Profile

Farnosť Lomnička
20 zaregistrovaných užívateľov
24 zapojených komunít
0 zapojených rodín
Miestny správca:
Mgr. Martin Pasiar
Kapláni:
Mgr. Jozef Gorčák
Kontaktné informácie

Vitajte na stránkach farnosti Lomnička

Vitajte na oficiálnych stránkach farnosti Lomnička.

 

Farnosť Lomnička je špecifická tým, že ju obývajú z 99% rómovia. Preto aj duchovná služba vo farnosti zohľadňuje túto okolnosť a je zameraná na evanjelizáciu a základy kresťanského života.

~~~~

 

Stránka má prehľadnú a jednoduchú štruktúru, aby sa návštevník dostal k potrebným informáciám. Ak ste nenašli čo ste na stránke hľadali, neváhajte použiť naše KONTAKTY.

Farnosť LOMNIČKA rešpektuje legislatívu o ochrane osobných údajov. Viac sa dočítate TU

Sväté omše máme zvyčajne takto:

Pondelok     18:00

Utorok          18.00

Streda           7:00

Štvrtok         18:00

Piatok          18:00

Sobota           8.00

Nedeľa - 9.00 a 11.00

 

Medzi nami žije veľa ľudí, ktorí majú túžbu pomáhať druhým. Ak patríš medzi nich, TU nájdeš inšpiráciu na konkrétnu pomoc.

 

Vždy v prvý piatok v mesiaci slávime svätú omšu obetovanú za našich dobrodincov. Pán Boh nám posiela veľa dobrých ľudí ktorí sa za nás modlia, obetujú a pomohli alebo pomáhajú nám tiež materiálne. O niektorých vieme, ale mnohých nepoznáme. Za nich všetkých sa modlíme a za nich a na ich úmysly obetujeme svätú omšu vždy v prvý piatok v mesiaci, prípadne niektorý z najbližších dní.

Blogy

« Späť

Rómske leto...

Rómske leto...

U nás v Lomničke to počas tohto leta vyzeralo naozaj živo. Všetko sa mi tu ani nepodarí opísať, ale aspoň pár postrehov. Ak by ste chceli vedieť a najmä vidieť viac – pozrite si celú našu stránku – najmä foto leto 2012, alebo môžete sa nabudúce pridať aj osobne – napr. ako dobrovoľníci.

Začali sme púťou na Mariánsku horu v Levoči – takmer  30 mladých sa vybralo pešo a 70 ďalších pútnikov prišlo za nimi 2 autobusmi. Nechýbali sme ani na rómskej púti v Gaboltove a na rómskom gospelovom festivale FESTROM v Čičave. Vo Važci sme sa snažili formovať našu mládež. Najskôr boli dievčatá na týždňovom tábore a potom chlapci miništranti. Celé leto nechýbala ani manuálna práca okolo starej farskej budovy, kostola a pastoračného centra.

Chceme poďakovať všetkým našim dobrodincom a dobrovoľníkom – Pán Boh zaplať.

 

 

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
no pekne emoticon emoticon tesim sa, ze v lomnicke su aktivni knazi aj SESTRY Boh nech vas zehna.
Odoslané 3.9.2012 23:41.