo farského účtu, na ktorý môžete posielať svoje milodary, je: 283688043/0900 (SK81 0900 0000 0002 8368 8043).

Každý posledný pondelok v mesiaci v jezuitskej kaplnke SPM o 18.30 bude sv. omša obetovaná za povolania mladých do manželstva alebo zasväteného života, po sv. omši bude adorácia.

Katolícka jednota Slovenska - pobočka Piešťany ďakuje všetkým, ktorí pomohli 2% v minulom roku na chod Domu pokoja v Lúke pre ubytované matky a deti, a veľmi prosí o pomoc aj v tomto roku. Srdečné Pán, Boh odmeň! Príslušné tlačivá budú umiestnené vzadu v kostole pri tlačovinách.

Dňa 6. januára 2019 odštartovala modlitbová a pôstna reťaz, ktorá potrvá až do Národného pochodu za život. Ten sa bude konať v Bratislave 22. septembra 2019. Viac na stránke: http://pochodzazivot.sk/duchovna-podpora/.
Momentálne v našej farnosti v piatky po sv. omši sa koná od farského kostola sv. Cyrila a Metoda do kúpeľnej kaplnky BSJ po pešej zóne ružencový pochod za rodinu, manželstvo a deti, ako prosba o ochranu pred zhubnou ideológiou gender, ktorá sa skryte chce presadiť do nášho zákonodarstva cez Istanbulský dohovor, ako aj za ochranu ľudského života od počatia.

Misionári Saletíni s tímom laikov pozývajú v dňoch 15. - 17. marca 2019 na duchovnú obnovu "rozVEDENÍ k BOHU II. - ZMIERENIE" pre rozvedených, ktorí žijú sami v exercičnom dome v Chrenovci-Brusne.
Na túto obnovu nie je možné prísť aj s deťmi. Prihlasovací formulár nájdete na stránke https://domsaletini.webnode.sk/aktualna-ponuka/.

Srdečne Vás pozývame na farskú púť piešťanských farností sv. Cyrila a Metoda a sv. Štefana do Lúrd, La Salette, Turína a Benátok. Termín púte je 24.8. - 30.8.2019. Pre prihlásenie stačí zaplatiť zálohu 50 €. Tešíme sa, že môžeme spolu s vami vytvoriť jednu farskú rodinu a zažiť požehnaný čas na našej púti. Pôjdu s nami kňazi z Farnosti sv. Cyrila a Metoda aj z Farnosti sv. Štefana. Prví prihlásení majú možnosť vybrať si bezplatne konkrétne miesto v autobuse. Prihlasovať sa môžete v cestovnej kancelárií NOE travel, ktorá sídli vedľa Kostola sv. Cyrila a Metoda alebo na tel. č., ktoré nájdete spolu s bližšími informáciami na farskej výveske. Viac informácii na nástenke alebo v cestovnej kancelárii NOE travel, kde sa môžete nahlásiť.

 

Oznamy pátrov jezuitov

 

Každú stredu máme v našom jezuitskom centre otvorené materské centrum. Program na február:

  • Prezentácia detskej výchovno-vzdelávacej literatúry
  • Prednáška na tému: Ako sa nezblázniť na materskej “dovolenke”?!
  • Karneval
  • Duchovná obnova s P. Zahoránskym

Pozývame vás na sv. omšu obetovanú za Tvoje povolanie a pozývame aj tých, ktorí sa chcú modliť za povolanie iných. Po svätej omši nasleduje adorácia. Každý posledný pondelok v mesiaci o 18.30h., Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie.

Mgr. Jozef Gallovič
farár – dekan