Duchovná pomoc

Stav ktorý je v lomničke (chudoba, neporiadok, alkoholizmus a hráčstvo) je výsledkom duchovnej biedy.

Pozývam ťa k modlitbe za Lomničku a zástupnému pokániu za hriechy, ktoré sa tu dejú. Môžeme sa spolu prihovárať pred Bohom za ľudí, ktorí ho ešte nepoznajú.

ĎAKUJEME

Ďakujeme pani Vierke M., Lucií P., Emese T., Waltherovi T. a Štefanovi V. za finančnú pomoc farnosti.

 

Ďakujeme Pánovi Repkovi zo Starej Ľubovne za FÚRIK

Ďakujeme farnosti Stará Ľubovňa za plech. Baránky už spia v suchu pod kvalitnou strechou.

 

Ďakujeme podpornému fondu za príspevok na energie a náter strechy

Materiálna pomoc

Kňazi pomáhajú veriacim farnosti rôznymi spôsobmi. V týchto oblastiach je priestor na pomoc aj pre TEBA.

 

Vozenie materiálu

Farnosť vlastní traktor ZETOR  7245, s ktorým ľuďom vozíme drevo alebo stavebný materiál. Chcem poznamenať, že výlučne legálne nadobudnuté drevo (kúpa alebo samovýroba s povolením na vývoz).

Priestor na pomoc je napr. darovanie ojazdených pneumatík, darovanie hydraulického oleja, náhradných dielov a čohokoľvek spojeného s réžiou traktora. (aktuálne plánujeme vymeniť všetky káble a na jar malú generálku)

 

Požičovňa náradia

farnosť vlastní rôzne náradie, ktoré požičiavame tým, ktorí ho potrebujú. Snažíme sa pomôcť usilovným a pracovitým ľuďom, ktorým záleži na skvalitnení bývania.

Náradie sa opotrebováva a časom sa musí nahradiť za nové. Farnosti pomôže akékoľvek ručné alebo elektrické náradie. (rebrík, fúrik, sekera, alebo kotúče do flexo brúsky, vrtáky, a. i. )

Máte na predaj ojazdený vozík a chcete nám ho predať? Neváhajte použiť naše kontakty. 

 

Opravy vykurovacích telies

V každom dome majú pec na pevné palivo. Zvlášť  na jeseň a s príchodom zimy prichádzajú ľudia s požiadavkov, aby sme im zavarili pec. Tak zobereme zváračku, elektródy a pec opravíme.

Môžeš farnosti darovať elektródy (napr.  bázické, 2,5mm)

 

Skladovanie dreva

Táto služba zatiaľ prebieha vo veľmi provizórnych podmienkach. Ide o to, že zvlášť v tých najchudobnejších rodinách nie je možnosť uskladniť drevo. Tito ľudia si ukdadajú drevo do sekretára, pod posteľ, všade kde sa dá, lebo sused im ukradne drevo, ak si ho nestrážia. Na fare zatial robíme službu uskladňovania dreva, ale chceli by sme postaviť na tento účel dreváreň a motivovať ľudí, aby na drevo pamatali počas leta.

Prispeješ na dreváreň? Alebo prídeš pracovať ako dobrovoľník aspoň na týždeň? v lete sa dá na dvore stanovať, takže dovolenka " OL INKLUZÍV" na vysokej úrovni. 

 

Mikropôžičky

Mnohé rodiny žijú z veľmi skromného rozpočtu, preto sa neraz stáva, že zvlášť v čase pred podporami nemajú dosť finančných prostriedkov, zvlášť ak sa vyskytne neočakávaná udalosť (choroba, škoda na majetku, pohreb a iné)

Každý, kto si chce požičať prichádza do konfrontácie s otázkou, ako dotyčný naložil s peniazmi ktoré mal a učíme ho zodpovednosti aj v tom, aby požičané peniaze vrátil.

 

Pre chudobných ľudí je lepšie požičať si peniaze na fare bez úroku ako od niekoho iného s vysokým úrokom.

 

V súčasnosti na to používame osobné prostriedky, možno s TVOJOU pomocou vytvoríme "malý fond" ktorý by slúžil na tento účel. 

 

 

Ak vás niečo z uvedeného oslovilo dajte nám o sebe vedieť. V spoločnej komunikácií sa dajú veci robiť lepšie.