Iní

"Boh je len jeden" a Boh je milosrdná láska a miluje svoje deti rovnako.
Čítaj ďalej o Iní »

Ako vanie vietor, ktorý trasie dvermi...

Duch Svätý prichádza do môjho života ako vietor, ktorý trasie dvermi, ktorý sa ozýva tak silno, že ho nedokážu zahlušiť zvuky sveta.
Čítaj ďalej o Ako vanie vietor, ktorý trasie dvermi... »

Desatoro pokoja Ján XXIII.

"Tešme sa z dobra, ktoré robia iní, a pomáhajme im zo všetkých síl. Možno že Bohu, lepšie ako my, poslúžia iní." (sv. František Saleský)
Čítaj ďalej o Desatoro pokoja Ján XXIII. »

Eschatologická reč 2

Eschatologická reč Ježiša Krista - tu sa nám Ježiš prihovára ako starostlivý priateľ- brat- Otec.
Čítaj ďalej o Eschatologická reč 2 »

Eschatologická reč 1

Vždy, keď Ježiš prehovorí, moje srdce sa raduje, lebo Jeho slová sú pretkané láskou; láskou, ktorá hreje v každej situácii, lebo nemilujem len ja, ale som milovaná takou nesmiernou láskou, ktorá bola zavŕšená obeťou na kríži. Ježišove slová sú živé, priamo od Boha – môjho stvoriteľa, ktorý miluje mňa a ja milujem Jeho. A je v nich dôkaz o tom, čo dokáže láska. Zahĺbme sa spolu do prvej časti Eschatologickej reči Ježiša a spojme sa v láske.
Čítaj ďalej o Eschatologická reč 1 »

Žalm 139

Kniha žalmov - kapitola 139
Čítaj ďalej o Žalm 139 »

Ako by ich jedna mater mala

Nie je tu o tom, že niekto vám podsúva svoj názor na priateľa či priateľku a vy ani nezbadáte, že ste spáchali hriech v posudzovaní.
Čítaj ďalej o Ako by ich jedna mater mala »

Prázdny hrob

Nepriamym dôkazom Ježišovho zmŕtvychvstania je prázdny hrob. Nechceli uveriť, že odtiaľ odišiel sám, ale si mysleli, že ho odtiaľ odniesli apoštoli. Ján uveril. Pochopil, že to, čo uvidel nemôže byť ľudským dielom.
Čítaj ďalej o Prázdny hrob »

K Veľkej Noci

„Hľa ja som s vami po všetky dni, až do skončenia sveta“ (Mt 28,20)
Čítaj ďalej o K Veľkej Noci »

Reč na hore

Pán Ježiš nám v Evanjeliu podľa Matúša - v 5.kapitole, zanechal jasný recept aký má byť náš vzťah k hriechu, Božím zákonom i ku skutkom. Rozhodné „ÁNO“ na život bez hriechu v spravodlivosti a rozhodné „NIE“ pre páchanie hriechu.
Čítaj ďalej o Reč na hore »

Skutok bez lásky je bezvýznamný - viera bez skutkov je mŕtva

1Kor 13,3 A keby som rozdal celý svoj majetok ako almužnu a keby som obetoval svoje telo, aby som bol slávny, a lásky by som nemal, nič by mi to neosožilo.
Čítaj ďalej o Skutok bez lásky je bezvýznamný - viera bez skutkov je mŕtva »

Aktuálna téma - kríž

Kríž je znakom kresťanstva. V týchto dňoch táto symbolika nás sprevádza viac než inokedy, keďže žijeme v znamení dní, kedy bol Ježiš Kristus na kríži oslávený.
Čítaj ďalej o Aktuálna téma - kríž »

Vietor

Je to reakcia na pravú "dvojtvárnosť", ktorú som poznala v reakciách niektorých "tiež kresťanov", nevynímajúc seba. Tvrdila som, že "nechem, nebudem" mať svoj blog. Ale je tu...
Čítaj ďalej o Vietor »
Ukazujem 651 - 663 z 663 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 27