Profile

Farnosť Lomnička
20 zaregistrovaných užívateľov
24 zapojených komunít
0 zapojených rodín
Miestny správca:
Mgr. Martin Pasiar
Kapláni:
Mgr. Jozef Gorčák
Kontaktné informácie

Vitajte na stránkach farnosti Lomnička

Vitajte na oficiálnych stránkach farnosti Lomnička.

 

Farnosť Lomnička je špecifická tým, že ju obývajú z 99% rómovia. Preto aj duchovná služba vo farnosti zohľadňuje túto okolnosť a je zameraná na evanjelizáciu a základy kresťanského života.

~~~~

 

Stránka má prehľadnú a jednoduchú štruktúru, aby sa návštevník dostal k potrebným informáciám. Ak ste nenašli čo ste na stránke hľadali, neváhajte použiť naše KONTAKTY.

Farnosť LOMNIČKA rešpektuje legislatívu o ochrane osobných údajov. Viac sa dočítate TU

Sväté omše máme zvyčajne takto:

Pondelok     18:00

Utorok          18.00

Streda           7:00

Štvrtok         18:00

Piatok          18:00

Sobota           8.00

Nedeľa - 9.00 a 11.00

 

Medzi nami žije veľa ľudí, ktorí majú túžbu pomáhať druhým. Ak patríš medzi nich, TU nájdeš inšpiráciu na konkrétnu pomoc.

 

Vždy v prvý piatok v mesiaci slávime svätú omšu obetovanú za našich dobrodincov. Pán Boh nám posiela veľa dobrých ľudí ktorí sa za nás modlia, obetujú a pomohli alebo pomáhajú nám tiež materiálne. O niektorých vieme, ale mnohých nepoznáme. Za nich všetkých sa modlíme a za nich a na ich úmysly obetujeme svätú omšu vždy v prvý piatok v mesiaci, prípadne niektorý z najbližších dní.

Blogy

« Späť

"Smrť, kde je tvoje víťazstvo?!"

Ak sme plní Kristovej lásky môžeme sa nebojácne pýtať: "Smrť, kde je tvoje víťazstvo?!" Táto Láska sa za nás vydala smrť, aby sme my mali život. V tomto duchu sme slávili spoločne tajomstvo Veľkej noci. Boli sme spolu pri obetnom stole Zeleného štvrtka, s veľkou úctou sme kľačali pod krížom vo Veľký piatok. Počas krížovej cesty dedinou sa pri nesení kríža striedali rodiny. Chceli sme aj takto odovzdať posolstvo svetu, ktorý stáca zmysel pre rodinu. Rodina je tým, kto nám pomôže niesť náš kríž! Spoločne to dokážeme, pomôžeme si, donesieme ho k víťazstvu. Nie je nám bremenom, ale spojivom. V radostnom očakávaní  prišlo veľkonočné ráno ! Alleluja!!

Viac foto: fotogaléria-A2014-veľká noc