Vitajte na stránkach farnosti Lomnička

Vitajte na oficiálnych stránkach farnosti Lomnička.

 

Farnosť Lomnička je špecifická tým, že ju obývajú z 99% rómovia. Preto aj duchovná služba vo farnosti zohľadňuje túto okolnosť a je zameraná na evanjelizáciu a základy kresťanského života.

~~~~

Stránka má prehľadnú a jednoduchú štruktúru, aby sa návštevník dostal k potrebným informáciám. Ak ste nenašli čo ste na stránke hľadali, neváhajte použiť naše KONTAKTY.

 

Medzi nami žije veľa ľudí, ktorí majú túžbu pomáhať druhým. Ak patríš medzi nich, TU nájdeš inšpiráciu na konkrétnu pomoc.

 

Blogy

« Späť

Púť s miništrantmi do Smižian

Púť s miništrantmi do Smižian

Odchádzali sme v radostnej nálade a plní očakávania.

 

 

    V stredu 17. februára, uprostred jarných prázdnin sme sa s miništrantmi vydali na púť do Smižian do Diecéznej Svätyne Božieho milosrdenstva. Vo svätom roku milosrdenstva sme chceli prijať dar, ktorý nám Cirkev ponúka a to získať odpustky a milosti pri prechode Svätou bránou. Pri prechode cez ňu sme Pánovi ďakovali za milosrdenstvo, ktorým nás zahŕňa, za prejavy jeho milosrdnej lásky, mysleli sme na tých, ktorí nám ublížili a v srdci sme im odpúšťali a tiež sme si pripomenuli to, že aj my sme druhým ublížili a prosili sme o odpustenie. Potom sme sa stretli s Milosrdným Ježišom vo svätej spovedi a pri svätej omši.

    Pozreli sme si tiež niektoré dary, ktoré dostal sv. Ján Pavol II. od veriacich z celého sveta a na záver našej púte sme obdivovali božie stvorenie v ZOO.

   

Pred Svätou bránou

 

Slovko vo Svätyni

 

Bohoslužba slova

 

Výstava pápežskych darov sv. Jána Pavla II.

 

 

 

V Zoologickej záhrade

 

 

Starší miništranti z Lomničky

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Zatiaľ bez komentára Buďte prvým