Profile

Farnosť Lomnička
20 zaregistrovaných užívateľov
24 zapojených komunít
0 zapojených rodín
Miestny správca:
Mgr. Martin Pasiar
Kapláni:
Mgr. Jozef Gorčák
Kontaktné informácie

Vitajte na stránkach farnosti Lomnička

Vitajte na oficiálnych stránkach farnosti Lomnička.

 

Farnosť Lomnička je špecifická tým, že ju obývajú z 99% rómovia. Preto aj duchovná služba vo farnosti zohľadňuje túto okolnosť a je zameraná na evanjelizáciu a základy kresťanského života.

~~~~

 

Stránka má prehľadnú a jednoduchú štruktúru, aby sa návštevník dostal k potrebným informáciám. Ak ste nenašli čo ste na stránke hľadali, neváhajte použiť naše KONTAKTY.

Farnosť LOMNIČKA rešpektuje legislatívu o ochrane osobných údajov. Viac sa dočítate TU

Sväté omše máme zvyčajne takto:

Pondelok     18:00

Utorok          18.00

Streda           7:00

Štvrtok         18:00

Piatok          18:00

Sobota           8.00

Nedeľa - 9.00 a 11.00

 

Medzi nami žije veľa ľudí, ktorí majú túžbu pomáhať druhým. Ak patríš medzi nich, TU nájdeš inšpiráciu na konkrétnu pomoc.

 

Vždy v prvý piatok v mesiaci slávime svätú omšu obetovanú za našich dobrodincov. Pán Boh nám posiela veľa dobrých ľudí ktorí sa za nás modlia, obetujú a pomohli alebo pomáhajú nám tiež materiálne. O niektorých vieme, ale mnohých nepoznáme. Za nich všetkých sa modlíme a za nich a na ich úmysly obetujeme svätú omšu vždy v prvý piatok v mesiaci, prípadne niektorý z najbližších dní.

Blogy

« Späť

"A ako uveria v toho, o ktorom nepočuli?"

"Teda viera je z hlásania a hlásanie skrze Kristovo slovo." Rim.10,17

 

Oživiť, povzbudiť a prehĺbiť vieru v našej farnosti prišliel 15. 6. 20014 evanjelizačný tím z Podsádku so svojím duchovným otcom Štefanom Hrbčekom. Rómova z Podsádku  sa prišli podeliť so svojim prežívaním viery v každodennom živote. V krátkych svedetstvách hovorili o tom aký je ich každodenný život s Bohom. Ako sa zmenili po tom čo ho pustili do svojho srdca, ako im pomohol niesť kríže a opraviť čo bolo v nich zlé. Spoločne sme chválili Pán cez piesne a hudbu, ktorá je všetkým veľmi blízka.  Pre naších ľudí boli povzbudením a príkladom, že ani na nich Pán nezabudol a že sú v jeho očiach velmi vzácni.  FOTO: fotogaleria/ A rok 2014/ levajelizácia