Profile

Farnosť Lomnička
21 zaregistrovaných užívateľov
1 zapojených komunít
0 zapojených rodín
Miestny správca:
Mgr. Martin Pasiar
Kapláni:
Mgr. Jozef Gorčák
Kontaktné informácie

Vitajte na stránkach farnosti Lomnička

Vitajte na oficiálnych stránkach farnosti Lomnička.

 

Farnosť Lomnička je špecifická tým, že ju obývajú z 99% rómovia. Preto aj duchovná služba vo farnosti zohľadňuje túto okolnosť a je zameraná na evanjelizáciu a základy kresťanského života.

~~~~

 

Stránka má prehľadnú a jednoduchú štruktúru, aby sa návštevník dostal k potrebným informáciám. Ak ste nenašli čo ste na stránke hľadali, neváhajte použiť naše KONTAKTY.

Farnosť LOMNIČKA rešpektuje legislatívu o ochrane osobných údajov. Viac sa dočítate TU

Sväté omše máme zvyčajne takto:

Pondelok     18:00

Utorok          18.00

Streda           7:00

Štvrtok         18:00

Piatok          18:00

Sobota           8.00

Nedeľa - 9.00 a 11.00

 

Medzi nami žije veľa ľudí, ktorí majú túžbu pomáhať druhým. Ak patríš medzi nich, TU nájdeš inšpiráciu na konkrétnu pomoc.

 

Vždy v prvý piatok v mesiaci slávime svätú omšu obetovanú za našich dobrodincov. Pán Boh nám posiela veľa dobrých ľudí ktorí sa za nás modlia, obetujú a pomohli alebo pomáhajú nám tiež materiálne. O niektorých vieme, ale mnohých nepoznáme. Za nich všetkých sa modlíme a za nich a na ich úmysly obetujeme svätú omšu vždy v prvý piatok v mesiaci, prípadne niektorý z najbližších dní.

Blogy

« Späť

Púť s miništrantmi do Smižian

Púť s miništrantmi do Smižian

Odchádzali sme v radostnej nálade a plní očakávania.

 

 

    V stredu 17. februára, uprostred jarných prázdnin sme sa s miništrantmi vydali na púť do Smižian do Diecéznej Svätyne Božieho milosrdenstva. Vo svätom roku milosrdenstva sme chceli prijať dar, ktorý nám Cirkev ponúka a to získať odpustky a milosti pri prechode Svätou bránou. Pri prechode cez ňu sme Pánovi ďakovali za milosrdenstvo, ktorým nás zahŕňa, za prejavy jeho milosrdnej lásky, mysleli sme na tých, ktorí nám ublížili a v srdci sme im odpúšťali a tiež sme si pripomenuli to, že aj my sme druhým ublížili a prosili sme o odpustenie. Potom sme sa stretli s Milosrdným Ježišom vo svätej spovedi a pri svätej omši.

    Pozreli sme si tiež niektoré dary, ktoré dostal sv. Ján Pavol II. od veriacich z celého sveta a na záver našej púte sme obdivovali božie stvorenie v ZOO.

   

Pred Svätou bránou

 

Slovko vo Svätyni

 

Bohoslužba slova

 

Výstava pápežskych darov sv. Jána Pavla II.

 

 

 

V Zoologickej záhrade

 

 

Starší miništranti z Lomničky

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Zatiaľ bez komentára Buďte prvým