Дневники

« Назад

Možno zachránime život...

Možno zachránime život...

Niektoré vymoženosti môžu pomáhať zachraňovať životy. Životy našich blízkych, známych alebo neznámych. Takou vymoženosťou je aj kurz prvej pomoci na internete. Technika internetu nám umožňuje absolvovať v domácom pohodlí výborný kurz prvej pomoci ZDARMA! Aj pre nás platia slová: "Čo ste urobili tomu najmenšiemu..."

  Azda málo z nás nepozná slová Pána Ježiša z Evanjelia: "Kráľ im povie:´Veru, hovorím vám: Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili." ( Mt 25,40 ) Sú to prísne slová. Ale sú aj inšpiráciou pre nás, ako máme pristupovať ku svojim blížnym. Ježišovo záleží na každom z nás. Tak isto mu nie je ľahostajný osud našich blížnych vedľa nás. Spolucíti s nami. Všetkými. Pomáha nám. A chce, aby sme ho nasledovali. Tak ako On pristupoval k chorým a trpiacim, chce, aby sme aj my pomáhali podľa svojho najlepšieho vedomia, svedomia a možností našich blížnym keď ich stihne nešťastie. Niekedy celkom obyčajná Prvá pomoc civilistu môže zachrániť život postihnutého. Veru, aj my môžeme zachraňovať životy!!!
   Každý človek sa pripravuje v živote na to, čo ho čaká. Azda niekto môže povedať, že v škole sa často učí aj niečo zbytočne. Otázka je: "Môže niekto zaručiť, že práve táto učebná látka bude v živote zbytočná?" Nikdy nevieme, či práve táto podceňovaná znalosť nezachráni niekoho život. Život a zdravie patria medzi najdôležitejšie hodnoty človeka. Nikomu nie je ľahostajné, či dostaneme pri nehode prvú pomoc včas! Nie len my, ale aj naši blízki. Možno práve podceňovanou znalosťou zachránime život nášho dieťaťa, alebo rodiča, či len niekoho neznámeho na ulici. Máme prikázanie z Desatora: " Nezabiješ!" My - kresťania veme, že hriech sa dá páchať aj zanedbávaním dobrého. Dokonca aj zákon vyžaduje poskytnúť prvú pomoc pri nešťastí. Neposkytnutie prvej pomoci je, pokiaľ viem, trestné!!!
   Na internete je k dispozícii veľa e-learnigových kurzov, kurzov , ktoré môžete absolvovať v svojej izbe doma, pri internete. Na slovenskom internete jestvuje jeden veľmi kvalitný a účinný kurz prvej pomoci pri zraneniach a nehodách. Kurz sa zaoberá podstatou prvej pomoci a jej praktickým poskytnutím v domácich podmienkach. Znalosti, ktoré získate na tomto kurze, sa dajú použiť pri každej nehode. Jedná sa o Prvú pomoc. To neznamená, že máte nahradiť kvalifikovaného lekára. Ale svojou prípravou na tomto kurze môžete získať znalosti potrebné pre prežitie postihnutého do príchodu záchrannej služby, alebo lekára. A to môže zachrániť život vášho blízkeho, ktorému sa stala nehoda. 
 
Absolvujte aj vy kurz prvej pomoci na internete! Kurz, ktorý vám možno pomôže zachrániť život vášho blízkeho!
   Kurz je ZADARMO !!!  
Pre otvorenie kurzu Prvej pomoci na internete kliknite na: https://kurz.prvapomoc.sk/project/default.aspx?project=1

 
  Až sa vás Ježiš pri Poslednom súde opýta, či ste aj vy absolvovali kurz prvej pomoci, aby ste mu mohli pomáhať, čo mu odpoviete?... Za záchranu životov to stojí...

Комментарии

javax.portlet.title.BGTCG