Loď “Dar mládeže”

Loď zvaná „Dar Mládeže” sa s mladými Poliakmi vydá v budúcom roku na plavbu okolo sveta. Plavba začne 3. mája 2018. Vyvrcholením morskej plavby, pripomínajúcej tiež sté výročie získania nezávislosti Poľska bude zastávka v prístave v Paname v januári 2019, blízko pred začiatkom, v poradí 34. Svetových dní mládeže.
Узнать больше О Loď “Dar mládeže” »

Začína Odvážny rok

Tím Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS) dnes odštartoval oficiálnu kampaň na podporu Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove a Svetových dní mládeže (SDM) v Paname. S jej pomocou prepojí myšlienky oboch podujatí, na ktorých sa očakáva niekoľko tisíc mladých ľudí, spolu s duchovnou prípravou Odvážny rok. Tú oficiálne spustil na slávnostnom ceremoniáli po blahorečení slovenského saleziána kňaza Titusa Zemana v bratislavskej HANT Aréne generálny predstavený saleziánov a desiaty nástupca don Bosca don Ángel Fernández Artime, ktorý zároveň na tejto akcii oficiálne odhalil logo Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove (od 26. do 29. júla 2018).
Узнать больше О Začína Odvážny rok »

SDM už majú oficiálny web

Svetové dni mládeže v Paname majú od pondelka svoju oficiálnu webovú stránku. Záujemcovia ju nájdu na adrese  www.panama2019.pa . Web odpočítava presný čas do stretnutia sa s Petrovým nástupcom v latinskoamerickej krajine. Funguje v piatich svetových jazykoch (španielčina, angličtina, portugalčina, taliančina a francúzština). Dátum začiatku internetovej stránky nie je...
Узнать больше О SDM už majú oficiálny web »

Kde bude hlavný program SDM?

Arcidiecéza Panamy je potešená, že cez miestnu organizačnú komisiu Svetových dní mládeže 2019 (SDM) môže oznámiť, že „Cinta Costera 1“ sa stane hlavným dejiskom hlavného programu SDM 2019, ktorý sa uskutoční 22.-27. januára 2019 v Paname.
Узнать больше О Kde bude hlavný program SDM? »

Oficiálna hymna SDM 2019 je na svete

V typických panamských rytmoch a s názvom “Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova”, podľa hesla vybratého Svätým Otcom Františkom. Taká je hymna 32. Svetových dní mládeže, ktorú predstavili pred tisíckami mladých, laikmi i kňazmi zídenými na eucharistickom stretnutí v kongresovom centre ATLAPA v Paname.
Узнать больше О Oficiálna hymna SDM 2019 je na svete »

Zverejnili logo SDM

V Paname 15. mája predstavili oficiálne logo Svetových dní mládeže, ktoré sa uskutočnia od 22. do 29. januára 2019 v Paname. Nech sa páči, zoznámte sa s ním.
Узнать больше О Zverejnili logo SDM »

Kríž SDM putuje do Panamy

Slávenie tohtoročnej Kvetnej nedele, ktorému na vatikánskom námestí predsedal Svätý Otec František, bolo spojené s 32. svetovým dňom mládeže, ktorého motto znie „Veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný“ (Lk 1,49). Okrem 50-tisíc prítomných pápež František pozdravil aj všetkých mladých, ktorí na celom svete slávia dnešný diecézny Deň mladých so svojimi biskupmi.
Узнать больше О Kríž SDM putuje do Panamy »

Čo sme robili v Ríme?

„Z Krakova do Panamy. Synoda putuje s mladými ľuďmi“ - bol názov medzinárodnej konferencie, na ktorej sa od 5. do 8. apríla 2017 v Ríme zišlo okolo 270 delegátov zo 103 krajín a 44 hnutí, združení a spoločenstiev. Nás zastupoval tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS Ondrej Chrvala a administrátorka Rady Monika Koláriková.
Узнать больше О Čo sme robili v Ríme? »

Pozvánka na Kvetné víkendy

Počas Kvetného víkendu, ktorý bude tento rok od 7. do 9. apríla 2017, sa vo viacerých diecézach budú konať jednodňové alebo celovíkendové stretnutia pre mladých. Prinášame stručný prehľad stretnutí, ktoré sú príležitosťou pre mladých ľudí duchovne načerpať, zažiť dekanátne alebo diecézne spoločenstvo, ako i stretnúť sa so svojimi biskupmi.
Узнать больше О Pozvánka na Kvetné víkendy »

Arcibiskup Panamy ďakuje

“Ďakujeme Svätému Otcovi za veľký dar, ktorý nám práve dnes dal prostredníctvom svojho posolstva pri príprave na Svetové dni mládeže 2019. Je v ňom vyzdvihnutá postava Panny Márie a pozýva nás objaviť, čo chce Všemohúci realizovať v každom jednom z nás. Ona je dobrá a nádherná matka, ktorá nás vedie za ruku smerom k Ježišovi,” povedal po zverejnení posolstva SDM 2017 Mons. José Domingo Ulloa Mendieta, arcibiskup Panamy.
Узнать больше О Arcibiskup Panamy ďakuje »

Vyšlo posolstvo i video k SDM 2017

Svätý Otec František napísal posolstvo mladým k blížiacemu sa 32. svetovému dňu mládeže (SDM), ktorý sa bude sláviť na Kvetnú nedeľu 9. apríla 2017 na úrovni diecéz. Jeho text publikovalo vatikánske tlačové stredisko spolu s krátkym videom Svätého Otca. Motto tohtoročného SDM je zároveň aj titulom pápežovho posolstva: „Veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný“ (Lk 1,49).
Узнать больше О Vyšlo posolstvo i video k SDM 2017 »

Od Stop SDM k Titusovi Zemanovi

Ako sme sľúbili, pokračujeme ďalej. Po Stopách SDM pozývame k duchovnej príprave na blahorečenie kňaza saleziána Titusa Zemana. Oddelenie pastorácie mládeže Saleziánov dona Bosca pripravilo katechézy zamerané na osobu budúceho blahoslaveného. Materiály pre žiakov a študentov základných, stredných i vysokých škôl je možné si stiahnuť z webstránky  tituszeman.sk  v sekcii...
Узнать больше О Od Stop SDM k Titusovi Zemanovi »

Kráčame ďalej. Stopy SDM

Na Slovensku vrcholí duchovná príprava mladých ľudí po minuloročných Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove. Poslednú z troch častí sme dnes zverejnili v časti “Stopy SDM”. Podobne ako dve predchádzajúce, aj najnovšia vychádza z jedného z príhovorov pápeža Františka v Poľsku. Tentokrát ide o jeho príhovor na záverečnej svätej omši, ktorým sa prihovoril mladým z celého sveta pred odchodom z Krakova do Vatikánu. 
Узнать больше О Kráčame ďalej. Stopy SDM »

Panna Mária bude bdieť nad SDM

Panamský arcibiskup Mons. José Domingo Ulloa Mendieta navštívil svätyňu v Lorete a zveril Panne Márii nadchádzajúce Svetové dni mládeže 2019.
Узнать больше О Panna Mária bude bdieť nad SDM »

Panama dostala prednosť pred Južnou Kóreou

Panama dostala prednosť pred Južnou Kóreou usporiadať Svetové dni mládeže (SDM) v roku 2019. „Nebolo to ľahké, lebo Panama musela súťažiť s cieľavedomou Južnou Kóreou“, vyhlásil apoštolský nuncius v Paname Andrés Carrascosa Coso. Išlo o kandidatúru Panamskej arcidiecézy, ale veľa zavážila podpora od ďalších piatich biskupských konferencii Strednej Ameriky, vyjadrená aj písomne s podpismi ich predsedov. Prispel k tomu aj fakt, že panamský arcibiskup, José Domingo Ulloa, je hlavou biskupov Strednej Ameriky. Práve on prišiel s týmto návrhom, ostatní predsedovia ho odobrili a prezentovali pápežovi.
Узнать больше О Panama dostala prednosť pred Južnou Kóreou »

Spoznaj ubytovanie počas SDM

Po tom, ako pápež František vyhlásil Panamu za dejisko Svetových dní mládeže (SDM) 2019, sa stovky ľudí začali pýtať, ako budú ubytovaní účastníci, ktorí prídu do Panamy. Obavy pramenia z počtu účastníkov svätých omší a stretnutí za účasti Petrovho nástupcu, ktoré väčšinou presahujú dva milióny osôb.
Узнать больше О Spoznaj ubytovanie počas SDM »

Hľadá sa logo a hymna SDM

V Paname spustili dve súťaže. Prvá je na vytvorenie loga Svetových dní mládeže (SDM) 2019, druhá na vytvorenie hymny. Súťaž koordinuje Panamská arcidiecéza. Hymna i logo by malo nadväzovať tému  SDM, ktorú vybral pápež František. Do súťaže sa môžu zapojiť iba obyvatelia Panamy. Podklady pre hymnu Stiahnuť Podklady pre logo Stiahnuť ...
Узнать больше О Hľadá sa logo a hymna SDM »

Tlmočník Františka v Krakove: Pápež evanjelizoval sebou

„Svätý Otec nás počas SDM evanjelizoval nie svojím úradom, ale sebou. Bol kňazom "od A po Z". Bol človekom bez pretvárky, bez viery v to, čo je len navonok, no s dôverou v silu blízkosti." - povedal v rozhovore pre KAI otec Robert Woźniak, habilitovaný doktor dogmatickej teológie z Pápežskej univerzity Jána Pavla II. v Krakove, ktorý počas SDM 2016 plnil úlohu osobného tlmočníka Svätého Otca.
Узнать больше О Tlmočník Františka v Krakove: Pápež evanjelizoval sebou »

SDM Panama - 22. - 27. januára 2019

Termín oznámil na tlačovej konferencii 20. januára Mons. José Domingo Ulloa Mendieta, arcibiskup Panamy a zároveň predseda Konferencie biskupov Panamy. Mottom bude „Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova.“ Panamský arcibiskup zopakoval, ako je miestna Cirkev vďačná pápežovi Františkovi, že vybral Panamu za sídlo SDM v roku 2019.
Узнать больше О SDM Panama - 22. - 27. januára 2019 »

Povzbudenie z kríža SDM

Kríž Svetových dní mládeže poputuje na Popolcovú stredu 1. marca do diecéz, ktoré v strednom Taliansku v uplynulých mesiacoch postihli ničivé zemetrasenia. Symbol mládežníckeho stretnutia spolu s mladými najmä z talianskych regiónov Marche, Umbria, Lazio a Abruzzo prijal pápež František 5. januára na stretnutí s obeťami zemetrasení v Aule Pavla VI, informoval Vatikánsky rozhlas.
Узнать больше О Povzbudenie z kríža SDM »

Ušetrili sme

Vyše 12 800 eur ušetrili vlaňajšie leto dobrovoľníci, ktorí sa zapojili do organizácie a príprav slovenského programu počas vlaňajších Svetových dní mládeže v Krakove. Vyplýva to zo štatistiky, ktorú vypracoval tím Rady pre mládež a univerzity KBS. Z výsledkov vyplýva, že počas príprav, ktoré trvali jeden a pol roka, a samotného záverečného týždňa spolu odpracovali vyše 5 500 hodín bez nároku odmenu. Na príprave sa podieľalo vyše stovky dobrovoľníkov. Najväčšia časť pomáhala počas slovenského programu, ktorý sa odohrával v meste Skawina. Každý, kto pomáhal, získal neskôr zľavu z poplatku, ktorý uhradil pred odchodom do Poľska.
Узнать больше О Ušetrili sme »

Vyúčtovanie SDM v Krakove

Na Svetových dní mládeže v Krakove sa zúčastnilo približne dva milióny ľudí z celého sveta.
Узнать больше О Vyúčtovanie SDM v Krakove »

Stopy SDM pokračujú

Prinášame vám vianočný darček - druhú časť duchovnej prípravy po letných Svetových dňoch mládeže. Vychádza z príhovoru pápeža Františka počas sobotnej večernej vigílii, kde hovoril o “gaučových kresťanoch”. Novinkou je adorácia, ktorú vytvoril nitriansky biskup Mons. Viliam Judák z príhovoru Svätého Otca po prílete do Poľska. Súčasťou tejto katechézy je aj aktivita o Pier Giorgiovi Frasttim zo slovenského programu SDM v Skawine. Druhá časť má názov “Stopy - Mladí na gauči?”
Узнать больше О Stopy SDM pokračujú »

Začínajú prípravy SDM 2019

Panama prežíva vzácny čas. Do krajiny v uplynulých dňoch zavítal kardinál Kevin Joseph Farrell, prefekt Dikastéria pre laikov, rodinu a život, ktorý je zodpovedný aj Svetové dni mládeže (SDM). Tie najbližšie privíta už o tri roky práve Panama.
Узнать больше О Začínajú prípravy SDM 2019 »

Dobrovoľníctvo na SDM - to je len začiatok

„Od samého začiatku sme zdôrazňovali, že dobrovoľnícka služba SDM je pre nás len začiatkom, nie koncom. Ďalej pracujeme - a šírime to. Rozhodli sme sa obuť si topánky a vykročiť na cestu,” povedala v rozhovore pre agentúru KAI Katarzyna Kucik, ktorá počas SDM v Poľsku plnila úlohu koordinátorky tisícom dobrovoľníkov, ktorí slúžili pútnikom.
Узнать больше О Dobrovoľníctvo na SDM - to je len začiatok »

Témy SDM sú známe

Už sú známe témy najbližších troch ročníkov Svetových dní mládeže, ktoré vyvrcholia Svetovým stretnutím mládeže v Paname v roku 2019. Poukazujú na Pannu Máriu a mládeži predkladajú cestu viery, lásky a nádeje spájajúcu minulosť, prítomnosť a budúcnosť.
Узнать больше О Témy SDM sú známe »

Môj Krakov? Bez registrácie

Do Krakova cestovali mladí z celého sveta. Niektorí Slováci prišli na vlastnú päsť - bez registrácie. Prinášame svedectvo jedného z nich - Dominika.
Узнать больше О Môj Krakov? Bez registrácie »

Stretneme sa na P18 v Prešove

Najbližie Národné stretnutie mládeže sa uskutoční v lete 2018 v Prešove. Rozhodli o tom biskupi Slovenska. Podujatie bude mať svoju oficiálnu skratku P18. Obsahuje počiatočné písmeno krajiny Svetových dní mládeže v Paname, mesta, v ktorom bude a posledné dvojčíslie kalendárneho roka diania, a SDM v Paname. Niekoľko tisíc mladým ľuďom to dnes povedal kňaz Ondrej Chrvala, tajomník Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Oznámil to počas úvodného koncertu tímu projektu Godzone v Aréne Poprad, kde sa konalo posledné celonárodné stretnutie mladých ľudí. Hlavné prípravy ďalšieho sa začnú v septembri 2017.
Узнать больше О Stretneme sa na P18 v Prešove »

Poďakovanie v Skawine!

Tri mesiace po ukončení Svetových dní mládeže náš tím zavítal do Skawiny (7. novembra). V delegácii bol žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, predseda Rady pre mládež a univerzity KBS. Skawinu sme navštívili opäť, aby sme sa ešte raz poďakovali a podelili o výsledky našej práce. Prinášame správu z webu mesta Skawina.
Узнать больше О Poďakovanie v Skawine! »

Vykročme. Stopy SDM

Rada pre mládež a univerzity KBS oddnes pozýva mladých ľudí do novej duchovnej prípravy po letných Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove. V deň, kedy si v liturgickom kalendári pripomíname všetkých svätých, oznamujeme, že vychádzať bude z príhovorov pápeža Františka v Poľsku. Cieľom je, aby sa jeho slová dostali čo najviac medzi mladých. Na tejto (v časti "Stopy SDM) k tomu pridáme rôzne aktivity, návrhy modlitieb a adorácií a citácie z Biblie. Táto príprava bude mať tri časti, predstavuje pokračovanie prípravy Milosrdný rok, s ktorou sme sa pripravovali do Krakova. Novinka dostala názov "Stopy SDM". Nadviaže na doterajšiu kampaň, ktorá po SDM prebieha na sociálnych sieťach. Volala sa "Ozveny SDM".
Узнать больше О Vykročme. Stopy SDM »

Potenciál sa po SDM nemôže rozptýliť

Do príprav Dní v diecézach v rámci SDM sa zapojilo mladé pokolenie, ktoré je nádejou Cirkvi a budúcnosťou Poľska len ak nebude odmietnuté cirkevnými spoločenstvami vo svojich farnostiach a diecézach, povedal Grzegorz Suchodolski počas 974. plenárneho zasadania Konferencie biskupov Poľska. “Tu sa rodí starosť biskupov o to, aby sa zakladali nové spoločenstvá a aby sa pracovalo s touto mládežou dennodenne,” dodal.
Узнать больше О Potenciál sa po SDM nemôže rozptýliť »

Moje SDM

Akcia Moje Svetové Dni Mládeže pod vedením Inštitútu medzikultúrneho dialógu Jána Pavla II. v Krakove bola úspešne ukončená. V rámci tohto projektu mal každý možnosť vytvoriť si svoju vlastnú väzbu so sviatkom mladých kresťanov v Poľsku. Akcia spočívala v tom, že sa vyzbierali fotografie a osobné spomienky na priebeh SDM v Krakove. "Vytvorme peknú galériu spomienok na tento výnimočný čas!” podnecovali v začiatkoch organizátori akcie.
Узнать больше О Moje SDM »

Ostať v strachu, alebo veriť a ísť?

,,Kedy ak nie teraz?“ Túto otázku som si v súvislosti so Svetovými dňami mládeže kládla veľmi často. Rozprávali sme sa o tom so sestrou, s priateľmi s rodinou. Keď som sa rozhodovala či ísť do Krakova, som bola ešte nezamestnaná a to rozhodovanie bolo jednoduchšie. Stále som si však vravela, že je ešte dostatok času a tak som nechala túto myšlienku plynúť. ...
Узнать больше О Ostať v strachu, alebo veriť a ísť? »

Uvidíme sa v roku 2018?

Pred Svetovými dňami mládeže v Paname, ktoré sa uskutoční v roku 2019, sa uskutoční Národné stretnutie mládeže 2018. Rozhodli o tom biskupi Slovenska. Informovali sme o tom dnes na sociálnej sieti. Myšlienka týchto akcií je úzko spätá so Svetovými dňami mládeže (SDM). Založil ich dnes už sv. Ján Pavol II., ktorého liturgickú spomienku práve dnes slávime.
Узнать больше О Uvidíme sa v roku 2018? »

František a milosrdenstvo

Máloktorý pápež - ako on - sa bude ešte dlho spájať a svietiť ako lampa milosrdenstva. Množstvo slov, gest je nám všetkým známych. V tejto úvahe sa nechajme viesť najmenej 10 znakmi milosrdenstva, ktoré hlása Svätý Otec František, pričom ich vníma ako spoločný i osobný spôsob spytovania svedomia.
Узнать больше О František a milosrdenstvo »

Oltár zo SDM poputuje do Rwandy

„Svetlo zmierenia a pokoja” - oltár eucharistickej adorácie pri ktorom sa modlil na na Campus Misericordiae pápež František bude umiestnený v Sanktuáriu Matky Slova v Kibeho v Rwande, Medzinárodného centra modlitby o pokoj, v rámci diela „12 Hviezd v Korune Márie - Matky Pokoja”, vedeného prostredníctvom združenia „Communita Regina della Pace”.
Узнать больше О Oltár zo SDM poputuje do Rwandy »

SDM - najväčšia mediálna udalosť v Poľsku

Svetové dni mládeže v Krakove boli najväčšou mediálnou udalosťou v dejinách Poľska. Pre poľské médiá boli SDM veľkým technickým predsavzatím. Médiá sveta ukázali svetu Cirkev v Poľsku nie stereotypne, ale v skutočnosti a všetky katastrofické vízie o tom, že sa SDM nevydaria boli nepravdivé. Na sekretariáte poľského biskupstva sa na tom zhodli predstavitelia médií, ktorí boli zapojení do organizácie i priebehu SDM.
Узнать больше О SDM - najväčšia mediálna udalosť v Poľsku »

Naše putovanie s Jánom Pavlom II. a SDM

“Keď sme sa dozvedeli, že najbližšie Svetové dni mládeže budú v Krakove, neváhali sme a rozhodli sme sa, že určite pôjdeme aj my,” začína svoje rozprávanie Miroslav Gužík zo Šale. “Chceli sme zažiť tú atmosféru, ktorú v sebe tieto stretnutia skrývajú. A našou prítomnosťou uctiť si pamiatku toho, ktorý ich založil - sv. Jána Pavla II.,” pridáva sa jeho manželka Angelika, ktorá pochádza z Hurbanova.
Узнать больше О Naše putovanie s Jánom Pavlom II. a SDM »

Vzorom SDM 2019 bude mučeník Romero

Medzi vzormi svätosti pre mladých pri Svetových dňoch mládeže 2019 v Paname bude biskup Óscar Arnulfo Romero. Mučenícku smrť podstúpil v roku 1980 v San Salvadore zasiahnutý guľkou najatého vraha pri slávení omše. V máji 2015 bol blahorečený. Na otázku o tom, čo asi prinesú budúce Svetové dni mládeže odpovedal v rozhovore pre vatikánsky denník L´Osservatore Romano panamský kardinál Mons. José Luis Lacunza Maestrojuán.
Узнать больше О Vzorom SDM 2019 bude mučeník Romero »

Myšlienka Panamy vznikla pred tromi rokmi

Metropolita Panamy, otec arcibiskup José Domingo Ulloa vysvetlil, ako vznikla myšlienka uskutočniť Svetové dni mládeže (SDM) v Paname, ktoré sa tam uskutočnia v roku 2019. Myšlienka sa zrodila už v roku 2013 a východiskovým bodom bola skúsenosť z viacerých predchádzajúcich SDM.
Узнать больше О Myšlienka Panamy vznikla pred tromi rokmi »

Panama otvára náruč

  Komunikačný tím SDM /  Preložila: Miroslava Siteková / Titulky: Marek Pleva, Róbert Chovanec
Узнать больше О Panama otvára náruč »

Milosrdný rok v eShope Rádia LUMEN

Knihu Milosrdný rok, ktorá obsahuje všetky  katechézy našej duchovnej prípravy na Svetové dni mládeže do Krakova, nájdete už aj v eShope Rádia LUMEN . K dispozícii je za cenu 8,50 €. Obsahuje nielen knihu, ale aj CD Milosrdne, za ktorým stojí tvorivá skupina Poetica Musica, a CD so všetkými katechézami. Pridajte sa, poďme spolu objavovať hĺbku a farebné odtienky Božieho milosrdenstva v...
Узнать больше О Milosrdný rok v eShope Rádia LUMEN »

Pár info o Paname

Panama, ktorej rozloha je viac než štyrikrát menšia ako rozloha Poľska, leží pri Tichom oceáne a Karibskom mori a jej územie tvorí úzky pás (od asi 50 do cca 200 km) na trase, ktorá spája Severnú a Južnú Ameriku. Krajina hraničí s Kostarikou a Kolumbiou. Hlavné mesto Panamy má 440 000 obyvateľov a nazýva sa rovnako (španielsky Ciudad de Panama), úradným jazykom je španielčina. Používa sa tiež veľa pôvodných jazykov.
Узнать больше О Pár info o Paname »

Panamu čaká výzva. SDM

Počas vysielacej svätej omše pápež František ohlásil, že nasledujúce Svetové dni mládeže zorganizuje Panamská arcidiecéza. Panamský duchovný, otec Freddy Ramirez priznáva, že organizácia SDM je veľkou a zložitou úlohou. Uisťuje však o pohostinnosti Panamčanov.
Узнать больше О Panamu čaká výzva. SDM »

Začali prípravy SDM 2019

V Paname sa uskutočnilo spoločné stretnutie vlády i lokálnej cirkvi na tému príprav na Svetové Dni Mládeže v roku 2019 (Giornata mondiale della Gioventu 2019). Zúčastnili sa na ňom okrem iných aj prezident Juan Carlos Varela, viceprezident Isabel de Saint Malo de Alvarado, veľvyslanec pri Svätej stolici Miroslava Rosas, ako aj metropolita Panamy - arcibiskup José Domingo Ulloa, ktorého sprevádzali prelát Romulo Aguilar a Victor Chang z organizačného výboru SDM.
Узнать больше О Začali prípravy SDM 2019 »

Čo zostalo po SDM 2016

Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove boli dôležitou udalosťou pre Poľsko. Obzvlášť pre mladých. Zároveň sa pričinili o prezentáciu Poľska vo svete. Kontakt s pútnikmi celého sveta bol pre Poliakov výnimočným duchovným zážitkom a stretnutie mládeže s pápežom Františkom ešte viac prehĺbilo ich vieru. Priebeh pápežskej návštevy v médiách bol pravidelne sledovaný 2/3 obyvateľov našej krajiny. Tieto údaje vyplynuli z prieskumu verejnej mienky CBOS pod názvom „Čo zostalo po SDM 2016“. Prieskumná agentúra sa v auguste pýtala Poliakov na ich osobné skúsenosti spojené so SDM, na ich kontakt s pútnikmi a na to, čo im zo slov pápeža počas tejto návštevy najviac utkvelo v pamäti.
Узнать больше О Čo zostalo po SDM 2016 »

Mladí ľudia sú darom pre Cirkev

Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove boli aj pre našich otcov - biskupov - silným stretnutím. Celosvetové podujatie si nenechalo ujsť vyše štyritisíc Slovákov. Spolu s nimi do Poľska putovali aj kňazi, rehoľníci, dobrovoľníci, a tiež otcovia biskupi, ktorých prítomnosť bola pre mladých obzvlášť vzácna. O svojom prežívaní SDM nám porozprávali arcibiskupi Stanislav Zvolenský a Bernard Bober a biskup Jozef Haľko.
Узнать больше О Mladí ľudia sú darom pre Cirkev »

SDM ožilo v Ružomberku

V Ružomberku sa posledný augustový pondelok (29. 8.) stretli mladí nielen zo Spišskej diecézy, aby sa poďakovali Bohu za Svetové dni mládeže v Krakove. O čom bolo? Delí sa s nami Marek Uličný, riaditeľ Komisie pre mládež Spišskej diecézy.
Узнать больше О SDM ožilo v Ružomberku »

Jednou vetou 35 - 36

Prinášame novinky, ktoré priniesol tridsiatyštvrtý pracovný týždeň (od 22. do 28. augusta 2016) na stránke Svetových dní mládeže v Krakove.
Узнать больше О Jednou vetou 35 - 36 »

Jednou vetou 34

Prinášame novinky, ktoré priniesol tridsiatyštvrtý pracovný týždeň (od 15. do 21. augusta 2016) na stránke Svetových dní mládeže v Krakove.
Узнать больше О Jednou vetou 34 »

Atmosféru z Krakova preniesli k Anke

V dňoch 11. – 15. augusta sa konal 8. festival radosti v Pavlovciach nad Uhom. Bola to už 70. púť k hrobu „slovenskej Márie Gorretti“, mučeníčke čistoty, Božej služobnice Anky Kolesárovej. Tá si ako 16-ročná vybrala radšej smrť ako hriech. Tento festival niesol rovnakú tému ako Svetové dni mládeže v Krakove „Blahoslavaní milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo.“
Узнать больше О Atmosféru z Krakova preniesli k Anke »

Jednou vetou 33

Prinášame novinky, ktoré priniesol tridsiatytretí pracovný týždeň (od 8. do 14. augusta 2016) na stránke Svetových dní mládeže v Krakove.
Узнать больше О Jednou vetou 33 »

Vyšla kniha o SDM: "Púť odvahy a nádeje"

Všetky homílie a príhovory pápeža Františka, vyhlásené počas SDM Krakov 2016 a viac než 230 fotografií autora Adama Bujaka, sa nachádza v knihe "Púť odvahy a nádeje. František v Poľsku s mládežou sveta", ktorá sa práve ocitla na knižnom trhu. Vydavateľstvo Sali - Foto chystá na náš trh jej verziu v slovenčine. Ak o ňu máte záujem, objednajte si ju. Do 23. augusta 2016 tak môžete urobiť v...
Узнать больше О Vyšla kniha o SDM: "Púť odvahy a nádeje" »

Jednou vetou 32 (Po #‎Krakow2016‬)

Prinášame novinky, ktoré priniesol tridsiatydruhý pracovný týždeň (od do 1. do 7. augusta 2016) na stránke Svetových dní mládeže v Krakove  a stránke Pope2016.com . Stránka  www.krakow2016.com 1. 8. 2016 Na konferencii sumarizujúcej SDM biskup Damian Muskus uviedol, že počas svetových dní sa všetci stali svedkami sejby dobra prostredníctvom pápeža Františka,...
Узнать больше О Jednou vetou 32 (Po #‎Krakow2016‬) »

Za SDM ďakovali na Úhornej

Od 6. do 7. augusta 2016 sa konala diecézna púť v Úhornej. Tento rok sa niesla v duchu poďakovania za Svetové dni mládeže v Krakove.
Узнать больше О Za SDM ďakovali na Úhornej »

Kontroly ukončili

O polnoci z 2. na 3. augusta skončila dočasná kontrola na vnútorných hraniciach EU, ktorá bola zavedená v súvislosti so summitom NATO a SDM. Od 4. júla bolo skontrolovaných 485 000 osôb a 54 000 áut. Pohraničná stráž zadržala 321 osôb a nepovolila vstup 144 osobám. Dočasná kontrola bola obnovená na vnútorných hraniciach Poľska s Českou republikou, Nemeckom, Litvou, Slovenskom a tiež v prístavoch a na letiskách. Medzi 321 zadržaných patrili obyvatelia 43 krajín, z toho: 122 obyvateľov Ukrajiny, 89 z Poľska, 12 z Ruska, po 11 z Litvy a Moldavska a tiež 8 obyvateľov Bieloruska. 174 osôb prekročilo hranice protizákonne. „Sú to ľudia, ktorí nemali doklady oprávňujúce na ich prekročenie, alebo používali sfalšované doklady, ale tiež migranti v procese pre utečencov v Nemecku s nemeckými pobytovými dokladmi, ktorí sa vybrali do Poľska na nákupy,“ povedala PAP hovorkyňa náčelníka pohraničnej stráže ppor. Agnieszka Golias.
Узнать больше О Kontroly ukončili »

Čo nás čaká po Krakove?

Pápež František oznámil, že najbližšie Svetové dni mládeže sa uskutočnia v roku 2019 v Paname. Povedal to na záver slávnostnej svätej omši na tzv. Poli milosrdenstva na Brzegoch v poľskom Krakove. Čo nás čaká medzitým? Spýtali sme sa o. Ondreja Chrvalu, tajomníka Rady pre mládež a univerzity KBS, ktorá púť mladých Slovákov do Krakova koordinovala.
Узнать больше О Čo nás čaká po Krakove? »

Upozornenie pre pútnikov

Prinášame upozornenie pre všetkých slovenských pútnikov Svetových dní mládeže v Krakove. Vo Viedni zomrela v pondelok na akútnu meningitídu 18-ročná Rimanka. Podľahla jej pri návrate z Krakova. Okolo 50 mladých, ktorí sa okolo nej počas stretnutia pohybovali, dostali preventívnu terapiu. Ďalších úrady vyzvali, aby prípadnú prevenciu podstúpili tiež.
Узнать больше О Upozornenie pre pútnikov »

Odkaz z Krakova

Slová "vďaky" zaznievajú z rôznych strán. Príjmite jednu špeciálnu. Od Ivana Škorupu, generálneho konzula a kolektívu pracovníkov Generálneho konzulátu SR v Krakove. Pomáhali všade, kde sa dalo. Ďakujeme.
Узнать больше О Odkaz z Krakova »

Dajte nám spätnú väzbu

Program Svetových dní mládeže v Krakove je na konci, ich dozvuky ale budú znieť v našich srdciach naďalej. Veríme, že ste šťastne docestovali domov a zo SDM ste si odniesli viac pozitívneho ako negatívneho. Máme k vám prosbu. Vyplňte svoju spätnú väzbu a pošlite nám ju. Pomôže nám lepšie realizovať celonárodné projekty.  Komunikačný tím SDM 
Узнать больше О Dajte nám spätnú väzbu »

Skawina o Slovákoch

Keď do dvadsaťtisícového poľského mesta pribudne na týždeň štyritisíc Slovákov, nie je možné, aby si to domáci obyvatelia nevšimli. Na záver týždňa sme zisťovali, ako hodnotia náš pobyt.
Узнать больше О Skawina o Slovákoch »

Odhodlanie

Posledný deň nášho slovenského programu. Najskôr piatková katechéza so svätou omšou, a potom sobotné stretnutie v Kostole Božieho milosrdenstva v Skawine. Posledná katechéza patrila bratislavskému pomocnému biskupovi Jozefovi Haľkovi. Odhodlane (názov katechézy bol "Odhodlanie") nás pozval a povzbudil, aby sme sa nebáli odhodlať a vykročiť. Jej podtitulom bolo: Urob ma nástrojom svojho milosrdenstva.
Узнать больше О Odhodlanie »

Dotknutí milosrdenstvom

Druhú katechézu pre Slovákov v rámci Svetových dní mládeže v Krakove mal vo štvrtok Mons. Peter Rusnák. Dotknutí Kristovým milordenstvom - odpustenie - tak znela téma, ktorú nám viac priblížil bratislavský eparcha. Prítomných povzbudil, že sa majú nielen dotýkať Ježiša, ale aj dovoliť mu, aby sa on dotkol ich: „Ježiš sa ťa chce dotknúť na veľmi citlivých miestach, dovolíš mu to? Práve na tých miestach kde sa neprijímaš. Tam, kde prežívaš ťažkosti a pády. Presne toho sa chce dotknúť, to je to liečivé.“
Узнать больше О Dotknutí milosrdenstvom »

Sťahujte našu appku

Aktualizovanú verziu obohatenú o nové vychytané funkcie nájdete na Google Play pod názvom " SDM 16 sk ". Komunikačný tím SDM
Узнать больше О Sťahujte našu appku »

Ospravedlivenie s milosrdenstvom

Utorkový slovenský program odštartovala katechéza žilinského biskupa Mons. Tomáša Galisa, účastníka Svetových dní mládeže od Toronta až po Krakov. Mladých, ktorí sa zhromaždili v skawinskom parku, povzbudil katechézou na tému "Ospravodlivenie". „Boh sa nás dotýka vždy, v každom čase, aj vtedy, keď sme nevyspatí, aj toto môže byť čas milosti. Povzbudzuje, že keď sme uťahaní, na pokraji zúfalstva, aj vtedy môže prísť čas milosti. To „dnes“ nie je to časové, ale to naplnené Božou milosťou. Toto celé, to „dnes“, je teraz čas milosrdenstva, a veľmi dobre nám to dokáže pomôcť vysvetliť túto dnešnú tému „ospravedlivenie“, povedal predseda Rady pre mládež a univerzity KBS.
Узнать больше О Ospravedlivenie s milosrdenstvom »

Prezident medzi nami

V Skawine nás dnes navštívil prezident SR Andrej Kiska. S mladými pútnikmi a biskupmi sa stretol v mestskom parku, potom absolvoval krátke stretnutie s centrálnym tímom a vedúcimi pracovných tímov.
Узнать больше О Prezident medzi nami »

SDM otvorené

Do Krakova dnes priletí pápež František. Poľsko navštívi vôbec po prvý raz v živote. Ide o jeho 15. apoštolskú cestu a 23. krajinu, do ktorej zavíta ako Petrov nástupca. Rodák z Argentíny zavíta na 31. svetové dni mládeže, ktoré oficiálne otvorili v utorok otváracou svätou omšou v parku Błonia. Celebroval ju arcibiskup metropolita Krakova, kardinál Stanisław Dziwisz. Okrem domácich tvoria najväčšie skupiny Taliani, Francúzi, Španieli, Nemci, Američania, Brazílčania, Ukrajinci a Portugalci. Slovensko bolo zastúpené približne štvortisícovou účasťou, ďalšie stovky sa očakávajú nasledujúce dni.
Узнать больше О SDM otvorené »

Brífing s médiami

Slovenský organizačný tím predstavil svoj program novinárom v Skawine. Prinášame video z brífingu.
Узнать больше О Brífing s médiami »

Prijali sme pozvanie Františka

Skawina. Domov. Na týždeň. Pre Slovákov. Mesto i dekanát. Pútnici z každej diecézy a eparchie. Prvý večer patril otváraciemu ceremoniálu v mestskom parku. Zaznela poľsko-slovenská hymna a prvé vítania. Náš vedúci centrálneho tímu Ondrej Chrvala, primátor Skawiny i zástupca vojvodu Malopoľska. Priateľstvo a blízkosť - na každom kroku.
Узнать больше О Prijali sme pozvanie Františka »

MZV informuje...

Upozornenie pre návštevníkov:  Na nasledovnej stránke sú informácie pre návštevníkov SDM, týkajúce sa  organizovania miestnej hromadnej dopravy, obmedzení dopravy v meste, a pod.:  http://krakow.pl/komunikacja/200582,1846,komunikat,schemat_organizacji_ruchu_podczas_sdm_2016.html Na najdôležitejších podujatiach bude dostupné tlmočenie do...
Узнать больше О MZV informuje... »

Svätá omša s dobrovoľníkmi

Niekoľko tisíc dobrovoľníkov, ktorí budú pomáhať počas SDM sa 20. júla zišlo na svätej omši v Sanktuáriu Božieho Milosrdenstva v Krakove - Łagiewnikach. "Vaša služba je a bude neoceniteľná," povedal im kardinál Stanisław Dziwisz. Na záver sa obrátil na prítomných v talianskom, španielskom, francúzskom, nemeckom i v anglickom jazyku. Pred oltárom stáli symboly SDM: kríž a ikona Matky Božej Salus Populi Romani.
Узнать больше О Svätá omša s dobrovoľníkmi »

V Krakove už cítiť atmosféru SDM

V Krakove je už cítiť atmosféru SDM. Na Błoniach prebiehajú záverečné práce pri výstavbe oltára, pri ktorom sa s pápežom Františkom už o niekoľko dní stretne mládež celého sveta. V meste je už niekoľko tisíc dobrovoľníkov, ako aj prvé skupiny pútnikov. Krakov je takmer úplne pripravený prijať svojich hostí. Na uliciach vejú vlajky vo farbách SDM. Inštalované sú aj označenia, ktoré informujú pútnikov o tom, ako sa majú dostať na miesta tých najdôležitejších udalostí ako: Błonia, Łagiewniki, Campus Misericordiae, kde nájsť prívod vody, zdravotníkov, či toalety.
Узнать больше О V Krakove už cítiť atmosféru SDM »

Vďaka darcom prídu na SDM tisícky mladých

V Poľsku predstavili výsledky iniciatívy poľskej mládeže "Lístok pre Brata". Bola to zbierka pre ich rovesníkov z 10 krajín z východnej Európy a Zakaukazska, aby sa mohli zúčastniť na Svetových dňoch mládeže v Krakove. Počas vyše 2 rokov trvania projektu sa podarilo vyzbierať 1.7 milióna zlotých. Prihlásilo sa 121 skupín z 10 krajín - spolu 4364 osôb, ktorí mali záujem o dofinancovanie ich pobytu v Krakove počas SDM.
Узнать больше О Vďaka darcom prídu na SDM tisícky mladých »

Biskup Muskus: Pápež František hovorí o nádeji

Pápež František vo svojom posolstve adresovanom Poliakom, ako aj mládeži, ktorá začína u nás Dni v diecézach a už o niekoľko dní príde do Krakova, zdôrazňuje niekoľko dôležitých aspektov, ktoré nám robili spoločnosť počas príprav na SDM. Prvým z nich sú duchovné dary pre mládež sveta - spoločenstvo, modlitba, milosrdenstvo, druhým - stáročné dedičstvo viery poľského národa a tretím - spomienka na sv. Jána Pavla II.
Узнать больше О Biskup Muskus: Pápež František hovorí o nádeji »

SDM/Happening - "Opýtaj sa pápeža"​

"Opýtaj sa pápeža" - pozývajú iniciátori akcie, v rámci ktorej vznikne "Kniha otázok". Po SDM sa dostane k pápežovi Františkovi. Otázky pápežovi môžu klásť všetci, ktorí si prídu pozrieť výstavu v Paláci umenia v Krakove, otvorenú od stredy. ​Iniciátori rátajú s "autentickými, osobnými otázkami" Akcia potrvá do 27. júla. Ako hovorí spoluorganizátor akcie Pawel Dos, udalosť má charakter výstavy - happeningu, ktorá je pripravená špeciálne pre mladých - zvlášť tých, ktorí prídu v rámci SDM do Krakova.
Узнать больше О SDM/Happening - "Opýtaj sa pápeža"​ »

Vyše 67 % mladých ide prvýkrát na SDM

Viac ako 67 % mladých sa SDM zúčastní po prvýkrát. Vyplýva to z internetovej ankety, ktorá bola spracovaná na odporúčanie Organizačného výboru. Väčšina tých, ktorí sa rozhodli na SDM do Krakova prísť, príde v rámci farností a rôznych náboženských spoločenstiev. Internetová anketa prebiehala v dňoch od 1. do 10. júla v 9 oficiálnych jazykoch SDM. Odpovedalo v nej na otázky 7 400 osôb. Organizačný výbor sa chcel prostredníctvom ankety dozvedieť kto sa vyberá do Poľska a aká je jeho motivácia.
Узнать больше О Vyše 67 % mladých ide prvýkrát na SDM »

Mladých zjednotí Festival mladých

Jedným z hlavných sprievodných podujatí Svetových dní mládeže je Festival mladých. Jeho cieľom je zjednotiť mladých ľudí z celého svet cez zábavu, kultúrny rozvoj a duchovnú formáciu. Bude sa konať posledné štyri dni – od 26. do 29. júla. Obsahovať bude rôzne udalosti, ktoré budú rozmiestnené po celom meste. Festival mladých je program 250 rozličných udalostí, zahŕňa...
Узнать больше О Mladých zjednotí Festival mladých »

SDM naživo v TV LUX

TV LUX prinesie vo svojom vysielaní priame prenosy, štúdio špeciál i krátke správy zo Svetových dní mládeže (SDM) v Krakove. Prinášame predbežný program vysielania zo SDM 2016.
Узнать больше О SDM naživo v TV LUX »

Hovorca Vatikánu o SDM

Do príchodu pápeža Františka na Svetové dni mládeže do Krakova ostáva presne týždeň. Program apoštolskej cesty Svätého Otca do Poľska dnes vo vatikánskom Tlačovom stredisku detailne predstavil hovorca Svätej stolice páter Federico Lombardi. Novinárom pripomenul duchovný rozmer návštevy Svätého Otca v rámci Roku milosrdenstva. Ten podľa jeho slov jasne vystihuje „Modlitba za milosť preukazovať milosrdenstvo svojim blížnym“ od sestry Faustíny, ktorá sa stala aj súčasťou odkazu pápeža v rámci prípravy na Svetové dni mládeže.
Узнать больше О Hovorca Vatikánu o SDM »

Začínajú Dni v diecézach

V Poľsku začína dnes začína program Svetových dní mládeže (SDM). Hlavným udalostiam bude prechádzať štvordňový predskokan. Počas Dni v diecézach môžu mladí z celého sveta spoznať kultúru a históriu Poľska, ale aj zaujímavostí konkrétneho regiónu, ktorý navštívia. V 42 poľských diecézach sa na ne chystá 115 tisíc mladých zo 135 krajín a ich tisícky poľských rovesníkov. Absolvujú ich aj Slováci. Zo Slovenska vyrazí okolo 3 500 mladých ľudí. Ich cieľom budú diecézy Siedlce, Gliwice, Sosnowiec, Bielsko-Biała, Tarnów a Sosnowiec. Vo väčšine prípadov budú ubytovaní v rodinách, ktoré im zabezpečia nocľah, stravu i dopravu. Hosťujúce diecézy, mestá a obce pre nich pripravujú špeciálny program. Počas neho spoznajú kuchyňu a atmosféru krajiny. Na scénach vystúpi vyše 100 skupín z celého sveta.
Узнать больше О Začínajú Dni v diecézach »

Skawina sa na nás chystá

Mesto Skawina, kde bude prebiehať slovenský program, sa chystá na Svetové dni mládeže. Stretneme sa tam už v pondelok. Každý z nás dostane leták v slovenskom jazyku a mapu s programom. "V najbližších dňoch, pobudne v oblasti Skawiny a v samotnom meste Skawina približne 4 000 pútnikov zo Slovenska, ktorí sa zúčastnia na Svetových Dňoch Mládeže. Drahí priatelia, vítame vás! Dnes začíname...
Узнать больше О Skawina sa na nás chystá »

Poetica musica na SDM

Poznáte tvorivú skupinu Poetica Musica. Nie? Môžete sa s ňou zoznámiť počas SDM. Sprevádzať bude katechézu a svätú omšu pre slovenských mladých v stredu 27. júla. A vystúpi aj na Festivale mládeže. Svoj koncert odohrá vo štvrtok 28. júla o 20:00 na Placi Marii Magdaleny v Krakove. Koncert bude tematicky zameraný na milosrdenstvo. Nezabudnite prísť.
Узнать больше О Poetica musica na SDM »

V Krakove príďte aj na ATak

Tanečné divadlo ATak sa od svojho vzniku v roku 1998 neustále hýbe a atakuje publikum - svedčia o tom stovky vystúpení naprieč Slovenskom, okolitými štátmi aj ďalekým zahraničím. V centre pozornosti Ataku je vždy človek. Niekedy zasadený do vymyslených príbehov či rozprávok, inokedy zakorenený do reálneho predobrazu z Biblie alebo histórie. Jeden z nich, ktorý sa volá "Galéria", predtavia v utorok 26. júla 2016 o 22:00 h v Parku Krowoderskom na Festivale mládeže počas Svetových dní mládeže v Krakove. Pozývame Vás.
Узнать больше О V Krakove príďte aj na ATak »

Pápežove video Poľsku

„Mám veľkú túžbu stretnúť sa s vami, aby sme svetu ponúkli nový znak harmónie, mozaiku rozličných tvárí, mnohých rás, jazykov, národov a kultúr, no všetci zjednotení v Ježišovom mene, ktorý je Tvárou Milosrdenstva“. Pápež František sa týmito slovami prihovoril vo videoposolstve mladým účastníkom 31. svetových dní mládeže v Krakove, ktoré navštívi už na budúci týždeň. Prinášame ho v plnom znení.
Узнать больше О Pápežove video Poľsku »

Aplikácia "Pielgrzym" ("Pútnik")

V Poľsku spustili mobilnú aplikáciu "Pielgrzym" ("Pútnik"), ktorá sa zíde pútnikom počas Svetových dní mládeže, ale aj obyvateľom Krakova. Funguje v 9 jazykoch a okrem iného obsahuje informácie o najdôležitejších udalostiach SDM, mapách s lokalizáciou parkovania, gastronomických zón, zóny prvej pomoci, tiež opis krakovských pamiatok či rôzne výrazy.
Узнать больше О Aplikácia "Pielgrzym" ("Pútnik") »

Ako bude zabezpečená bezpečnosť?

Svetové dní mládeže v Krakove, na ktorých sa zúčastní Svätý Otec František, sa začínajú už o týždeň. Okrem iných stránok organizátori venujú maximálnu pozornosť zaisteniu bezpečnosti účastníkov. Po teroristických útokoch v Bruseli či v Nice organizátori nezaznamenali odhlásenia či zrušenia registrácií. Ako uviedla hovorkyňa SDM 2016 Dorota Abdelmoulaová, „iba nejaká súkromná osoba zrušila svoju registráciu, avšak bez uvedenia dôvodov.“ V súvislosti s organizáciou Svetových dní mládeže chystajú v Poľsku zvyšené bezpečnostné opatrenia. Bezpečnostný stupeň je na vysokej štátnej úrovni. V Poľsku budú prítomné úrady a hlavy štátov. Do 2. augusta prebiehajú európske hraničné kontroly s Poľskom.
Узнать больше О Ako bude zabezpečená bezpečnosť? »

Pri pápežovi bude ďalší Slovák

Svetové dni mládeže v Krakove sa nezadržateľne blížia. Každý deň bude mať vlastné charakteristiky. Liturgie budú slávené v latinčine a homílie Svätého Otca zaznejú v taliančine. Preklady budú zabezpečené cez rádio v oficiálnych jazykoch SDM Krakov 2016. Po boku pápeža bude majster liturgických slávení Mons. Guido Marini. Na druhej strane bude prítomný vždy jeden z pápežských ceremoniárov. Počas celej cesty pápeža sa budú striedať dvaja - Mons. Vincenzo Peroni a slovenský kňaz Mons. Ján Dubina, pôsobiaci vo Vatikáne ako pápežský ceremoniár.
Узнать больше О Pri pápežovi bude ďalší Slovák »

Marananatha v Krakove

Počas Svetových dní mládeže (SDM) v Krakove bude fungovať Medzinárodné Centrum Evanjelizácie. Ide o iniciatívu Konferencie Biskupov Poľska pre Novú Evanjelizáciu. Ide o prvú podobnú iniciatívu tohto druhu v rámci SDM. Zapoja sa do nej aj Slováci. Mladým bude slúžiť niekoľko mladých zo Spoločenstva Maranatha z Prešova a sr. Helena Torkošová, OSF.
Узнать больше О Marananatha v Krakove »

Vlajkonosič Pavol z Topoľčian

Počas Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove získa jedinečnú možnosť 30-ročný Pavol Reisel z Topoľčian. Počas úvodného ceremoniálu bude ako jeden z takmer dvesto mladých ľudí reprezentujúcich päť kontinentov niesť slovenskú vlajku. "Je to pre mňa veľká pocta. Na takéto ponuky sa nehovorí nie. Je to česť. Som hrdý, že môžem v mene celej našej krajiny predstúpiť pred Svätého Otca," hovorí študent druhého ročníka Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. ktorý ide na svoje prvé SDM. Hovoríte si, aké jednoduché? Prinášame životný príbeh Pavla. Veríme, že inšpiruje.
Узнать больше О Vlajkonosič Pavol z Topoľčian »

Už o týždeň štartujú SDM

Už o týždeň sa začnú Svetové dni mládeže v Krakove. Do Poľska pozval mladých z celého sveta pred tromi rokmi pápež František. Zaregistrovalo sa ich takmer 600 tisíc. Podľa očakávania najviac mladých dorazí na stretnutie, na ktorom sa zúčastní aj Svätý Otec, z hostiteľskej krajiny. Poľských pútnikov príde do Krakova takmer 172 000. Celkovo organizátori očakávajú návštevníkov zo 187 krajín sveta. Okrem Poliakov najviac mladých dorazí z Talianska (vyše 77 tisíc), Francúzska (okolo 34 tisíc), Španielska, Nemecka, Spojených štátov amerických, Brazílie, Ukrajiny a Portugalska. Zo Slovenska vycestuje vyše 4 000 mladých Slovákov. Okrem prihlásených však dorazia ešte ďalšie státisíce ľudí, ktorí sa oficiálne neprihlásili. Na záver sa očakáva vyše 2 milióny mladých.
Узнать больше О Už o týždeň štartujú SDM »

Čo si vziať na SDM?

Už sa balíte? Či sa ešte len rozhodujete, čo si zbaliť? Prinášame pár rád, čo je dobré vziať si so sebou. Pred balením však odporúčame prečítať si  rady pred cestou . Svetové dni mládeže sú mimoriadnym časom radosti, smiechu, stretnutí, modlitby, ale tiež zmätku. Aby ste ich prežili v tých najlepších možných podmienkach, tu je zoznam vecí, ktoré budete potrebovať...
Узнать больше О Čo si vziať na SDM? »

Kapela ESPÉ na SDM

Pozývame na vystúpenie ďalšieho slovenského interpreta na Svetových dňoch mládeže v Krakove. Bude to kapela ESPÉ . Vystúpi na Festivale mládeže. Na jej koncert príďte v stredu 27. júla 2016 o 20:00 h na Placi Jana Nowaka-Jeziorańskiego v Krakove. Kapela bude hrať približne 90-minútový worshipový set - svoje i prebraté piesne. Prevažne po anglicky. Bude to modlitba chvál zameraná na vyvyšovanie a uctievanie Pána Boha, ako môžu ľudia poznať z rôznych modlitbových stretnutí
Узнать больше О Kapela ESPÉ na SDM »

Lúče otcovstva v Krakove

Teatro Colorato Bratislava pozýva všetkých pútnikov, ktorí sa zúčastnia na Svetových dňoch mládeže (SDM) v Krakove, na divadelné predstavenie hry Karola Wojtyłu (Jána Pavla II.) s názvom "Lúče otcovstva" (Promieniowanie ojcostwa). Vstup na všetky podujatia je voľný. Teatro Colorato je jedným zo štyroch slovenských skupín, ktoré vystúpi na Festivale mládeže v Krakove.
Узнать больше О Lúče otcovstva v Krakove »

Hlavné miesta SDM

Prinášame mapy miest, na ktorých sa uskutoční hlavný program Svetových dní mládeže v Krakove.
Узнать больше О Hlavné miesta SDM »

Experimenty MAGIS aj u nás

Pred Svetovými dňami mládeže v Krakove prebieha jezuitská iniciatíva MAGIS. Zapojí sa do nej celkovo okolo 2 300 osôb z 52 krajín. Zo Slovenska vyrazilo v rámci tohto programu do Poľska 40 mladých pútnikov a 35 spoluorganizátorov.
Узнать больше О Experimenty MAGIS aj u nás »

Jednou vetou (28)

Prinášame novinky, ktoré priniesol dvadsiatyôsmy pracovný týždeň (od do 11. do 15. júla 2016) v príprave na Svetové dni mládeže v Krakove. Jednou (alebo viacerými) vetami opisujú hlavné aktivity zaznamenané na oficiálnej webstránke SDM.
Узнать больше О Jednou vetou (28) »

SDM: #WYDchallenge

Sedem dní, desiatky kandidátov, množstvo dobrej zábavy. Krátke filmy zaznamenávajú rehoľné sestry, poľské diecézy a spoločenstvá na celom svete, ktoré sa chystajú na SDM. Na tom je založená výzva #WYDchallenge, Ktorá predstavuje radostné a tanečné pozvanie na Svetové Dni Mládeže.
Узнать больше О SDM: #WYDchallenge »

Mapa Dni v diecézach

Interaktívnu mapu udalostí Dni v diecézach pripravil Úrad kraja SDM. Na stránke Pastorácie mládeže kraja  sdm.org.pl  je možné nájsť podrobný program pobytu mladých pútnikov zo zahraničia v poľských diecézach. Na Dňoch v diecézach sa zúčastní 115 000 mladých. Týždeň, ktorý bude predchádzať centrálnym udalostiam v Krakove mladí strávia v diecézach, pričom sa zúčastnia rôznych...
Узнать больше О Mapa Dni v diecézach »

Siahni po albume milosrdenstva

Vznikal viac než pol roka, keď v rámci Milosrdného roka poslúžil v rámci prípravy na Svetové dni mládeže (SDM) v Krakove. Výsledok však stojí za to po hudobnej i textovej stránke. Nový album od tvorivej skupiny Poetica Musica “Milosrdne” tvorili spolu s formačnými katechézami, už samotné dielo deviatich tematicky ladených skladieb je však ucelenou katechézou s cieľom osvojiť si milosrdenstvo ako životný štýl.
Узнать больше О Siahni po albume milosrdenstva »

Festival Mládeže aj mimo Krakova

Umelecké podujatia v rámci Festivalu mladých sa budú konať aj mimo Krakowa. Pogram je pripravený v 22 mestách, najmä v oblastiach kde budú ubytovaní mladí pútnici. Prinášame tie, v ktorých sa bude konať Festival mládeže
Узнать больше О Festival Mládeže aj mimo Krakova »
Показывается результатов: 1 - 100 из 298.
Предметов на странице 100
из 3